...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Good Learner, Bad Learner

Go down 
+3
HI MIZU KAZE TSUCHI
Misuzu
ChibiAki
7 posters
AutorWiadomość
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimeCzw Maj 31, 2007 12:35 pm

Oto filmik pokazujący jak powinniśmy uczyć sie japońskiego kiedy już znajdziemy sie w Japonii:) Zobaczymy kto wyciągnie najwłaściwsze wnioski i spostrzeżenia.

https://www.youtube.com/watch?v=5MqIVkUHt20
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimeCzw Maj 31, 2007 1:55 pm

eeeee dobra ale o co w tym chodzi? Nic nie zrozumiałam xD no tam pojedyncze słowa a moze nawet wcale xD

Gosciu przyjechał z Ameryki i sie nauczył :/ nie kumam xD
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimeCzw Maj 31, 2007 2:35 pm

He He chodzi o to ze przedstawiono dwie osoby jedna uczy sie japońskiego z pomocą japońskich kolegów, własnej dziewczyny i przypadkowo spotkanych ludzi, a druga sama sie uczy (prawde mowiac wogóle sie nie uczy xD). Na samym poczatku widac jak pierwszy wchodzi i sie wita ze wszystkimi a drugi wchodzi bez zadnego słowa co jest w sumie nieuprzejme. Konkluzja taka ze szybciej nauczymy sie sie języka rozmawiając z różnymi ludzmi np: coś kupując w sklepie niż próbując samemu zrozumieć coś trudnego co w gruncie rzeczy najlepiej wytłumaczy nam japończyk. Będąc w Japonii powinniśmy korzystać z każdej okazji żeby zrozumieć lepiej język, obyczaje i ludzi tam mieszkających.

P.s. Ja tam wszystko zrozumiałem o czym mówili, zarówno japoński jak i angielski xD
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimeCzw Maj 31, 2007 2:39 pm

aha to takie cos. To jak ja pojade do Japonii to tak sie bedę uczyc xD
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimeCzw Maj 31, 2007 3:11 pm

I to sie nazywa prawidłowe nastawienie xD Japończycy są całkiem komunikatywni pod warunkiem że nie dumkasz do nich po angielsku xD xD xD
Powrót do góry Go down
HI MIZU KAZE TSUCHI
Początkujący
Początkujący
HI MIZU KAZE TSUCHI


Liczba postów : 23
Registration date : 10/07/2007

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimeWto Lip 10, 2007 2:13 pm

taaak można to było spostrzec, ale sama nauka tego języka zależy też od samej chęci, jeżeli będziemy chcieć to nauczymy się tego języka tak jak ten gościu, czyli rozmawiając z ludźmi i przechodniami, lub jeśli ktoś chce się nauczyć tego języka a nie ma na razie takiej możliwości że by wyjechać do Japan m.in ja, to trzeba sobie znaleść jakiś słownik i się normalnie pouczyć, choć to nieco dłużej potrwa. Mi do 18 jeszcze troche czasu zostało więc się ucze, najlepiej to się nauczyć na blache podstaw, podstawowe zwroty, a jak dłużej posiedzimy w Japonii to reszta sama nam już się wbije w głowe Very Happy
Powrót do góry Go down
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimeWto Lip 10, 2007 11:22 pm

Coś w tym jest Smile Mi na przykład pomogło oglądani filmów, programów itp. naprawdę dużo rozumiem i potrafię powiedzieć i oby tak nadal było Smile Poza tym mam prywatnego nauczyciela w postaci całej rodziny Japończyków których cenie i szanuje SmileSmileSmile Są naprawdę wspaniali!!
Powrót do góry Go down
Aki kocha Hiro ^^
Początkujący
Początkujący
Aki kocha Hiro ^^


Liczba postów : 20
Localisation : TOKYO ^_^
Registration date : 01/06/2007

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimePią Lip 13, 2007 9:03 pm

To prawda, że nauka z Japończykami daje dużo więcej niż uczenie sie samemu. Z książek jedynie mozna się nauczyć słówek, kanji, formułek gramatycznych, ale w praktyce to nam nic nie da XDD Japończycy mówią troche innym językiem niż mamy w książkach i czasami, ktoś kto tylko czerpie swoją wiedzę z książek może się mocno żdziwić. Ja trochę uczę się z ksiązek, ale większość czasu spędzam na pisaniu/ rozmawianiu z Japończykami. To jest naprawdę super! Oczywiście filmy też pomagają ^^
Powrót do góry Go down
http://www.nihonai.fora.pl
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimeSob Lip 14, 2007 2:23 am

Najzabawniej jest jak coś chce i musze o to poprosić po japońsku (innego wyjścia nie mam bo taki nakaz szanownej gospodyni xD). Czasami jest kompletna padaka z tego powodu lol! Dziewczyny czesto cisną ze mnie że trudne wyrazy dobrze wymawiam, a prostych zapominam Smile Nie wspominajac już o tym że same czasami bełkoczą coś po polsku bo do końca nie mogą pojąć naszego języka:)
Powrót do góry Go down
Aki kocha Hiro ^^
Początkujący
Początkujący
Aki kocha Hiro ^^


Liczba postów : 20
Localisation : TOKYO ^_^
Registration date : 01/06/2007

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimeSob Lip 14, 2007 8:31 am

ja mam tak że słowa typu, hajimemashite, furaidopotwto, ikanakerebanarimasen (lub ikinakyaikenai) wymawaiam bez zarzutu i szybciej się ich uczę. A żeby zapamiętać np. osoi lub coś innego prostego to potrzebowałam więcej czasu xDDD
Powrót do góry Go down
http://www.nihonai.fora.pl
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimeNie Lip 15, 2007 1:37 am

No właśnie ja dokładnie tak mam xD Chociaż "osoi" nie zapominam:) A może ja benkyo osoi xD haha bycie tępym nie jest takie złe bounce Co jak co ale trzeba będzie w końcu pojechać do Japonii Smile Tylko żeby Ci skąpi klijęci raczyli wiecej płacić Twisted Evil W Polsce jednak nie da się żyć NORMALNIE Evil or Very Mad
Powrót do góry Go down
HI MIZU KAZE TSUCHI
Początkujący
Początkujący
HI MIZU KAZE TSUCHI


Liczba postów : 23
Registration date : 10/07/2007

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimeNie Lip 15, 2007 11:58 am

Jeśli u mnie chodzi to ja się nie uczę 40 wyrazów dziennie po Japońsku żeby na chwile je zapamiętać a na jutrzejszy dzień zapomnieć, ja się uczę 5-6 wyrazów dziennie, rano wybieram sobie wyrazy, a potem cały dzień chodzę po mieszkaniu i ciągle je sobie wymawiam, raz w myślach, raz na głos żeby sobie je utrwalić na bardzo długi czas, a gdy leże wieczorem w łóżku to wymawiam sobie wszystkie słowa które dotychczas się nauczyłem. Taaaa jak już mówiłem wcześniej że zanim jeszcze będę mógł wyjechać do Japonii to trochę czasu jeszcze się zejdzie, więc jak już będę mógł wyjechać, to już na pewno z jakimś Japończykiem będę się w stanie się dogadać, a jak sie nudze to ćwiczę pisanie znaków Hiragany, Katakany lub Kanji Smile
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimeCzw Paź 08, 2009 5:18 pm

Ja przyklejam sobie do przedmiotów (i nie tylko^^) karteczki z nazwą napisaną kanji i hiraganą/katakaną. I tak mój kot przez pewien dzień latał po całym domu z karteczką "neko" na ogonie Very Happy
Ogólnie ten sposób się u mnie sprawdza.
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 31
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimePią Paź 09, 2009 7:31 am

haha masz super spsob;p też tak spróbuje;d
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitimePią Paź 09, 2009 8:35 pm

no pomyslowe Very Happy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Good Learner, Bad Learner Empty
PisanieTemat: Re: Good Learner, Bad Learner   Good Learner, Bad Learner Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Good Learner, Bad Learner
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Nauka Japońskiego-
Skocz do: