...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Studia - japonistyka

Go down 
+28
Akarui_Misaki
Kaze
Rinoa
Nee
Mikurusia :3
Mayumi
Nagisa
Juliab4
efree
rafal
nanaka
romanka
Naggaroth
Ridiia
xg
Arczi
The Raven
Mara_pl
Aki kocha Hiro ^^
slawek15
Tenshi
ChibiAki
Misuzu
Kari-chan=^^=
Nuria
Yvetta
Admin
Kanarek
32 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorWiadomość
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimePon Cze 11, 2007 6:25 pm

7 znaków?? lol! Nie ma co sie łamać przecież każdy z nas inaczej przyswaja wiedze. Strach sie przyznać ale np: z polaka nigdy nie mogłem nauczyć sie reguł pisowni i z dyktand miałem pały albo dwuje, ale za to bez najmniejszego problemu zapamiętywałem wzrokowo jak sie pisze każdy wyraz xD Hiragane opanowałem w 4-5 dni, ale katakane dopiero w niecałe 3 tygodnie.
Powrót do góry Go down
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec
slawek15


Liczba postów : 75
Age : 38
Localisation : WLKP.
Registration date : 02/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimePon Cze 11, 2007 8:46 pm

ChibiAki napisał:
(...)xD Hiragane opanowałem w 4-5 dni, ale katakane dopiero w niecałe 3 tygodnie.

Co jest kolejnym dowodem mojej spiskowej teorii dziejów :-) że katakanę trudniej zapamiętać niż hiraganę.
Niektórzy mówią, że to przez fakt, iż jest ona rzadziej stosowana niż hiragana, ale ludzie, którzy nie znają japońskiego a uczą się tylko sylabariuszy mają większy problem z katakaną niż hiraganą. Bardzo mnie ciekawi, czemu tak jest. Liczba znaków przecież taka sama....
Powrót do góry Go down
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimePon Cze 11, 2007 9:06 pm

Ja myślę że chodzi tu o wygląd znaków. Hiragana jest bardziej zróżnicowana pod względem wyglądu, a znaki charakterystyczniejsze niż w katakanie. Wystarczy spojrzeć na kaligrafie katakany Laughing
Powrót do góry Go down
Aki kocha Hiro ^^
Początkujący
Początkujący
Aki kocha Hiro ^^


Liczba postów : 20
Localisation : TOKYO ^_^
Registration date : 01/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 12, 2007 7:10 am

@sławek:
co do moich kani to tak dopiszę, żę nie uczę się ich pokolei. Tnz. że znam sopro takich z indeksem 10XX i z 7 z poza jouyou.

@Mara_pl:
Cytat :
Co do trudności języka to własnie gramatyka jest przyjemna i nieskomplikowana, wymowa łatwa, ale żeby mówić naturalnie:/ oj nie nie nie.
Chodzi Ci o ten język potoczny? Ja się staram nie wnikać zabardzo w "książkowy japoński", żeby sobie "krzywdy" nie zrobić xDD Poprzez rozwowy z Japończykami można się bardzo dużo nauczyć.
Powrót do góry Go down
http://www.nihonai.fora.pl
The Raven
Początkujący
Początkujący
The Raven


Liczba postów : 22
Age : 38
Localisation : Warszawa
Registration date : 12/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 12, 2007 7:24 am

Japonistyka jest jeszcze w Polsko Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych.Ja się dowiedziałem wczoraj, że dostałem się na wydział.Jest oczywiście jedno "ale".Jest to prywatna uczelnia i trzeba za nią płacić bajońskie sumy... 750 złotych wpisowego i 700 czesnego miesięcznie za studia dzienne lub 500 złotych za studia zaoczne.Czy się opłaca?Kwestia tego co się chcę tak naprawdę w życiu robić.Bardzo dobra szkoła, każdy kto zna, potwierdzi.
Powrót do góry Go down
http://www.blackraven.com
Aki kocha Hiro ^^
Początkujący
Początkujący
Aki kocha Hiro ^^


Liczba postów : 20
Localisation : TOKYO ^_^
Registration date : 01/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 12, 2007 9:10 am

Z tego co wiem to ta szkoła jest najlepsza (jeśli chodzi o j. japoński).
Raven a to prawda, że tam są zajęcia prowadzone tylko w języku angielskim? o.O Gdzieś o tym wyczytałam. Jak zaczynałam liceum chcialam tam iść, ale z czasem mi przeszło xDD Ten angielski mnie odstraszył i te ceny.
Powrót do góry Go down
http://www.nihonai.fora.pl
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec
slawek15


Liczba postów : 75
Age : 38
Localisation : WLKP.
Registration date : 02/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 12, 2007 10:55 am

Aki kocha Hiro ^^ napisał:
Z tego co wiem to ta szkoła jest najlepsza (jeśli chodzi o j. japoński).
Raven a to prawda, że tam są zajęcia prowadzone tylko w języku angielskim? o.O Gdzieś o tym wyczytałam. Jak zaczynałam liceum chcialam tam iść, ale z czasem mi przeszło xDD Ten angielski mnie odstraszył i te ceny.

Najlepsza jeśli chodzi o japoński w porównaniu z czym? Z japonistykami UAM, UW, czy UJ?
Sorry, ale chyba nie.
Powrót do góry Go down
The Raven
Początkujący
Początkujący
The Raven


Liczba postów : 22
Age : 38
Localisation : Warszawa
Registration date : 12/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 12, 2007 1:01 pm

Nie mam prawdę mówiąc pojęcia czy najlepsza jeśli chodzi o Japoński, bo ten wydział startuje dopiero od tego roku.Zajęcia są prowadzone po angielsku, ale tylko jeżeli chodzi o obcokrajowców uczących się tam.Dla polskich studentów oczywiście są po polsku.Jeżeli zdawałaś z dobrymi ocenami, a maturę pisałaś z Polskiego i Angielskiego to na pewno by cię przyjęli i to bez egzaminu wstępnego.Jedyne co właściwie może odstraszyć to te ceny... bo szoła wygląda zacnie na zewnątrz i wewnątrz.

slawek15 napisał:
Najlepsza jeśli chodzi o japoński w porównaniu z czym? Z japonistykami UAM, UW, czy UJ?
Sorry, ale chyba nie.

Drogi kolego, ten wydział jest dopiero od tego roku a tak między nami to tego jaki jest tam poziom nie wie nikt, a na pewno nie wiesz tego ty.Więc z łaski swojej nie oceniaj tak od razu z góry.Pamiętaj też że to jest Wyższa Szkoła Technik KOMPUTEROWYCH i chyba to mówi samo za siebie.Dziękuję.
Powrót do góry Go down
http://www.blackraven.com
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec
slawek15


Liczba postów : 75
Age : 38
Localisation : WLKP.
Registration date : 02/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 12, 2007 1:08 pm

@Raven: Gwoli ścisłości, bo nie wiem, czy zauważyłeś, że to, co napisałem to było pytanie do Aki, która napisała:
Cytat :
Z tego co wiem to ta szkoła jest najlepsza (jeśli chodzi o j. japoński).

To nie ja tu oceniłem, a swoje przypuszczenia (na to wskazuje słowo 'chyba') oparłem na ilości godzin z języka japońskiego podanych w programie studiów, który można znaleźć na stronie PJWSTK.
Powrót do góry Go down
The Raven
Początkujący
Początkujący
The Raven


Liczba postów : 22
Age : 38
Localisation : Warszawa
Registration date : 12/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 12, 2007 1:10 pm

Aaa... to chyba że tak, bo faktycznie ta ilość godzin jest śmieszna.W takim razie mój błąd.Chociaż zawsze są kursy, praktyki organizowane przez szkołę.Zobaczymy jeszcze jak to będzie.Czas jest do października...
Powrót do góry Go down
http://www.blackraven.com
Aki kocha Hiro ^^
Początkujący
Początkujący
Aki kocha Hiro ^^


Liczba postów : 20
Localisation : TOKYO ^_^
Registration date : 01/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 12, 2007 1:56 pm

mi nie chodziło o szkołe jako o szkołe tylko ponoć tam jest strasznie wysoki poziom.
Powrót do góry Go down
http://www.nihonai.fora.pl
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec
slawek15


Liczba postów : 75
Age : 38
Localisation : WLKP.
Registration date : 02/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 12, 2007 2:26 pm

Aki kocha Hiro ^^ napisał:
mi nie chodziło o szkołe jako o szkołe tylko ponoć tam jest strasznie wysoki poziom.

Czy wysoki, nie wiem, ale czym by się to miało przejawiać?
Pamiętajmy, że poziom zależy nie tylko od wykładowców, ale też od ilości godzin, a także, a może przede wszystkim od samych studentów.
Powrót do góry Go down
The Raven
Początkujący
Początkujący
The Raven


Liczba postów : 22
Age : 38
Localisation : Warszawa
Registration date : 12/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 12, 2007 9:31 pm

Jest duży nacisk na Język Japoński i też słyszałem o poziomie, jednakże... jeżeli ktoś naprawdę chcę to sobie poradzi.Po takiej szkole zawód jest gwarantowany i to za bardzo dobre pieniądze.Ponadto szkoła współpracuje min. z firmami: IBM, Microsoft, NCM Corporation Tokio z domami kultury oraz bankami.Warto więc spróbować.
Powrót do góry Go down
http://www.blackraven.com
Arczi
Początkujący
Początkujący



Liczba postów : 3
Registration date : 15/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 16, 2007 6:32 pm

Witam

Ja również złożyłem dokumenty na Japce PJWSTK:) Osobiście uważam że jak kierunek wypali to będzie to udana inwestycja. Dlaczego?? Otóż moim zdaniem przemawia za tym kilka aspektów min :

- renoma uczelni która od dawna utrzymuje się w ścisłej czołówce najlepszych uczelni prywatnych w Polsce.
- Warunki dydaktyczne ( studiowania ) które są naprawdę ponad przeciętną .
- Współpraca z wieloma organizacjami , instytucjami , firmami i uczelniami Japońskimi zapewniają studentom ( przy odrobinie chęci i wysiłku oczywiście Smile wymiany , straże itp.
- Bardzo dobra kadra

A więc jedną rzeczą która może przerazić to cena za studia Smile ale cóż , jak ktoś jest prawdziwym pasjonatem a w moim przypadku tak jest ,to sobie jakoś poradzi .
Powrót do góry Go down
Yvetta
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Yvetta


Liczba postów : 56
Localisation : K-ce/Chicago
Registration date : 03/05/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 19, 2007 4:27 pm

ehh, na studia sobie jeszcze poczekam, wiec sie wypowiadac nie bede...Very Happy
co do polaka i anglika- dla mnie banał. te dwa przedmioty sa akurat moja najmocniejsza stroną (co innego matematyka... do teraz nie umiem liczyc ułamków lol! )
a dla mnie wlasnie kana jest łatwiejsza niz hiragana Very Happy hiragana to takie bazgrołki i ja ich odroznic nie moge Very Happy
Powrót do góry Go down
http://j-rock-music.mylog.pl
xg
Początkujący
Początkujący



Liczba postów : 1
Registration date : 24/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeNie Cze 24, 2007 8:20 pm

Jesli jest mala liczba godzin nauki japonskiego to ja bym sie zastanowila. Sama mam na uczelni mala liczbe godzin nauki jezyka i wiem ze moj japonski jest w oplakanym stanie. Trzeba duzo robic samemu a to nawet przy pomocy najlepszych ksiazek jest trudne. I moze lepiej poczekac i sprawdzic na jakim poziomie beda te studia? Duzo ludzi na koncu tutaj rezygnuje wlasnie przez mala ilosc godzin i zly sposob nauczania.
Powrót do góry Go down
Arczi
Początkujący
Początkujący



Liczba postów : 3
Registration date : 15/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 26, 2007 8:50 am

Po pierwsze- W moim przypadku już nie mam na co czekać, bo tak się składa
żę nie jestem tegorocznym maturzystą i mam za sobą rok studiowania SM- Studnia Wschodnie co było pomyłką właśnie z uwagi na to że mało to miało wspólnego z Japonia. Po drugie- Z tego co mi powiedziano w dziekanacie na drugim roku będzie możliwość wyboru spec. językowej gdzie ilośc godzin japońskiego będzie podwojona . Więc problem sam się rozwiąże. A poza tym Japonistyka na pjwstk będzie prowadzona w tej samej formie co na UW , czyli jako kulturoznawstwo wieć ni będzie tylko wkuwania języka dzień i noc ale duży nacisk położony zostanie na dokładną znajomość kultury , obyczajów itp.
Powrót do góry Go down
The Raven
Początkujący
Początkujący
The Raven


Liczba postów : 22
Age : 38
Localisation : Warszawa
Registration date : 12/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeCzw Cze 28, 2007 3:34 am

A mi powiedziano, że mogę sobie na pierwszym roku wybrać poziom podstawowy czy rozszerzony.Tobie mówili co innego i mi też...
Powrót do góry Go down
http://www.blackraven.com
Arczi
Początkujący
Początkujący



Liczba postów : 3
Registration date : 15/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeCzw Cze 28, 2007 9:00 am

No widzisz , jest lekkie zamieszkanie . Ale fakt faktem taka możliwość ma być a jeśli będzie już od 1 roku to tym lepiej . Wszystko okaże się po rozpoczęciu.
Powrót do góry Go down
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec
slawek15


Liczba postów : 75
Age : 38
Localisation : WLKP.
Registration date : 02/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeCzw Cze 28, 2007 10:26 am

To, co mnie martwi to to, ze godzin jezyka w najlepszym wypadku jest 240 bez podzialu na pismo i pnj (ewentualnie pozniej jeszcze lekture tekstow), co wydaje mi sie jednak dosyc malo, jak na japonistyke.
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeNie Paź 14, 2007 1:58 pm

A ja mam pytanie:
Wiecie moze gdzie lezy Bledzianów? To jest tam gdzie ja mieszkam i powiem ze to jest wielkopolska. Dokładniej: Najblizsze miasto Ostrzeszów. Nadal nie wiadomo? Najblizsze miasto przy Ostrzeszowie to Ostrów Wielkopolski a potem jest Kalisz ale to w górę. Jakies 2 Godz. jazdy do Wrocławia z Ostrzeszowa. I pytanie:
CZy wiecie gdzie najblizej moga sie znajdować studia na Japonistykę?
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
Ridiia
Początkujący
Początkujący
Ridiia


Liczba postów : 18
Registration date : 03/06/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeNie Paź 14, 2007 3:42 pm

Narazie w/g mnie nie musisz sie przejmowac studiami Wink . Najpierw skoncz gimnazjum, nastepnie lo, pozniej o studiach pomyslisz. Bo do tego czasu mozesz zmienic zdanie niewiadomo ile razy, jeszcze moga gdzies blizej wybudowac taka szkole, wiec nie ma co isc tyle lat do przodu. Bo nigdy nie wiadomo z gory, kim bedziesz Wink Mam racje ?
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimePon Paź 15, 2007 4:20 pm

Masz racje Smile bo ja od jakiegos czasu sie zastanawiam na jakie studia ja pójde i co bede wogóle robic w zyciu xD nie wiem ale tak sie przejmuje ^^ hhee ale wiesz ogólnie wole sie orientowac Razz ale dzieki troche mnie uspokoiłas ^^ heheh Japonka
Ale japonie to ja zawsze bede lubic ^^ i chciałabym sie tez języka nauczyc ale tak samej to nigdy nie umiem sobie czasu znaleźć a jak sie chodzi na jakies lekcje to zawsze wie sie że ma sie obowiązek nauczyć a tak to zawsze zapomne xD hehe
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
Naggaroth
Początkujący
Początkujący
Naggaroth


Liczba postów : 49
Localisation : Gryfino
Registration date : 01/04/2008

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeWto Kwi 01, 2008 7:53 pm

A nie lepiej od razu pojechac na studia do Japoni? Wink
Z tego co czytałam, to nie takie trudne (zalezy oczywiście na jaki kierunek).
Powrót do góry Go down
romanka
Początkujący
Początkujący
romanka


Liczba postów : 38
Age : 32
Registration date : 08/06/2008

Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitimeCzw Cze 12, 2008 12:15 pm

Moze ja sie wybiore na studia do japoni bo jak mowicie to w Polsce ciezko sie dostac na Japonistyke Neutral Chociaz troche sie boje ze sobie nie poradze ale mam dopiero 16 lat i moze przez te 3 lata opanuje na tyle japonski zeby tam studiowac lol! Ja ucze sie tego jezyka dla siebie i tak myslałam czy bym poszła na studia w polsce np. zarzadzanie i marketing Smile tylko czy by mnie przyjeli po takim kierunku do pracy oczywiscie w japoni? confused
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Studia - japonistyka - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Studia - japonistyka
Powrót do góry 
Strona 2 z 7Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Nauka Japońskiego-
Skocz do: