...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Lian Hearn

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Sandris
Początkujący
Początkujący
Sandris


Liczba postów : 8
Age : 34
Localisation : Mława
Registration date : 27/06/2007

Lian Hearn Empty
PisanieTemat: Lian Hearn   Lian Hearn Icon_minitimeSro Cze 27, 2007 9:41 am

Lian Hearn

(ur. 1942), absolwentka wydziału filologicznego Uniwersytetu w Oksfordzie, przed powrotem do rodzinnej Australii pracowała w Londynie jako krytyk filmowy oraz redaktor artystyczny. Jej wieloletnia fascynacja Japonią zaowocowała cyklem Opowieści rodu Otori. Autorka otrzymała szwedzką Nagrodę Piotrusia Pana za rok 2004. Uhonorowana została przez redakcję „The New York Timesa” prestiżowym tytułem wybitnej książki roku 2003. Jej Cykl wydano już w 25 krajach.

Do cyklu należą...
- " PO SłOWICZEJ PODłODZE"
- " NA POSłANIU Z TRAWY"
- " W BLASKU KSIężYCA"
- " KRZYK CZAPLI"

Cała akcja dzieje się w średniowiecznej Japonii. Historia Rodu Otori przepełniona licznymi wątkami urzeka już po przeczytaniu kilku pierwszych stron. Książki czyta się z zapartym tchem, bo w najmniej oczekiwanych momentach zaskakuje. Osobiście polecam z całego serduszka, ogólnie jest to opowieść o miłości, honorze, lojalności, zdradzie...i uważam, że wobec takiej lektury nie można przejść obojętnie. Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Yoko
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Yoko


Liczba postów : 79
Age : 30
Registration date : 27/07/2007

Lian Hearn Empty
PisanieTemat: Re: Lian Hearn   Lian Hearn Icon_minitimeWto Wrz 04, 2007 12:52 pm

Wczoraj wypożyczyłam "Po słowiczej podłodze" Ledwie zaczełam czytac, a ksiazka juz mi się spodobała. Jest okropnie ciekawa następnych tomów. Zgadzam się z Tobą, obok takiej lektury nie można przejsc obojętnie Razz
Powrót do góry Go down
 
Lian Hearn
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Literatura-
Skocz do: