...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 uczymy się razem czyli samoopomoc

Go down 
+18
Milo
Mayumi
Mikurusia :3
Chen Lii
Xiltyn
Nee
5ml
Nyu_xD
Nagisa
Yumitori
hahahaxD
Rinoa
Mihau-san
Molcia1994
shogun
nanaka
patsok
efree
22 posters
Idź do strony : 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Next
AutorWiadomość
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeNie Kwi 05, 2009 5:07 pm

witam
założyłem ten temat aby pomóc tym którzy mają problemy z nauką tego języka. każdy może tu zadawać nurtujące go pytania oraz odpowiadać na pytania innych. czyli w skrócie razem uczymy się języka. ja sam będe sprawdzał często czy ktoś nie napisał pytania i będe starał się na nie wyczerpująco odpowiedzieć oczywiście jeśli sam będe umiał na nie odpowiedzieć Very Happy
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimePon Kwi 06, 2009 3:55 pm

acha i sorki że w temacie sampopomoc jest przez dwa o lol!
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeNie Kwi 26, 2009 6:59 pm

Witam, jestem narazie poczatkujacym w japonskim, wiec mam duzo pytan ale narazie jedno:

Czym są powiązane, czym się róznią i do czego sie uzywa takiego czegos jak katakana i hiragana?
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimePon Kwi 27, 2009 1:58 pm

otóż hiragana i katakana są to japońskie sylabariusze ( takie coś jak alfabet)jest to pismo którym japończycy piszą. hiragana i katakana składają się z 5 samogłosek:a, i, u, e, o, owe samogłoski łączymy z spółgłoskami np "k" i wychodzi nam :ka, ki, ku, ke, ko, ogólnie spółgłosek jest 9 S, t, n, h, m, y, r, w, i wychodzi np sa ta na ha ma ya itp dzięki temu można napisać każde słowo w języku japońskim . radze rozpocząć nauke od hiragany ponieważ to ona jest najczęściej używana ponieważ zapisujemy nią wszystkie japońskie słowa. katakaną zaś zapisujemy słowa obcego pochodzenia na początku nauki nie będziesz jej prawie używał. katakana i hiragana mają po 46 znaków. jeśli dalej nie będziesz wiedział o co dokładnie chodzi albo będziesz miał więcej pytań to pisz na forum Very Happy Very Happy Very Happy a jeśli będziesz miał jakieś bardzej skompikowane pytania albo będziesz chciał jakieś pomoce naukowe to pisz na gg 5768068 ( mam fajną gierke na kompa do nauki hiragany)
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeWto Kwi 28, 2009 3:07 pm

Witam. Ja także mam pewne problemy. A te problemy wynikają z tego że nie lubie się uczyć znaków, bo to mi najtrudniej przychodzi, ale bardzo chcę dlatego napiszę do cb efree na gg. Może byś mi przesłał tą grę, albo napisał jak się nazywa, to może by mi było łatwiej. Najgorzej mi idzie zapamiętywanie. No i pisanie też niebardzo. Poprostu do cb napisze Very Happy
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeSro Kwi 29, 2009 1:12 pm

ja sie spodziewalem, ze bedzie mi to mozolnie isc, a tu prosze
w jeden dzien opanowalem juz a,i,u,e,o + ka,ki,ku,ke,ko + ga,gi,gu,ge,go Very Happy
p.s najlepiej sie uczy sluchajac lagodnej muzyki japonskiej^^
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeCzw Kwi 30, 2009 12:02 pm

patsok ciesze się że ci dobrze idzie Very Happy:D jeśli teraz się nie zrazisz to potem będzie z górki, większość osób nauczy się hiragany i kończy naukę języka japońskiego, pewnie dla tego że później trzeba się będzie nauczyć 1945 podstawowych znaków kanji ale tak naprawdę z kanji nie jest tak żle jak będziesz się uczył tak 3-4 znaki dziennie plus powtórzenie poprzednich to będzie ok, chociaż nawet niektórzy Japończycy nie znają wszystkich podstawowych znaków


a jeśli chodzi o tą grę nanaka to napisałem ci już na gg że potrzebuje twój email aby ci tą grę wysłać bo gg mi tego wysłać nie chce. mi z początku też słabo szły te znaki najlepiej wybierz sobie najlepszą dla ciebie ilość znaków do nauki dziennie (ja uczyłem się 5 znaków dziennie) powinno łatwo się wpoić Very Happy:D acha tylko nie zaczynaj katakany jak nie nauczysz się na 100% hiragany bo będzie ci się mylić
jak skończycie nauke hiragany to wstawie jakiś tekst na forum napisany tym sylabriuszem abyście się mogli sprawdzić
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeCzw Kwi 30, 2009 5:39 pm

wiem, najpierw naucze sie hiragany, a dopiero potem katakany ;p
ucze sie srednio po 5 znakow (czasami 10 [te co sie dodaje tylko kreseczki albo koleczko]) i tak juz bede cwiczyc

pytanie:

Zauważyłem, ze niektore slowa sa roznie pisane np. tutaj na forum w dziale gdzie sie pisze tylko po japonsku zostal inaczej napisany wyraz niz na www.japaneo.pl gdzie jest Kon'nici wa. Obie formy sa poprawne czy gdzies jest pomylka?

drugie:
Ten ... (wylecialo mi z glowy) co sie pisze normalnie np. Watashi wa to on jest potrzebny czy po prostu uczyc sie tylko zapisu hiragana/katakana/kanji?

trzecie:
Co to jest furigana? Very Happy


Ostatnio zmieniony przez patsok dnia Nie Wrz 23, 2012 2:26 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeCzw Kwi 30, 2009 8:20 pm

pierwsza sprawa
błąd jest na stronie www.japaneo.pl dzień dobry piszę się konichi wa a "wa" piszę się z odstępem ponieważ jest partykułą (pisze się z odstępem tylko naszym pismem hiraganą pisze się razem)
druga sprawa
chodzi ci o nasze noromalne pismo?? większość podręczników dla początkujących jest tak zapisana i ja sam radze ci się tak uczyć ponieważ najpierw musisz wiedzieć jak dane słowo brzmi, jak się pisze hiraganą/katakaną/kanji to pisze się ciurkiem bez odstępów między słowami więc jak wcześniej nigdy nie słyszałeś danego słowa to możesz go żle przeczytać np nie dodać partykuły na końcu a wtdy to może zmienić cały sens zdania
trzecia sprawa
furigana jest to zapis fonoteniczny. najprościej oznacza to wyjaśnienie przy znaku np w kanji jest 1945 znaków które każdy japończyk-japonka musi znać. no i taki japończyk czyta gazete i jest tam znak który nie jest jednym z tych podstawowych, wtedy znak kanji jest noromalnie napisamy a nad nim jest malutki znak hiragany aby można było go odczytać. taki zapis jest zwany furiganą (mam nadzieje że zrozumiałeś Very Happy:D:D)
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimePią Maj 01, 2009 4:04 pm

czyli furigana to polaczenie znaku kanji i hiragany Question
mam znak kanji i nad tym napis hiragana znaczacy to samo Question
p.s. co z gra? Very Happy scratch
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeNie Maj 03, 2009 10:33 am

efree dałam ci już meaila przez gg. niestety tymczasowo nie jestem w domu i nie ma mnie na gg. mam nadzieje ze gra sie przesle, bo licze ze czegos sie z koncu naucze Very Happy Na pewno skorzystam z podanych rad, bo sama za nic bym się nie nauczyła. Dzięki wielkie :***


Pozdr. Nanaka :*
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimePon Maj 04, 2009 8:35 pm

trochę źle zrozumiałeś np znak kanji oznaczający słowo książka wygląda tak 本i jak on jest napisany osobno to czytamy go hon a jak jest z innymi znakiami w jakimś słowie to wtedy czytamy go moto no i właśnie jak taki znak zostanie zapisany furiganą oznacza to że ten znak zapiszemy noromalnie a nad nim takie malutkie znaki hiragany "mo" "to" albo "ho" "n" (sorki że nie znakami ale nie chciało mi się znowu do worda wchodzić Very Happy ) oczywiście nie będziemy zapisywali znaku książki furiganą, furiganą zapisujemy tylko znaki które są rzadkie albo nie używane i zwykły japończyk może ich nie znać. tak jak w polsce zapiszemy jakieś słowo a w nawiasie wyjaśnienie co ono oznacza

a jeśli chodzi o gre to wysłałem tyko do nanaki a do ciebie patsok wyśle zaraz bo dopiero z wyjazdu wruciłem (do ciebie nanaka wysłałem przed majówką to już powinnaś dawno mieć)
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeCzw Maj 07, 2009 1:48 pm

Hmmmm... No to nie wiem co się stało bo nie doszło... Może jeszcze raz spróbuj wysłać. Niewiem co się dzieje. Meail na pewno dobry dałam Razz
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeCzw Maj 07, 2009 4:14 pm

spoko sprubuje
\
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeCzw Maj 07, 2009 6:51 pm

efree już nie trzeba. patsok mi już przesłał. dzieki za fatygę i wgl. już mam grę. bardzo interesująca. no i nie powiem, ale trudna dosc... no ale jak sie czegos chce to mozna. juz grafik ustalam do nauki hiragany Razz
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimePią Maj 08, 2009 11:35 am

no to super Very Happy a jak wam się chce to przetłumaczcie sobie tą prostą historyjke z życia ucznia

わたしは まいあす ろくじに おきます かおお あらいます それから はお みがきます ななじに だいどころで あさごはの たべます ななじはんい いえおでます ばすていまで ごふん です ばすていで いつも ともだちと あいます わたしたちの ばすは はちじ にじゅぷんまえに きます いっしょに ばす に のります わたしたちは おなじ だいがく で べんきょお します じゅぎょおは はちじから はじまります まいにち よじかんじゅぎょおが あります がっこおは しじに おわります いえに ごご ごじごろかえります すぐに へやで しゅくだいお します それから ばんごはんお たべます その あとで ちょっと てれびお みます ときどき おんがくお ききます だいたい じゅうじに ねます わたしは まじめ な がくせい です

jeśli będziecie sie chcieli sprawdzić to dam ten tekst przetłumaczony (acha i sorki jeśli będą tam małe błędy ale pierwszy raz pisałem w wordzie po japońsku)
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimePią Maj 08, 2009 9:19 pm

jutro spoboje odczytac z glowy i bede mierzyc czas, zajmie mi to ok. 1h ;p
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeSob Maj 09, 2009 9:03 am

dowcipniś Very Happy Very Happy jeśli seriosię uczyłeś hiragany to moim zdaniem zajmie ci to max 15min z głowy (ale nie patrz na ściągi masz się sam sprawdzić ok??)
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeSob Maj 09, 2009 9:03 am

cos mi slabo idzie :/ narazie poczatek:
Watashiha maiasu chiku(zi)ni okumasu kaoo
a co to oznacza to nie wiem ;p

zajelo mi to jakies 2,5 minuty ale jescze nie umiem wszystkim znakow, musze sie poduczyc ;p
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeSob Maj 09, 2009 9:27 am

dobra po pierwsze nie watashiha tylko watashiwa wiem że pisze tam ha ale partykuła wa jest wyjątkiem i pisze się ją znakiem ha a czyta wa.maiasu jest ok. potem jest rokujini (ni jest partykułą)a rokuji oznacza godzina szósta. w następnym słowie masz mały błąd nie okumasu tylko okimasu き ten znak to ki ku wygląda tak く ogólnie to jest spoko Very Happy (ostatnie słowo kaoo to ostanie "o" też jest partykułą ) skup się to napewno wszystko dobrze przetłumaczysz i niepatrz na czas lepiej dłużej i dobrze niż szybciej i na odwal jak to dzisiaj zrobisz to pod wieczór dam przetłumaczony tekst ok??
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeSob Maj 09, 2009 9:40 am

zostalo mi jeszcze 7 znakow (R,w) i te sylaby połączone mp. kya, kyu,kyo ale moze do wieczora sie wyrobie Smile
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeSob Maj 09, 2009 9:55 am

tych znaków przedłużonych hya itp nie musisz się uczyć Very Happy to jest oczywiste np hyo wymawia się hiyo nie?? no to piszesz znak hi i mały znak yo i to cała filozofia Very Happy
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeSob Maj 09, 2009 1:33 pm

bez sciag pisalem, zajelo mi to ok. 25 minut, nie znam jescze niektorych znakow wiec mam napisane "?" zamiast znaku

Watashiwa maiasu rokujini okimasu kaoo a?imasu so?ka? hai migaki masu nana(zi,ji) daidokorode asagohano tabamasu nana(zi,ji)hani ieodemasu ba suteimade gofun desu basuteide itumo tomodachito aimasu ?tashitachino basuha(wa?) hachi(zi,ji) ni(zi,ji)yupunmaen kimasu ituchyoni basu ni zo?masu watashita chiwa ona(zi,ji) daigaku de benkyoo shimasu (zi,ji)yugyoowa hachi(zi,ji)ka? ha(zi,ji)ma? masu mainichi yo(zi,ji)kan(zi,ji)yu gyugyooga a?masu ginukoowa shi(zi,ji)ni o??masu i eni gogo go(zi,ji)gorokae ?masu suguni hayade shyukudaio shimasu so?ka? ba ngohano tabemaso sono a to de chyotuto te?bio mimasu tokidoki ongaku o kikimasu daitai zyuu(zi,ji)ni ?masu ?tashiwa ma(zi,ji)me na gakusei desu.

Jak to czytam to podejrzewam, ze conajmniej 85% teskstu mam zle :/
Jak mozesz to przetlumacz na polski jeszce Wink
P.s jak pisać japońskim w wordzie?
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeSob Maj 09, 2009 6:31 pm

napisze jak to powinno wyglądać wszystkie partykuły i końcówki odróżnie myślnikami
watashi-wa maisau rokuji-ni okimasu kao-oaraimasu. sore-kara ha-o migakimasu. nanaji-ni daidokoro-de asagohan-o tabemasu. nanaji-han-ni ie-o demasu. basutei-made gofun desu. basutei-de itsumo tomodachi-to aimasu. watashitachi-no basu-wa hachiji nijupun-mae-ni kimasu. issho-ni basu-ni norimasu. watashitachi-wa onaji daigaku-de benkyó-shimasu. jugyó-wa hachiji-kara hajimarimasu. mainichi yojikan jugyó-ga arimasu. gakkó-wa shiji-ni owarimasu. ie-ni gogo goji-goro kaerimasu. sugu-ni heya-de shukudai-o shimasu. sore-kara bangohan-o tabemasu. sono ato-d chotto terebi-o mimasu. tokidoki ongaku-o kikimasu. daitai juji-ni nemasu. watashi-wa majime-na gakusei desu.
tak to powinno mniej więcej brzmieć (mniej więcej poniewarz niewiem czy nie zrobiłem przypadkiem jakiegoś błędu w hiraganie Very Happy ) japońskim w wordzie pisze się bardzo prosto jeśli masz zainstalowane znaki japońskie (napewno masz skoro przeczytałeś tą hiragane) to w prawym dolnym rogu ekranu znajduję się pl i obok taka klawiaturka klikasz na tą klawiaturkę prawym i wybierasz dodatkowe ikony na pasku zadań wejdź w ustawienia i dodaj wcześniej zainstalowany język japoński. Następnie wybierz albo hiraganę albo katakanę. Wszystko zależy od tego, co chcesz napisać. Wprowadzając ze zwykłej klawiatury np. sylabę ko – zamieni się ona automatycznie w Wordzie na こ

jak chcesz to moge ci to napisać na polski ale myślałem że ty chociaż sprubujesz przetłumaczyć?
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitimeNie Maj 10, 2009 12:16 pm

az tak daleko nie zabrnalem ;p wczoraj sie uczylem zaimkow osobowych (ja, ty) i tam niektore zwroty (np. arigato gozaimasu)

poczatek to jest Ja jestem ;p
Powrót do góry Go down
Sponsored content





uczymy się razem czyli samoopomoc Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
uczymy się razem czyli samoopomoc
Powrót do góry 
Strona 1 z 26Idź do strony : 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Nauka Japońskiego-
Skocz do: