...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Studia - japonistyka

Go down 
+28
Akarui_Misaki
Kaze
Rinoa
Nee
Mikurusia :3
Mayumi
Nagisa
Juliab4
efree
rafal
nanaka
romanka
Naggaroth
Ridiia
xg
Arczi
The Raven
Mara_pl
Aki kocha Hiro ^^
slawek15
Tenshi
ChibiAki
Misuzu
Kari-chan=^^=
Nuria
Yvetta
Admin
Kanarek
32 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorWiadomość
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeCzw Wrz 24, 2009 6:40 am

nie no dobra tylko tak wiec o temacie zbytni nie pogadamy a nie bedziemy znuw odchodzic od tematu
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeCzw Wrz 24, 2009 6:01 pm

no wiem wiem. to juz nie odpisuj na ten post Razz
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeWto Paź 20, 2009 9:12 am

Ja tez planuje iść na japonistykę. Nic mnie nie odwiedzie od tego planu Very Happy
Bo jak człowiek chce, to potrafi!
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeWto Paź 20, 2009 3:58 pm

madre słowa
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeSro Paź 21, 2009 8:00 am

Wiara czyni cuda. Już mam przykłady - tak się zawzięłam na te studia, że rodzice dali mi spokój (a byli przeciwni; chcieli, bym była lekarzem Razz )
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeNie Paź 25, 2009 9:33 am

no to juz tylko ostatni szczebel musza cie przyjac Very Happy
Powrót do góry Go down
Mayumi
Początkujący
Początkujący
Mayumi


Liczba postów : 24
Age : 32
Registration date : 27/05/2010

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimePią Maj 28, 2010 8:01 pm

Konnichiwa wszystkim !
Widziałam tu już wiele podobnych tematów ale w żadnym nie znalazłam informacji, które najbardziej mnie interesują.
Jestem na profilu b-ch w LO. Za rok mam maturę i niestety wciąż nie wiem co chcę robić w przyszłości. Jak bumerang powraca myśl o studiach związanych z Japonią.
Niestety wiele osób odradza mi je argumentując to tym, że są to studia, które kończy niewiele osób, że nie ma po nich żadnej pracy (chyba, iż jest się wybitną jednostką), że niczego z nich nie wyniosę, bądź że nie dam sobie na nich rady, gdyż są cięższe nawet od medycyny.
Ponieważ opinię taką wyraziły osoby, które nie mają nic wspólnego z japonistyką ani nawet nie mają z nikim z niej do czynienia, postanowiłam poradzić się kogoś, kto będzie bardziej kompetentny do udzielania mi tego typu rad. Napisałam więc (za pośrednictwem nk) do studentów japonistyki. Odpowiedziały mi dwie osoby...
Pierwsza powiedziała, że już z japonistyki zrezygnowała i odeszła.
Druga natomiast szczerze mi te studia odradzała mówiąc, że nie nauczę się tam języka ani niczego innego i nie będę zdolna do podjęcia jakiejkolwiek po niej pracy.
Jestem załamana tymi odpowiedziami, ale dwie jaskółki wiosny nie czynią.
Zwracam się wiec do was drodzy forumowicze!
Proszę powiedzcie czego tak naprawdę mogę się spodziewać po studiach orientalistycznych? Czego się tam nauczę? Jakie są najlepsze uczelnie państwowe? Co jest wymagane by się na nie dostać? Oraz jaki zawód związany z tym kierunkiem mogę w przyszłości podjąć?!
Czy naprawdę muszę być alfa i omegą by coś w życiu osiągnąć? Pragnę jedynie robić to co sprawia mi przyjemności.
Liczę na wasze podpowiedzi.
PS
Nie boję się ciężkiej pracy! Chcę wytrwale dążyć do celu!...Trzeba mnie jedynie nieco popchnąć ku temu i zachęcić ;-)
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 2:10 pm

Witaj Mayumi! Widzę, że jesteś bardzo zdesperowana Wink postaram się powiedzieć to, co wiem.
1)By zdać na japonistykę trzeba zdać maturę rozszerzoną z polskiego, 2 języka obcego nowożytnego, i dodatkowo jeden przedmiot rozszerzony i podstawowy (do wyboru masz historię, geografię i inny język - np. niemiecki, francuski). Ja przymierzam się więc do rozszerzonego polskiego, angielskiego i geografii, a na podstawie zdam historię.
2) Z tego, co wiem, dobre uczelnie są w Poznaniu, Krakowie, Warszawie.
3) najlepiej spytać się Nee lub Xiltyna. Oni studiują właśnie i są najbardziej zorientowani w temacie Wink
Powrót do góry Go down
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 2:51 pm

Ja pójdę studiować japonistykę.
A z tego co widzę to Nee jest niezła w tym języku Very Happy
Powrót do góry Go down
Mayumi
Początkujący
Początkujący
Mayumi


Liczba postów : 24
Age : 32
Registration date : 27/05/2010

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 5:53 pm

Wielkie dzięki za odpowiedź! Bo powiem szczerze to wiedziałam o rozszerzonym języku polskim i obcym i jakimś rozszerzeniu...ale nie wiedziałam że do wyboru mam geografię, historię i jeszcze inny język plus to samo w podstawie...
słyszałam o WOSIE...także dzięki za oświecenie ;-)
A polecilibyście podjąć jakiś kurs japońskiego jeszcze przed studiami?
Wiecie jak dobrze się przygotować do rozszerzonej geografii i podstawowej historii? Pytam bo jestem na profilu b-ch więc mam mało z tymi przedmiotami do czynienia a na zmianę profilu już za późno :-(
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 7:13 pm

z tego co widzę, jesteś w moim wieku. Ja poszłam w 1 LO do biol-chem-fizu właśnie, ale po semestrze zmieniłam profil - na humanistyczny x) jeśli chodzi o kursy japońskiego, to sprawa twojej chęci. Bo nie trzeba znać japońskiego na początku (to pewnie wiesz), ale strasznie cisną - jak powiedziała Nee. Lepiej więc co nieco znać. Ja sama teraz zapisałam się na kurs sobotni. I jestem zadowolona ;D
Hm. A co do geo i historii... Musisz się bardzo spiąć w wakacje i 3 klasie. Zapisz się może na jakiś kurs przygotowujący z tych przedmiotów, zawsze jest mnóstwo takich ofert. I pójdź do nauczycieli może i wyjaśnij im, co zdajesz na maturze. Jeśli będą ludzcy nie będą cię tak strasznie cisnąć z biologii na przykład Wink
Powrót do góry Go down
Nee
Początkujący
Początkujący
Nee


Liczba postów : 40
Age : 34
Localisation : Kraków
Registration date : 18/05/2010

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 8:35 pm

Ara ara, prostujemy, przy okazji- witam na forum Smile
Akurat do Krakowa nie jest potrzebny trzeci przedmiot. Wystarczy polski i angielski, oba na rozszerzonym poziomie i powyżej 90%, zwłaszcza angielski.
A co do pracy i perspektyw..
Wszystko zależy od osoby. Zapotrzebowanie na, na przykład, tłumaczy, wysokie nie jest, ale też wiele osób w kraju się tym nie zajmuje. Dlatego też przykładowa stawka za stronę A4 tłumaczenia z angielskiego to 25 zł, a z japońskiego 100 ;]. Czyli-jak już się komuś uda złapać pracę, może się dorobić. Ale gwarancji zatrudnienia nie ma i trzeba być gotowym na to, że może pracy trzeba będzie szukać za granicą. Kto wie. Akurat ja mam wielkie plany zostania na uczelni (ale w ustach studentki 1 roku brzmi to marnie Wink ), więc mam na to trochę inne spojrzenie- nieważne gdzie i (w granicach rozsądku), byle dali mi uczyć japońskiego. Tyle ;].
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 9:45 pm

mam pytanie:

mam sobie takie zdanie:

Hotoke-no kao-mo san.

spotkałam się w internecie z tłumaczeniem tego jako:

Zawsze cię nie ma gdy ja jestem.

Wydaje mi się, iż tłumaczenie jest złe, ale nie mogę być pewna gdyż japońskiego nie znam, więc pytam znawców, czy jest poprawne?
A jeśli tak, to dlaczego? ;]
Powrót do góry Go down
Nee
Początkujący
Początkujący
Nee


Liczba postów : 40
Age : 34
Localisation : Kraków
Registration date : 18/05/2010

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeSob Maj 29, 2010 10:23 pm

Nienie, tu chodzi chyba o Hotoke no kao mo sando (made) -仏の顔も三度まで. Czyli "Nawet (ktoś) o twarzy Buddy, za trzecim razem (straci cierpliwość)."
Czyli z polskiego na ludzki- nawet ktoś bardzo spokojny i opanowany ma granice cierpliwości i wielokrotnie wkurzany razy może się wściec;].
Powrót do góry Go down
Mayumi
Początkujący
Początkujący
Mayumi


Liczba postów : 24
Age : 32
Registration date : 27/05/2010

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeNie Maj 30, 2010 11:29 am

Niestety chodzi tez o to, że mieszkam w małej mieścinie gdzie ciężko znaleźć korepetytorów od najzwyklejszych przedmiotów :-( chciałabym bardzo pójść na jakiś kurs japońskiego niestety są takowe dostępne w innych miastach i kolidują strasznie z moimi zajęciami szkolnymi, których rodzice nie pozwolą mi opuścić...a może polecilibyście mi jakiś fajny słownik albo podręcznik :-) ?
I może moglibyście mi nieco przybliżyć 'wygląd' rozszerzonej matury z polskiego i geografii bo mi o tym nic nie wiadomo-nie informowali mnie o tym moi nauczyciele bo zakładają, że skoro jestem w klasie biologiczno-chemicznej to zdawać będę właśnie te przedmioty, wiem tylko o formie matury rozszerzonej z tych przedmiotów.
Przepraszam jeśli te moje pytania są męczące i może dla niektórych banalne ale chcę się za to porządnie wziąć a do tego potrzebna mi WŁAŚNIE TA WIEDZA ^^
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeNie Maj 30, 2010 11:33 am

A więc złe było tłumaczenie? ;]
Hmmm dziwne zdanie Very Happy
Powrót do góry Go down
Mayumi
Początkujący
Początkujący
Mayumi


Liczba postów : 24
Age : 32
Registration date : 27/05/2010

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimeNie Maj 30, 2010 6:01 pm

http://wysylkowa.pl/ks969343.html
co myślicie o tym słowniku ? nada się Very Happy?
Powrót do góry Go down
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 11:16 am

O,muszę sobie taką kupić Smile
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 1:50 pm

O, no proszę. Właśnie zbieram pieniądze na ten właśnie okaz Very Happy upolowałam go w Matrasie i pilnuję, by nikt mi go sprzed nosa nie sprzątnął. Choć szczerze w to wątpię, bo mało osób w ogóle a niego patrzy Razz
Kup sobie jeszcze jakiś samouczek do japońskiego. Wiesz, by poznać podstawy gramatyki, konstrukcji zdań...
Powrót do góry Go down
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 1:51 pm

No tak...
Zawsze dobrze zacząć od przedstawiania się aż do Biznesu Smile
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 1:59 pm

Taa... Chidori, a ty jak się uczysz japońskiego? Z czego korzystasz? Bo tak widzę komentujesz tu i tam, więc znasz się co nieco na rzeczy Wink
Powrót do góry Go down
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 2:02 pm

Jak chyba już mówiłam,mój brat był w Japonii na studiach i teraz zaczął mnie uczyć.Ale zamiast jego to wolę się uczyć na kompie albo w książkach.
Powrót do góry Go down
Mayumi
Początkujący
Początkujący
Mayumi


Liczba postów : 24
Age : 32
Registration date : 27/05/2010

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 2:15 pm

a więc Chidori poleć jakieś książki lub strony internetowe ;-))
mogłabyś się bratem podzielić ;-P hehe cat
Powrót do góry Go down
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 2:19 pm

Ten 'idiota' jak się tak wyrażę...
Nie ma czasu zeby siedzieć na tskich stronach jak ta.
Woli grać w metina xD
Powrót do góry Go down
Nee
Początkujący
Początkujący
Nee


Liczba postów : 40
Age : 34
Localisation : Kraków
Registration date : 18/05/2010

Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 5:18 pm

Słownik minimum...natsukashii Laughing
Dobry na początek, ale po jakimś miesiącu nauki okazuje się niewystarczający, więc jak dla mnie trochę strata kasy. Już ten z WP jest lepszy; przynajmniej zdania są fajne przykładowe i kontekst podany..
Ale w gruncie rzeczy dobrego słownika polsko-japońskiego nie znam; jak ktoś zna za to angielski to może o klasę lepsze pomoce ściągnąć za darmo z neta (kochane me ZKanji i Wakan).
A do samodzielnej nauki kolejny raz (powinni mi za to płacić, duh) polecam książki z wydawnictwa Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Idealne nie są, ale dają solidne podstawy i dobrze się sprawdzają jako samouczki, w przeciwieństwie do tych wszystkich pierdół typu "Naucz się japońskiego w 3 dni ucząc się 15 minut dziennie w trakcie śniadania" Shocked .
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Studia - japonistyka - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 4 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Studia - japonistyka
Powrót do góry 
Strona 4 z 7Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Nauka Japońskiego-
Skocz do: