...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Jackie Chan !

Go down 
+15
Molcia1994
MAKabra_88
Yuko
romanka
Naggaroth
nanaka
tsukiko
Yoko
Eriko
HI MIZU KAZE TSUCHI
Tenshi
Kamiru
Kanarek
Kari-chan=^^=
Admin
19 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin
Admin


Liczba postów : 121
Age : 32
Localisation : Chicago
Registration date : 03/05/2007

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeCzw Maj 03, 2007 1:56 pm

Jackie Chan pochodzi z Hongkongu. W wielu kręgach uchodzi za najciekawszego dziś aktora azjatyckiego, a po finansowym sukcesie "Godzin szczytu", przychylnie przyjętych także przez krytykę, ma szansę na zrobienie kariery w Hollywood, co w latach 80. mu się nie udało. Chan, czerpiąc inspirację z twórczości takich geniuszy burleski jakimi byli Buster Keaton i Harold Lloyd, stara się podwyższyć poziom azjatyckiego kina karate. W filmach, w których sam występuje (częstokroć je także reżyserując i produkując), w ślad za swymi mistrzami łączy nadzwyczajną sprawność fizyczną z komizmem, a sam wciela się przeważnie w pozytywnych i sympatycznych bohaterów, którzy jednakże muszą ciężko zapracować na uznanie i zaufanie otoczenia. Kinematografia hollywoodzka dopiero teraz korzysta z doświadczeń Chana, niekiedy zresztą przy udziale zadomowionych w USA reżyserów z Azji, którzy współpracowali z nim jeszcze w Hongkongu. Mowa o Johnie Woo ("Bez twarzy"), Tsui Harku ("Ryzykanci", "Za ciosem"), czy Stanleyu Tongu ("Pan Magoo"). Należałoby również wspomnieć o aktorce Michelle Yeoh, znanej z filmu o Jamesie Bondzie "Jutro nie umiera nigdy". Jackie Chan w wieku 7 lat w szkole Opery Pekińskiej. Nauka trwała 10 lat i odbywała się w warunkach surowej dyscypliny, wymagającej pracy przez 19 godzin dziennie. Program zajęć obejmował grę aktorską, śpiew, taniec, pantomimę, akrobacje i najróżniejsze style walk Wschodu. Po ukończeniu szkoły Chan trafił do wytwórni braci Shaw, gdzie po dwóch latach wytężonej pracy awansował z kaskadera na szefa ekipy kaskaderów. Pewien producent, doceniwszy osiągnięcia Chana na tym polu, powierzył mu poważną rolę w filmie "Little Tiger from Canton" (1971). Jednakże dopiero w 1978 r., dzięki sukcesom odniesionym przez filmy "Snake in the Eagle's Shadow" i "Drunken Master", Chan zapewnił sobie wpływ na artystyczny kształt komedii kung fu - gatunku, który stał się znakiem firmowym kinematografii Hongkongu. W 1980 r. Jackie Chan zadebiutował jako reżyser obrazem p.t. "The Young Master" (wideo: "Młody mistrz"), od którego rozpoczęła się również jego wieloletnia, owocna współpraca z producentem Raymondem Chow. Po sukcesie "Młodego mistrza" Chan skierował swoje kroki do USA, gdzie zagrał w "The Big Brawl" i "The Cannonball Run" (wideo: "Wyścig Cannonball"). W tym drugim filmie partnerował w niewielkiej roli gwiazdom takim jak Burt Reynolds, Roger Moore i Farrah Fawcett. Przyjrzawszy się amerykańskim technikom realizacji filmu, Chan powrócił do Hongkongu z zamiarem przeniesienia ich na tutejszy grunt, w celu podniesienia poziomu kina azjatyckiego. Operacja się udała, co było widać w filmie "Project A' (wideo: "Projekt A") z 1983 r. Chan ponownie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by wystąpić w filmach "Cannonball 2" (wideo: "Wyścig Cannonball 2") i "Protector" (wideo: "Protektor"). W 1986 r. jego film "Police Story" (wideo: "Historia policyjna") pojawił się w programie Nowojorskiego Festiwalu Filmowego, co było dla artysty niewątpliwym wyróżnieniem. We własnym kraju Chan nakręcił następnie "Project A 2" i "Police Story 2" (wideo: "Historia policyjna 2") oraz "The Armour of God" (wideo: "Zbroja Boga"). Ten ostatni obraz wywołał pierwsze oznaki zainteresowania amerykańskich krytyków kinem Hongkongu. To zainteresowanie niepomiernie wzrosło, kiedy na amerykańskie ekrany, staraniem New Line Cinema, weszła udana komedia "Rumble in Bronx" (1994; wideo: "Draka w Bronxie"), wyprodukowana przez Hongkong, ale zrealizowana w Kanadzie. W ślad za nią pojawiły się inne filmy z Chanem, m.in. "Mr Nice Guy" (wideo: "Przyjemniaczek"). Po "Godzinach szczytu" Jackie Chan zdążył już wystąpić w kolejnym obrazie, zatytułowanym "Who Am I?" Filmografia Jackie'go Chana zawiera ponadto m.in. następujące tytuły: "Jackie Chan's First Strike" (wideo: "Atomowe uderzenie Jackie'go Chana"), "Miracles" (wideo: "Czyniący cuda"), "Drunk Dragon" (wideo: "Pijany smok"), "The Prisoner" (wideo: "Więzień") i "Armour of God 2" (wideo: "Zbroja Boga 2").
Powrót do góry Go down
https://japanclub.forumpolish.com
Kari-chan=^^=
Nowicjusz
Nowicjusz
Kari-chan=^^=


Liczba postów : 131
Age : 32
Localisation : Asahigawa xD
Registration date : 03/05/2007

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeCzw Maj 03, 2007 3:53 pm

cat A...Jacki Chan I love you ma super filmy które reżyseruję i jeszcze te w których występuję ubolewam jak w środę na TVP1 nie ma mego Chińczyka.... Crying or Very sad Ale no cóż nie przejmuję się bo mam fajne filmy z m=nim na kompie chociasz za Chiny bym nie powtórzyłą tytułów na pamięć...chyba musiałabym się uczyć 48 h Very Happy Very Happy
lol!
cat Ps:To moj 3 post cat
Powrót do góry Go down
http://www.aikouka-zaiaku.blog.onet.pl
Kanarek
Moderator
Moderator
Kanarek


Liczba postów : 68
Age : 33
Localisation : Okinawa
Registration date : 04/05/2007

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimePią Maj 04, 2007 10:48 am

Uwielbiam Jackie Chana. Swoją osobą potrafi zrobić z filmu coś naprawdę dobrego. Mój ulubiony aktor tego rodzaju filmów.
Powrót do góry Go down
Kamiru
Moderator
Moderator
Kamiru


Liczba postów : 56
Age : 33
Localisation : Tokyo
Registration date : 03/05/2007

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimePią Maj 04, 2007 10:52 am

Lubie filmy z Jego udzialem ,ale samego Jackiego niezabardzo Razz

ale moze moje nastawienie sie zmieni razem z czasem
Powrót do góry Go down
Tenshi
Początkujący
Początkujący
Tenshi


Liczba postów : 33
Registration date : 22/05/2007

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeSro Maj 23, 2007 6:00 am

Ja za nim nie przepadam, a c oza tym idzie staram sie omijać filmy z nim szerokim łukiem.
Powrót do góry Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Liczba postów : 121
Age : 32
Localisation : Chicago
Registration date : 03/05/2007

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimePią Maj 25, 2007 2:21 pm

hmm... a mozesz napisac dlaczego go nie lubisz ?! Mi sie podoabaja jego filmy bo sa smieszne a takze fajnie sie tam bija Wink

Najlepsze są ujecia przy napisach koncowych Smile Te jego nie udane akcje Wink jocolor
Powrót do góry Go down
https://japanclub.forumpolish.com
Tenshi
Początkujący
Początkujący
Tenshi


Liczba postów : 33
Registration date : 22/05/2007

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimePią Maj 25, 2007 10:04 pm

dla mnie wszyatkie jego filmy są na jedno kopyto i jak dla mnei nie za bardzo śmieszne :/ Wszyscy bohaterowie jakich kreauje Jackie sa do obrzydzenia tacy sami....
Powrót do góry Go down
HI MIZU KAZE TSUCHI
Początkujący
Początkujący
HI MIZU KAZE TSUCHI


Liczba postów : 23
Registration date : 10/07/2007

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimePon Lip 16, 2007 8:44 am

Co tu dużo mówić, gościu jest ekstra, jeszcze pamiętam jak oglądałem jeden z jego filmów "legenda pijanego mistrza" (1994) jak film wyszedł , to miałem jeszcze 2 lata, ale obejrzałem go z tatą jak miałem 4-5 lat, i do dziś go pamiętam Very Happy
Powrót do góry Go down
Eriko
Nowicjusz
Nowicjusz
Eriko


Liczba postów : 102
Age : 32
Registration date : 25/07/2007

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeCzw Lip 26, 2007 6:17 pm

Powiem tak jego niektóre filmy są naprawdę fajne. Lecz jego gra mi sie już poważnie znudziła. W filmie Nowa policyjna opowieść grał całkiem nieźle, ale z pewnością mógłby ktoś go zastąpić.
Powrót do góry Go down
Yoko
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Yoko


Liczba postów : 79
Age : 30
Registration date : 27/07/2007

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeNie Sie 05, 2007 8:54 am

Jackie Chan to dobry aktor Very Happy Podobał mi się każdy film z jego udziałem. Wydaje mi się, że dużo wniosł do azjatyckiego kina. Co tu dużo mowic Smile
Powrót do góry Go down
tsukiko
Stały Bywalec
Stały Bywalec
tsukiko


Liczba postów : 82
Age : 34
Registration date : 13/08/2007

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeWto Sie 14, 2007 11:22 am

jackie jest spoko, nie dość ze jest aktorem, reżyserem to jeszcze spiewa ^^

Endless Love (The Myth) - Jackie Chan & Kim Hee Sun
https://www.youtube.com/watch?v=FJDPksQAq48
Powrót do góry Go down
Yoko
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Yoko


Liczba postów : 79
Age : 30
Registration date : 27/07/2007

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeSob Paź 06, 2007 12:35 pm

tsukiko napisał:
jackie jest spoko, nie dość ze jest aktorem, reżyserem to jeszcze spiewa ^^

Endless Love (The Myth) - Jackie Chan & Kim Hee Sun
https://www.youtube.com/watch?v=FJDPksQAq48

Ale fajnie xD nienajgorzej mu to wyszło.
sama piosenka tez niczego sobie lol!
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeSob Maj 24, 2008 7:24 pm

Jackie Chan jest spoko Razz . Bardzo podobaja mi sie filmy z jego udzialem. Na przykład "Pijany mistrz"- świetny film Laughing Ale najbardziej podobaja mi sie sceny puszczane na koncu po napisach. Smile Lepszego aktora nie bedzie.

______________________

Mam jeszcze pytanko- Jackie jest japonczykiem czy chinczykiem???
Z góry dziekuje

Smile
Powrót do góry Go down
tsukiko
Stały Bywalec
Stały Bywalec
tsukiko


Liczba postów : 82
Age : 34
Registration date : 13/08/2007

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeSob Maj 24, 2008 8:01 pm

Jackie Chan jest Chińczykiem, yyyyyyyy z tego co ja się orientuję XD
Powrót do góry Go down
Naggaroth
Początkujący
Początkujący
Naggaroth


Liczba postów : 49
Localisation : Gryfino
Registration date : 01/04/2008

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeNie Maj 25, 2008 11:52 am

No tak, jest napisane w pierwszym poscie Wink
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimePon Maj 26, 2008 12:33 pm

Dzięki...
Tak myślałam Razz
Powrót do góry Go down
romanka
Początkujący
Początkujący
romanka


Liczba postów : 38
Age : 32
Registration date : 08/06/2008

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeWto Cze 10, 2008 10:02 pm

Jackie Chan jest super Smile od zawsze go lubiłam i jego filmy też Smile
Powrót do góry Go down
romanka
Początkujący
Początkujący
romanka


Liczba postów : 38
Age : 32
Registration date : 08/06/2008

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeSro Cze 18, 2008 8:48 pm

Własnie teraz ogladam z nim film Very Happy Film nazywa sie Godziny szczytu 2 Surprised Bardzo fajny tongue
Powrót do góry Go down
Yuko
Początkujący
Początkujący
Yuko


Liczba postów : 49
Registration date : 03/02/2009

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeSob Lut 07, 2009 6:07 pm

Skoro jest Chińczykiem, to czemu piszemy o nim w Japan Clubie. Nie żebym coś do niego miała, ale troche to nie pasuje.

Ale i tak strasznie lubię filmy z nim (jego też).

W Godzinach Szczytu (chyba w 2) na końcu zawsze pokazuja to co się nie udało. I było coś takiego, że do Chrisa Tuckera zadzwonił telefon. Jak jego rozmówca się dowiedział, że Chris jest na planie to od razu kazał dać do telefonu Jackie'ego. Nikt nie umiał wytłumaczyc tej osobie, że ma nie przeszkadzać. lol!
Powrót do góry Go down
MAKabra_88
Początkujący
Początkujący
MAKabra_88


Liczba postów : 20
Age : 36
Localisation : nml
Registration date : 26/03/2009

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeCzw Mar 26, 2009 9:33 pm

Ja tam lubię filmy z chanem ;p może nie ma w nich jakieś głębi czy coś Laughing ale są bekowe oraz jest w nich pełno akcji z fajnymi scenami walki... Zaraz po nim lubię tez filmy z Jetem Li pozdro lol!
Powrót do góry Go down
Molcia1994
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Molcia1994


Liczba postów : 79
Age : 30
Registration date : 18/06/2009

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeSro Cze 24, 2009 11:03 am

Widziałąm kiedyś jedną część Jackie-chana;) Myślałam, ze poryczę się ze śmiechu;)
Powrót do góry Go down
KontoUsunięte
Stały Bywalec
Stały Bywalec



Liczba postów : 70
Registration date : 14/06/2009

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimePią Lip 03, 2009 1:49 pm

^.^ Hihi! A ja byłam w kinie na filmie pt: Godziny szczytu 3! !.EXTRA.! Wink Zwłaszcza początek...! lol! I love you ^.*
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimePią Lip 03, 2009 4:39 pm

najlepszy był koniec na wieży eiffla
Powrót do góry Go down
KontoUsunięte
Stały Bywalec
Stały Bywalec



Liczba postów : 70
Registration date : 14/06/2009

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimePią Lip 03, 2009 6:01 pm

efree napisał:
najlepszy był koniec na wieży eiffla

!.To też.! flower afro
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitimeSob Lip 04, 2009 10:04 am

a twoim zdaniem jaki jest najlepszy film z tym aktorem??
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Jackie Chan ! Empty
PisanieTemat: Re: Jackie Chan !   Jackie Chan ! Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Jackie Chan !
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Filmy-
Skocz do: