...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 uczymy się razem czyli samoopomoc

Go down 
+18
Milo
Mayumi
Mikurusia :3
Chen Lii
Xiltyn
Nee
5ml
Nyu_xD
Nagisa
Yumitori
hahahaxD
Rinoa
Mihau-san
Molcia1994
shogun
nanaka
patsok
efree
22 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Next
AutorWiadomość
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeNie Maj 10, 2009 3:40 pm

no to naucz się tych zaimków i zwrotów grzecznościowych a potem zabież się już za składanie prostych zdań gdzie wzór takiego zdania wygląda tak A-wa B desu pod a i b podkładasz słowa np

かれは せいと じゃ ありません on nie jest uczniem
(kare-wa seito ja arimasen)

あなたがたーも にほん じんですか-czy (wy) też jesteście japończykami?
(anatagata-mo nihonjin desu-ka)

i już na tym etapie powinieneś poznać kilka partykół czyli końcówek które dodajesz na końcu słowa (na początku nauki najlepiej wyróżniaj je myśnikiem np w poprzednim zdaniu na końcu jest partykuła ka jest to partykuła pytająca i gdyby jej nie było zdanie brzmiało by wy też jesteście japończykami. ale najpierw opanuj troche słownictwo aby ci nie mieszać za bardzo

i masz przetłumaczyłem ci ten tekst
codziennie wstaje o 6 rano. myje twarz. potem myje zęby jem śniadanie w kuchni o 7-ej. o 7 trzydzieści wychodzę z domu.do przystanku autobusowego mam 5 minut. na przystanku zawsze spotykam się z kolegą. nasz autobus przyjeżdża za 20 minut ósma. razem wsiadamy do autobusu. uczymy się na tej samej uczelni. zajęcia zaczynają się o ósmej codziennie mam cztery godziny zajęć. kończę szkołę o czwartej wracam do domu około piątej po południu najpierw odrabiam w pokoju prace domową potem jesm kolacje następnie oglądam trochę telewizji. czasami słucham muzyki idę spać około dziesiątej. jestem pilnym uczniem

sorki że trochę banalny tekst ale chciałem żeby był łatwy abyście mogli go przetłumaczyć Very Happy
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimePon Maj 11, 2009 5:20 am

Ohayo ^^
Sumimasen że mnie tak długo nie było ale tak jakoś nie miałam kiedy do kompa siąść. Co to tego tekstu efree- ułóż jeszcze jeden <prosi> sunny
Albo ja sobie ułożę po polsku, potem napisze po japońsku (literkami zwykłymi), a potem znaczkami Razz

Ale jak ja siem do tego zabiore to 2 lata miną. Może więcej Razz:lol!:

No, to chyba tyle.
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimePon Maj 11, 2009 1:51 pm

erfree za duzo rzeczy na raz ;p
ja mam szkole, lekcje, gre, rodzine i wtedy japonski ;p
a mam pytanie, Jaka partykula zstepuje znak zapytania (tylko ka?), a jaka jest przeczeniem
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimePon Maj 11, 2009 5:08 pm

Noo właśnie efree.
Ja musze się uczyć z fizyki...

No ale tu gadamy o japonskim tak więc znam już aż kilka znaków. No i jak nauczę się już wszystkich to dam znać.
Jak już wszystkich się nauczę to dam znać żebyś jakiś tekścik ułożył może Razz
Oczywiście nie zmuszam, ale proooszę.

Ja mam taki słownik japońsko polski i tam coś jest z gramatyką. Kiedyś probowałam się czegoś nauczyć.




Ostatnio zmieniony przez nanaka dnia Wto Maj 24, 2011 12:33 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimePon Maj 11, 2009 5:17 pm

dobra nanaka i patsok nie będe już nic popędzać Very Happy to powiedzcie mi co teraz się uczycie i co chcielibyście wiedzieć.

patsok jak piszesz partykułe ka to piszesz też znak zapytania. a o przeczeniach pogadamy ale jak będziecie się uczyć twożenia zdań bo teraz nie chce już wam mącić

nanaka to jest słownik polsko-japoński wydawnictwa wiedza powszechna ?? jeśli tak to też mam ten słownik Very Happy i za to co tam pisze to się nie bierz bo to później bedziesz przerabiała jak się troche poduczysz Very Happy

acha i o jakiej tematyce ma być ta historyjka?? bo nie mam pomysłu
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeWto Maj 12, 2009 2:41 pm

Udało mi sie wejść dzisiaj na forum Very Happy

Ostatnio nie mam bardzo czasu żeby utrwalać sobie znaki, ale dzisiaj już się muszę za to wziąć. Efree nie bardzo rozumiem z czym mam sobie kojarzyć znaki. Ja to sobie je tak powtarzam i wchodzi do głowy. Mam pamięć raczej wzrokową. Spróbuje też tego twojego sposobu. Może będzie lepszy Very Happy
Jeszcze sobie wydrukuje znaki i powiesze nad biórkiem. Tak żeby było dobrze widać. Może wtedy będę zapamiętywała lepiej Very Happy No ale nie wszystko na raz. Very Happy Trochę zwolnić trzeba. Tyle rzeczy do zrobienia że już nie licze.

Co do słownika... Taki sam Razz Jeszcze wchodzę na stronę taką żeby się japońskiego uczyć : www.japonka.pl - nawet fajna strona. efree pewnie już ją znasz, ale i tak chciałam wspomnieć o niej.

Co do historyjki... Nie mam jeszcze pomysłu. Moze przygoda misia Jogi Razz Jakieś proste słówka daj i będzie spoko Razz No ale oczywiście dopiero jak już się hiragany nauczę, bo teraz jeszcze bym nie rozszyfrowała... Razz

Jeszcze mam pytanie do cb efree
Skończyłeś japonistyke czy coś w tym stulu? Jakieś studia językowe? Strasznie jestem ciekawa, bo wszystko wiesz Razz
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeWto Maj 12, 2009 4:49 pm

zaraz zaraz ty sobie nie wyobrażaj że wszystko umiem Very Happy ale tak zdałem 4 i 3 poziom nihongo noryoku shiken w grudniu może spróbje na 2 poziom chcociaż za bardzo nie licze na pozytywny wynik jeszcze mi troche brakuje do tego poziomu Very Happy

www.japonka.pl tak znam te stronke ogólnie bardzo dobra często tam zaglądam i sobie powtarzam Very Happy hiragana jest tam bardzo dobrze pokazana możesz zobaczyć w jakiej kolejności pisać kreski a to bardzo ważne i możesz usłyszeć jak się dany znak wymawia

o te kojażenie to bardziej chodziło mi o znaki kanji jak już będziesz zaczynać ale do hiragany też się przyda Very Happy:D i nie chodziło mi abyś sama sobie wymyślała skojażenie mi chodziło o to że każdy znak pochodzi od czegoś tak jak ten przykład co ci podałem albo np 金znak oznaczający pieniądze albo metal jest to ideogram i wywodzi się z rysunku domu w którym są pieniądze ten rysunek zmieniono w kilka kresek i powstał ten znak albo znak cyfry 6 六 oznacza stół który ma 5 kresek (są cztery nogi ale widać tylko 2 ponieważ przednie zasłaniają tylnie)6 kreską jest butelka sake na stole i jak wiesz już jak wymyślono dany znak to możesz sobie kojażyć naprzykład jak zobaczysz ten znak 6 ale nie wiesz co oznacza to przypomnisz sobie sake na stole i odrazu skumasz Very Happy

a co do historyji to mogę poczekać mi też się nie spieszy Very Happy

i ja też mam znaki na przeciwko biurka Very Happy:D
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeWto Maj 12, 2009 6:06 pm

ja sobie dalem znaki jako tapeta na kompie, na scianie mam powieszone ;p

obecnie jestem na uczeniu sie zaimkow osobowych (no umiem na 90%), ja mam, zwroty dzien dobry itp. i powoli przymierzam sie do nauki katakany ;p
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeWto Maj 12, 2009 7:15 pm

Hehe. Zdziwiona jestem. Razz
A raczej zaskoczona. Ja bym w życiu tych testów nie zdała. No chyba że umiałabym tyle co ty ^^

A co do kojarzenia. Do hiragany raczej nie moge wymyślić. Ale jak bede sie uczyla kanji to cos po skojarzam sobie Razz

Też właśnie często korzystam z japonki bo wydaje mi sie ze tam jest najlepiej wszystko opisane niz na innych stronach. I łatwiej jakoś się tam jest nauczyć wszystkiego. Ale nie żeby mi się nie podobały twoje lekcje efree Razz

Troche uczę się japońskiego z anime i wgl ale lepiej jest znać alfabety najpierw. Nic mnie nie odciągnie od japońskiego. Kocham to I love you :japonia:

A i jeszcze pytanie. Do czego są wykorzystywane hiragana, katakana i kanji ???
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeSro Maj 13, 2009 7:16 pm

trudno to nazwać lekcjami ja bardziej daje wam wskazówki do nauki Very Happy:D

fajnie że próbujesz na różne sposoby nauki np anime Very Happy
a co do twojego pytania to odpowiedziałem ci już chyba na gg
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimePon Maj 18, 2009 12:18 pm

hmmm...

No ale wes powtorz Very Happy
Bo zapomnialam juz- do tego pytania.

A hiragany jeszcze nie umiem za bardzo...
Słabo mi te "sposoby" pomagaja...
Najlepiej mi idzie nauka z tą gierką! Mozna a nawet trzeba zapamietywac zeby nie przegrac no i to jest bardzo motywujace ;D

Hehe Very Happy
Pozdro :*
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimePon Maj 18, 2009 6:43 pm

no z gierką jest dużo szybciej Very Happy chociarz gierka nie należy do najłatwiejszych Very Happy

hiragana-podstawowe japońskie pismo wymyślone całkowicie przez japończyków początkowo tylko nim pisano teraz pisze się nimi proste słowa końcuwki i oznaczenia które nie da sie zapisać kanji

katakana- pismo również wymyślone przez japończyków służy do pisania wyrazów i oznaczeń obcego pochodzenia np koonpyuta oznacza komputer japończycy pożyczyli je od amerykańskiego słowa computer dlatego napiszemy je katakaną

kanji-rodowe pismo chińczyków japończycy podwędzili sobie ich pismo i nieznacznie pozmieniali:D dla wygody dzieki temu jedno słowo a nawet czasem zdanie można zapisać tylko jednym znakiem a nie kilkoma jak w hiraganie

i to jest cała filozofia Very Happy:D my mamy lepiej bo jak znasz kanji to w chinach jako tako sobie poczytasz i zrozumiesz a chińczyk jak pojedzie do japoni to nic nie zrozumie bo jest dodatkowo hiragana i katakana Very Happy

acha i mam nadzieje że wam sie moje odpowiedzi Very Happy jak cos jest niejasne to wytłumacze:D
tak wogóle to staram sie codziennie spojrzeć na forum czy przypadkiem niema nowego posta z pytaniem Very Happy
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimePon Maj 18, 2009 6:45 pm

tam na końcu powinno pisać że mam nadzieje że podobają sie wam moje odpowiedzi Very Happy:D zapomniałem słowa "podobają"
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeWto Maj 19, 2009 7:36 pm

日本語 が 話せません が、いくつか の 単語 が わかります。
私は ポオランド人 です。 lol!
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeSro Maj 20, 2009 6:08 pm

nieźle patsok Very Happy

ale znasz już te kanji czy tylko tak napisałeś ??? i wiesz co znaczą te zdanka?
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeSro Maj 20, 2009 6:14 pm

pierwsze to
Umiem pojedyńcze słowa po japońsku.

a drugie to...
Jestem polakiem ;p

pisalem w wordzie i tam sprawdzalem jak sie pisze
wogole nie wiem jak sie zabrac za nauke kanji :/
od soboty planuje zaczac katakane
jakbys mogl dac jakis historyjke na sprawdzenie Smile (oczywiscie hira)
np. przedstawienie sie ;p jestem x, mam x lat, chodze do takiej i takiej szkoly itd. przynajmniej bede cos zdania kojarzyl
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeCzw Maj 21, 2009 3:55 pm

ok pod wieczór siąde i jakoś historyjke napisze Very Happy
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeCzw Maj 21, 2009 6:18 pm

wiesz co może to być śmieszne ale wogóle niemam pomysłu na historyjke z pouczającymi zdaniami o jakie prosiłeś Very Happy ale mam pomysł Very Happy wymyśl taką historyjke ze zdaniami kture cie interesują oczywiście po polsku i wyślij mi na gg a ja to przetłumacze i wsadze na forum ok??
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimePią Maj 29, 2009 5:32 pm

こんばんわ

dowiedziałem się, że
mama to はは - 母 -haha
a tata to ちち - 父 - chichi

teraz mi mozolnie idzie, znam 5 znakow kany narazie :/
ale jutro planuje sie do 15 nauczyc


i oczywiscie

ありがと ございます dla erfree Smile

i jeszcze ください o historyjke
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeNie Maj 31, 2009 5:14 pm

no widze ze serio wzioles sie za nauke Very Happy dobrze jeszcze troche a mnie przegonisz :)jak pewnie wiesz z mojego opisu gg przez ostatni tydzien bylem na wyjeździe ale teraz wrucilem a historyjke dam jutro bo dzis dopiero co wrucilem i prawde muwiąc to mi sie juz dzisiaj nie chce Very Happy
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 06, 2009 5:45 pm

Mam jeszcze jedno pytanie...
Może to głupio zabrzmi...
Co to znaczy romanji?
Bo ja tego nie kojarze o co biega ;/
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeNie Cze 07, 2009 4:27 pm

witam
romanji to nic innego jak nasze pismo jak pisze ze jes napisane hiragano a obok romanj to oznacza to ze tekst jest przetlumaczony na nasze pismo

a patsok bym zapomnial ty sie uczysz podwójnej wymowy kanji prawda?? czyli np te znaki co ostatnio podales to racja tata ti chichi ale jak obok tego znaku postawisz inny np w jakims slowie to wtedy czytamy go juz fu
a mama czyli haha z innym znakiem przeczytamy bo
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeNie Cze 07, 2009 6:27 pm

Och!
Juz rozumiem!
<zaciesz>
Ale fajnie Very Happy
Kurcze patsok juz kanji sie uczysz??
O wow! Ja jeszcze hiragany nie umiem ;/
Kurde musze znalezc wiecej czasu na to bo teraz sie tylko ucze do szkoly bo poprawki sa no to trzeba...;/
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimeNie Cze 07, 2009 9:59 pm

moim zdaniem po prostu ty jeszcze tak na serio sie do tego niewzielas Very Happy godzinka dziennie tydzien i hiragane juz znasz Very Happy potem katakana i zaczynamy slownictwo ukladanie zdan i kanji oczywiscie Razz
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitimePon Cze 08, 2009 6:50 am

@nanaka
bez przesady ;p
z kanji znam 5 znakow ;p wiem jak jest jeden, dwa, trzy, szesc i tata ;p
bo mi sie tak zapamietaly

@erfree
powiem ci tak, nie wiem co zrobie ale nie mam jak sie uczyc wymowy
mam plyte z ksiazki ale znowu nie mam gdzie odtworzyc -.-
wieza mi nie dziala, komputer nie ma dzwieku
siostra ma podobno przyjechac 1 lipca czy dzien wczesniej i moze mi podpiac wieze do kompa i wtedy bede mogl odsluchac

ale tez nie rozumiem ciebie
czy znaki kanji wymawia sie inaczej nic hiragane?
np. 父 nie wymawia sie tak samo jak ちち ??

co do nauki to szkola praktycznie zakonczona (do srody konferencja to moga zmienic ocene) i mam 5.07 ;d

ale w sumie o japonskim mialem mowic, z wyzej wymienionego powodu
(czyt. szkola) nie mam postapow w nauce juz, co sie nauczylem 5 znakow katakany to juz zapomnialem, ale od 20-28 na 100% sie naucze Very Happy

ale prosim jeszcze o historyjke erfree z hiragany
Powrót do góry Go down
Sponsored content





uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
uczymy się razem czyli samoopomoc
Powrót do góry 
Strona 2 z 26Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Nauka Japońskiego-
Skocz do: