...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Strony do nauki Nihongo

Go down 
+17
Mikurusia :3
Nami
patsok
efree
mazoku
Naggaroth
romanka
Yoko
Urlike
Eriko
HI MIZU KAZE TSUCHI
Tenshi
Misuzu
Aki kocha Hiro ^^
Kamiru
Kari-chan=^^=
Kanarek
21 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeNie Kwi 05, 2009 5:54 pm

popieram wszystkich którzy mówili o japonka.pl strona jest bardzo dobra można znaleść tam dużo informacji na temat podstaw języka
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimePon Kwi 27, 2009 5:38 am

Czy jesli kupie ta ksiazke:
http://www.kolporter.pl/300789,Ksiazki_nauka-jezykow-obcych_Japonski-Kurs-Podstawowy-ksiazka-2xCD.html

to bede miec dobry start? chodzi mi o pisanie znakow japoonskich, slow, podstawowych rozmowek etc.
Powrót do góry Go down
Nami
Początkujący
Początkujący
Nami


Liczba postów : 32
Age : 35
Registration date : 18/07/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 11:33 am

Ja się z tego uczyłam i powiem, że tak średnio się sprawdza.
Nauka polega na wkuwaniu wszystkiego na pamięć, podstwą jest sluchanie płyt i powtarzanie tego w nieskończoność. Ten zestaw może służyć jako uzupełnienie nauki, ale sam nie wystarczy. Mamy tu wstęp gramatyczny, ale tak oględny, że właściwie trudno coś z tego "wynieść". Tak więc z pomocą tej ksiązki nie zdobywasz informacji o samodzielnym budowaniu zdań itp. , lecz przyswajasz sobie już gotowe wypowiedzi. Jest trochę wyrazów i rozmówek z różnych działów, więc w sumie można coś z tego wynieść,(nie bądźmu już tacy marudni silent ).W zasadzie z tego co się orientuję, trudno jest znaleźć na polskim rynku naprawdę dobrą książkę na początek ( jeśli jest inaczej, poprawić mnie!). Ja na razie się uczę alfabetu, zobaczymy później co dalej Wink

Jeśli chodzi o pisanie znaków, to nie polecam tej ksiażki. Wiadomo, że ważna jest w pisowni kolejność stawiania kresek,wielkość, dlugość i licho wie co jeszcze, a w tym zestawie nic o tym nie ma. Jest tylko ogólne zestawienie hiragany i katakany.To tak na marginesie.
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 3:01 pm

to juz stary post i sie przekonalem o tej ksiazce i sie z toba w wiekszosc zgadzam

znaki to oczywiscie, ze trzeba sie uczyc z innych stron/ksiazek
tam tylko tabelka jest
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 3:39 pm

ogólnie niewarto kupywac kursów i ksiazek w stylu japonski w miesiac. naprawde dobre ksiazki niestety sa troszke drogie i trudno dostepne. a juz napewno nie w takich sklepach jak emipk itp
Powrót do góry Go down
Nami
Początkujący
Początkujący
Nami


Liczba postów : 32
Age : 35
Registration date : 18/07/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 3:45 pm

Otóż to. W miarę dobre książki są po angielsku, co w sumie nie jest takie złe. Trochę angielskiego, trochę japońskiego i masz poliglotę Wink
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 3:47 pm

albo zupelnie po japonsku jak w moim przypadku. chociaz byl jeden super podrecznik po polsku ale na razie wstrzymano nakład. a ty nami uczysz sie japonskiego??
Powrót do góry Go down
Nami
Początkujący
Początkujący
Nami


Liczba postów : 32
Age : 35
Registration date : 18/07/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 3:59 pm

No próbujęSmile Wiesz, ciężko jest bo ja mieszkam na takiej wsi koło Kołobrzegu i tam naprawdę jest tragedia, bo nie ma żadnej szkoły językowej z japońskim w najbliższym rejonie ( nie wiem jak jest w Koszalinie). W Szczecinie poszukam, ale to i tak nie w tym roku, bo muszę uzbierać trochę szmalu na to.

No a żeby nie marnować czasu to coś tam sobie staram przyswoić Smile
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 4:00 pm

cos tzn?? co umiesz??
Powrót do góry Go down
Nami
Początkujący
Początkujący
Nami


Liczba postów : 32
Age : 35
Registration date : 18/07/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 4:05 pm

Hiraganę Embarassed no i garść zwrotów grzecznościowych. Przedstawić się umiem nawet
lol!
Ale ja zaczęłam dopiero na początku wakacji. Chciałabym też zabrać się za gramatykę, ale właśnie problem z podręcznikiem jest. Pozostaje mi na razie japonka.pl.
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 4:11 pm

no to sei za nia zabieraj Very Happy ja sie uczylem bez podrecznika na poczotku Very Happy a jak bedziesz miala pytania na temat gramatyki to moesz napisac do mnie na gg Very Happy jesli chcesz oczywiscie
Powrót do góry Go down
Nami
Początkujący
Początkujący
Nami


Liczba postów : 32
Age : 35
Registration date : 18/07/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 4:24 pm

Pewnie, że bym chciała. Samemu ciężko to rozgryźć, więc chętnie skorzystam z pomocy:)Oczywiście postaram się na początek zmierzyć z tym sama. Dobrze wiedzieć, ze komuś przede mną się to się udało
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 4:25 pm

a zaczełaś juz cos z gramatyka?? wiesz wogule za co najlepiej na poczotku sie zabrac??
Powrót do góry Go down
Nami
Początkujący
Początkujący
Nami


Liczba postów : 32
Age : 35
Registration date : 18/07/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 4:32 pm

Nie wiem. Wykorzystuję swoje doświadczenie w nauce angielskiego, który znam dość dobrze. Próbuję to przekładac na japoński - ale to nie to samo bez nauczyciela. Mam więc zamiar zacząć od mówienia o sobie , w miedzyczasie poznać odmianę czasowników, nauczyć się liczyć. Nie wiem czy to dobry start
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 4:38 pm

nie no troszke zly bo np odmiany jako odmiany ogólnie mnema w japonskim ale sa rózne zamiany niestety sa dosc trudne pzrewaznie sie je uczy jak sie troche jezyka umie.
Powrót do góry Go down
Nami
Początkujący
Początkujący
Nami


Liczba postów : 32
Age : 35
Registration date : 18/07/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 4:44 pm

Och, skoro tak, to nie wiem. No Od czego więc radzisz zacząć ? scratch
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 4:50 pm

na poczotek najlepsze beda najprostrze skladanie zdan według wzory A-WA B DESU to najprostrze co moze byc pod a podkladasz osobe taka jak ja ty oni itp pod b słowo docelowe np piszesz kare -wa seito desu kare czyli on a seito to uczeni czyli zdanie brzmi on jest uczniem. jesli chcemy zaprzeczyc to zamiast desu piszemy ja ariasen albo dewa arimasen wtedy bedzie on nie jest uczniem. później zacznij zdania z kore sore i are i w tym momencie mozesz sie zaczac uczyc jakis przymiotnikuw.
Powrót do góry Go down
Nami
Początkujący
Początkujący
Nami


Liczba postów : 32
Age : 35
Registration date : 18/07/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 4:56 pm

"Wa" oznacza więc czasownik "jest" dla wszystkich osób, a desu to tylko partykuła, która oznacza zdanie twierdzące. Arimasen to partykuła przecząca. O to chodzi? Czytałam coś na japonce o tym, ale nie wiem czy dobrze to zrozumiałam
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 4:59 pm

wszystko pokrecials to desu oznacza jest a wa to partykuła tak samo jak ga ma ka itp itd
Powrót do góry Go down
Nami
Początkujący
Początkujący
Nami


Liczba postów : 32
Age : 35
Registration date : 18/07/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 5:10 pm

Ups... Dobrze przynajmniej , że się spytałam, zamiast zgrywać kozaka i udawać, że łapię wszystko w lot Very Happy Wiesz, chyba potrzebuję czasu, żeby to przestudiować. I jakoś to sobie usystematyzować. Zagłebię się w to, poszukam przykładów i dam znać o postępach study Czas odwiedzić moją starą wirtualną przyjaciółkę - Japonkę
Japonka
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 7:41 pm

no japonka jest bardzo dobra Very Happy ale moim zdanie trochce zle zrobiono program nauczania pominieto kilka waznych kwesti a niepotrzebnych jest troche duzo. mysle ze ona jest bardziej dla tych kturzy chca sie porozumiec bez zbednych zawilosci gramatycznych takie rozmówki a nie japonski od deski do deski.
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 8:48 pm

przy przeczeniu "ja arimasen" sa wyjatki w np. kolorach
Kono tatemono wa aoku arimasen.
Kono kuruma wa kuroku arimasen.

to tez trzeba niestety pamietac ;/
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Wrz 22, 2009 8:49 pm

ee tam nie trzeba bo potem nie uzywa sie arimasen Very Happy
Powrót do góry Go down
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimePią Cze 18, 2010 3:37 pm

Powrót do góry Go down
Milo
Dusza Towarzystwa
Dusza Towarzystwa
Milo


Liczba postów : 172
Age : 29
Localisation : Stoczek Łukowski
Registration date : 16/06/2010

Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitimeWto Cze 22, 2010 12:25 am

Forum www.benkyo.pl jest świetne. Nie koniecznie trzeba samemu tam pisać, ale można znaleźć wiele ciekawych zwrotów, tłumaczeń, wskazówek.
Pierwsze moje wrażenie było bardzo dobre, widać, że ludzie z tego forum są obeznani i chętni do pomocy
Powrót do góry Go down
http://www.milo.mylog.pl
Sponsored content





Strony do nauki Nihongo - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Strony do nauki Nihongo   Strony do nauki Nihongo - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Strony do nauki Nihongo
Powrót do góry 
Strona 2 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Wasze Strony !

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Nauka Japońskiego-
Skocz do: