...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Studia - japonistyka

Go down 
+28
Akarui_Misaki
Kaze
Rinoa
Nee
Mikurusia :3
Mayumi
Nagisa
Juliab4
efree
rafal
nanaka
romanka
Naggaroth
Ridiia
xg
Arczi
The Raven
Mara_pl
Aki kocha Hiro ^^
slawek15
Tenshi
ChibiAki
Misuzu
Kari-chan=^^=
Nuria
Yvetta
Admin
Kanarek
32 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutorWiadomość
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 31
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeSob Gru 11, 2010 5:09 pm

ojojoj to strasznie drogo;/ nie ma szans żebym na to poszła;p
Powrót do góry Go down
Kei
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Kei


Liczba postów : 99
Age : 32
Registration date : 18/07/2009

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeSob Gru 11, 2010 5:37 pm

Ja też jak zobaczyłem tą cenę to zrezygnowałem z nauki japonistyki zaocznie. Ale nie tracę nadziei może dostane się na dzienne studia, ale bardzo w to wątpię Smile
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeSob Gru 11, 2010 8:00 pm

A miałbyś szansę sie dostać? Razz
Powrót do góry Go down
Kei
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Kei


Liczba postów : 99
Age : 32
Registration date : 18/07/2009

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeNie Gru 12, 2010 7:11 am

W tym roku nie, ale za dwa lata są jakieś szanse Smile
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 31
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeNie Gru 12, 2010 12:20 pm

to ucz sie pilnie i powodzenia Very Happy
Powrót do góry Go down
Kei
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Kei


Liczba postów : 99
Age : 32
Registration date : 18/07/2009

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeNie Gru 12, 2010 12:56 pm

Ok dzięki Very Happy
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimePią Sty 14, 2011 12:59 pm

jeśli chodzi o studia dzienne w Poznaniu to co roku jest 20 miejsc, i to się chyba nie zmieni. Pocieszeniem dla mnie jest fakt, że liczba kandydatów zmalała w stosunku do liczby chętnych sprzed dwóch lat. Jeśli tendencja spadkowa się utrzyma jest szansa, że się dostanę Smile
Powrót do góry Go down
Ptaku1993
Początkujący
Początkujący



Liczba postów : 3
Registration date : 15/02/2011

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeWto Lut 15, 2011 3:03 pm

witam mam do was pytanie (dopiero dołączyłem na forum). Jestem w 2 klasie Liceum. Chciałbym studiować Japonistykę. Powiedzcie mi co trzeba zdać i ile procent żeby się tam dostać? Czy wystarczyłoby rozszerzony angielski polski i geografia?
Powrót do góry Go down
fardar
Nowicjusz
Nowicjusz
fardar


Liczba postów : 132
Age : 31
Registration date : 30/08/2010

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeWto Lut 15, 2011 4:07 pm

Nie wiem ile % trzeba ale przedmioty masz dobrane idealnie Very Happy . Możesz także, jakbyś chciał, zamiast geografii zdawać wos lub historię (są tak samo punktowane).
Powrót do góry Go down
Ptaku1993
Początkujący
Początkujący



Liczba postów : 3
Registration date : 15/02/2011

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeWto Lut 15, 2011 4:51 pm

bardzo ci dziękuje Smile
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeWto Lut 15, 2011 6:07 pm

hej hej Smile Witam na forum.
Muszę wnieść małe sprostowanie: WOS raczej nie zdawaj, bo geografia na przykład jest bardziej przydatna (np. w Poznaniu na UAM komisja bierze pod uwagę polski rozszerzony, język obcy rozszerzony + do wyboru jeden przedmiot z trzech zaproponowanych: geografia, historia i jeszcze jeden język obcy). Jak więc widzisz, WOS w Poznaniu ci nie pomoże.
Za to w Krakowie brane pod uwagę w tym roku są: polski rozszerzony, obcy nowożytny rozszerzony i podstawowa matematyka, czyli nie potrzebujesz dodatkowych przedmiotów, choć takowe warto zdać Smile Czemu podkreśliłam "w tym roku"? Bo wszystko się może zmienić, ta jak to zmieniło się mi: gdy rok temu byłam w 2 LO w Poznaniu wymagali dwóch dodatkowych przedmiotów z zaproonowanych, które wyżej wypisałam, a teraz wymagają tylko jednego.
Będziesz więc musiał być na bieżąco w przysłym roku, bo wszystko się może pozmieniać Smile
Mam nadzieję, że dobrze wyjaśniłam wszystkie twoje wątpliwości Smile


Ostatnio zmieniony przez Nagisa dnia Wto Lut 15, 2011 6:47 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Ptaku1993
Początkujący
Początkujący



Liczba postów : 3
Registration date : 15/02/2011

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeWto Lut 15, 2011 6:29 pm

Arigatoo gozaimashita Very Happy
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimePon Lut 21, 2011 9:53 pm

ja zdaje na Japonistyke w tym roku (dopiero ponieważ jestem w technikum więc 4 latka) i na maturze w maju pisze rozszerzony Polski, rozszerzony Angielski, Rozszerzony Japonski, rozszerzoną Historie, geografię oraz wos
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeWto Lut 22, 2011 12:17 am

Cóż, ty jesteś wyjątkiem, w twoim wypadku mało które reguły się sprawdzają ;P
Którego dnia jedziesz do Warszawy na Japoński?
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeWto Lut 22, 2011 12:18 pm

haha o nie. jedyne co moge powiedzieć to to iż zaczynam o tej godzinie co wszyscy w całym kraju inne przedmioty. dnia nie powiem iż nie chciałbym widzieć przypadkiem twej osoby przed drzwiami ambasady Smile jeszcze się zestresuję i źle napisze Razz
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeWto Lut 22, 2011 2:30 pm

No nie, przejrzałeś mnie Razz ale równie dobrze mogłabym czatować pod drzwiami i spotkać cię juz po tym, jak napiszesz, haha Razz
Ciekawa jestem, ile osób będzie pisać razem z tobą Smile
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeSro Lut 23, 2011 9:45 am

nie wiem nie pytałem się o to... ale wątpię aby do policzenia osób potrzebował bym więcej niż jednej ręki.... nie zdziwiłbym się jeśli byłbym sam.... nikt się za bardzo na to nie pcha z kilku powodów.
Po pierwsze mało kto w wieku maturalnym zna Japoński na poziomie maturalnym a co dopiero rozszerzonym... tu już trzeba znać więcej niż 1945 podstawowych znaków kanji nie wspomnę o gramatyce, słownictwie oraz oczywiście 15 minutach rozmowy..... o pracy pisemnej nie wspomnę.
druga sprawa jeśli już taki "osobnik" się znajdzie to nigdzie nie wymagają matury z Japońskiego nawet na Japonistyce...
aczkolwiek jeśli takowy "osobnik" będzie nieugięty... to i tak jest dużo załatwiania tego aby zrobili specjalny arkusz pytań... zebrali odpowiednią komisję.... tu jest dużo bawienia się.. to nie jest jak język Angielski który zdaje cały kraj...

oj nie nie czatowałabyś Very Happy
Powrót do góry Go down
fardar
Nowicjusz
Nowicjusz
fardar


Liczba postów : 132
Age : 31
Registration date : 30/08/2010

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeSob Maj 21, 2011 9:45 pm

Kim można być po japonistyce?
Powrót do góry Go down
marcinsan
Stały Bywalec
Stały Bywalec
marcinsan


Liczba postów : 82
Age : 32
Localisation : irland
Registration date : 11/03/2011

Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitimeNie Maj 22, 2011 10:01 pm

ostatnio wiele osob interesuje sie tym jezykiem,
mozna powiedziec nawet <zloty okres> jezyka japonskiego w polsce
z czego sie bardzo ciesze Smile
jesli chodzi o mnie, to wolalbym sie uczyc w szkole japonskiego niz np. nimieckiego
no i zeby byl jezykiem dodatkowym.
Dobre pytanie :Kim mozna zostac po japonistyce ?
najlepsza fucha to bycie tlumaczem z tego co mi wiadomo,ale rowniez jesli w przyszlosci
dalekiej ,badz bliskiej zamierzasz leciec do Japonii ,to tam mozesz robic co kolwiek spiewac ,
pracowac w firmie z urzadzeniami elektronicznymi tj: tel komórkowe itp.,itd
badz rysownikiem , itd.
ja z checia wolalbym robic anime tam - i chyba to zrobie ;p
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Studia - japonistyka - Page 7 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 7 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Studia - japonistyka
Powrót do góry 
Strona 7 z 7Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Nauka Japońskiego-
Skocz do: