...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Last Samurai

Go down 
+4
Aki kocha Hiro ^^
ChibiAki
Nuria
Kanarek
8 posters
AutorWiadomość
Kanarek
Moderator
Moderator
Kanarek


Liczba postów : 68
Age : 33
Localisation : Okinawa
Registration date : 04/05/2007

Last Samurai Empty
PisanieTemat: Last Samurai   Last Samurai Icon_minitimeSob Maj 05, 2007 9:53 am

Co sądzicie o tym filmie?? Czy rzeczywiście oddaje on charakter Japonii sprzed wieków?? Co wam się w nim podobało a co nie??
Dla mnie w filmie było kilka scen naprawdę nie do przyjęcia, a mianowicie:
Amerykanin, gość, który kilka lat swojego życia poświęcił byciu żołnierzem (czy jak to nazwać), a prawie w ogóle nie zna się na walce bronią białą, pokonuje w walne na miecze kilkunastu (chyba) samurajów, którzy na trening tej walki poświęcili całe swoje życie. Nienormalne!! No ale to w końcu film produkcji USA, więc po części nie ma się co dziwić.

Druga rzecz: Rozumiem, że człowiek moze być zdolny, ale na pewno nie do tego stopnia, żeby po około roku treningu walki mieszem dorównać mistrzowi, który, jak juz wcześniej pisałem, poświęcił na to swoje całe życie (mam tu na myśli sytuację w walce na bokeny, gdzie obaj w tym samym czasie zadali uderzenie w szyję)

Podsumowując, moim skromnym zdaniem Razz film jest do niczego. Pomimo, że miał oddawać mentalność Japończyków a w szczególności samurajów, to jak zawsze amerykański główny bohater musi być tym najsilniejszym, najlepszym i nie wiadomo jak zdolnym. Wydaje mi sie, że gdyby to był film produkcji japońskiej, główny bohater zginąłby kompromitującą śmiercią na samym końcu filmu, bez jakichkolwiek większych zwycięstw.
Powrót do góry Go down
Nuria
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Nuria


Liczba postów : 73
Age : 31
Localisation : Nagasaki
Registration date : 04/05/2007

Last Samurai Empty
PisanieTemat: Re: Last Samurai   Last Samurai Icon_minitimeSob Maj 05, 2007 11:55 am

Popieram! Mój ojciec się zachwycał tym filmem, tymczasem ja uważam, że jest bez sensu. Strata czasu, po prostu...
Powrót do góry Go down
http://arha-jinsei.blog.onet.pl
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Last Samurai Empty
PisanieTemat: Re: Last Samurai   Last Samurai Icon_minitimeWto Cze 05, 2007 12:28 am

A wy geniusze wiecie że ten film jest oparty o prawdziwe relacje z tamtych czasów?? Donoszą one że w owych czasach został pojmany amerykński żołnierz który później walczył wspólnie z samurajami. Swoją drogą film uwarzam za świetny i wiele razy będe do niego wracał, a to że po roku ćwiczenia ktoś da rade osobie która walczy tak od młodego to nic nadzwyczajnego. Pamietajmy o tym że każdy człowiek ma swój limit i może danej czyności nauczyć sie do pewnego stopnia a dalej ani rusz. Poza tym główny bohater przez ten rok praktycznie nic nie robił tylko trenował wiec rzecz dla mniej jak najbardziej mozliwa. Zauważ że oni zadali atak na szyje jednoczesnie czyli tzw. PAT. To własnie czyni tą sytuacje jeszcze bardziej prawdopodobną. Aha napisałeś że "...prawie w ogóle nie zna sie na walce bronią białą..." Ehh... biorąc pod uwage jego stopień musiał być w wojsku od młodzieńczych lat i własnie od tego młodzieńczego wieku uczono go walki szablą i bagnetem na broni, czyli "białą" bronią. Wiec łaskawie nie pisz że sie nie zna na walce taka bronia, na co zda ci sie rewolwer skoro skończą Ci sie kule????? No nic sam sobie na to odpowiedz, a nastepnym razem pomyśl zanim napiszesz coś.

P.S. Moja kobieta popłakała sie kiedy Allgren i Katsumoto leżeli na polu bitwy.... ehh świetna scena ;]
Powrót do góry Go down
Nuria
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Nuria


Liczba postów : 73
Age : 31
Localisation : Nagasaki
Registration date : 04/05/2007

Last Samurai Empty
PisanieTemat: Re: Last Samurai   Last Samurai Icon_minitimeSro Cze 06, 2007 4:18 pm

Cóż, skomentuję to w ten sposób: mówi się, że życie pisze najciekawsze scenariusze. A wyjątek potwierdza regułę...
Aki, nie uważasz że określenie "moja kobieta" jest nieco przedmiotowe?
Powrót do góry Go down
http://arha-jinsei.blog.onet.pl
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Last Samurai Empty
PisanieTemat: Re: Last Samurai   Last Samurai Icon_minitimeSro Cze 06, 2007 4:21 pm

Ona mówi "Mój facet" z akcentem na "mój". Nam to nie przeszkadza, a tobie?? Razz
Powrót do góry Go down
Aki kocha Hiro ^^
Początkujący
Początkujący
Aki kocha Hiro ^^


Liczba postów : 20
Localisation : TOKYO ^_^
Registration date : 01/06/2007

Last Samurai Empty
PisanieTemat: Re: Last Samurai   Last Samurai Icon_minitimeSro Cze 06, 2007 10:01 pm

Aki masz całkowitą rację, owszem był amerykański żołnierz, który walczył z samurajami, ale nie był on ostatnim samurajem xDD

btw: co to filmu... mnie się nie bardzo podobał, to chyba dlatego, że amerykański i nie było tego klimatu co w JP filmach >_< czegoś poprostu brakowało.
Powrót do góry Go down
http://www.nihonai.fora.pl
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Last Samurai Empty
PisanieTemat: Re: Last Samurai   Last Samurai Icon_minitimeSro Cze 06, 2007 11:31 pm

Faktiko może i czegoś brakowało.

Ps. Ja nie stwierdziłem że był "Ostatnim Samurajem". Tytuł może być przenośnią Razz


Ostatnio zmieniony przez dnia Nie Cze 10, 2007 2:47 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Nuria
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Nuria


Liczba postów : 73
Age : 31
Localisation : Nagasaki
Registration date : 04/05/2007

Last Samurai Empty
PisanieTemat: Re: Last Samurai   Last Samurai Icon_minitimeCzw Cze 07, 2007 5:17 pm

Brakowało, brakowało! Amerykanie mają za dużą skłonność do melodramatu i do pokazywania ogromnych zalet swojego narodu Razz . Osobiście uważam, że chcoć pomysłowi filmu oraz oprawie technicznej nic nie można zarzucić, ale opracowanie... ach, powstrzymam się.

A kończąc temat "moja/mój" powiem tak: jeśli wam to odpowiada, to OK. Jeśli mój chłopak odważy się kiedykolwiek powiedzieć tak o mnie, dostanie w twarz.
Kwestia poglądów Cool
Powrót do góry Go down
http://arha-jinsei.blog.onet.pl
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Last Samurai Empty
PisanieTemat: Re: Last Samurai   Last Samurai Icon_minitimePią Cze 08, 2007 4:34 pm

Amerykanie wcale nie mają tak dużo skłonności do dramatyzowania. Japońska kinematografia wyprzedza ich o całą długość :] Przykład?? Japończycy taśmowo wydają "Dramy" w postaci filmów, anime, mang.
Powrót do góry Go down
natural_mistic
Początkujący
Początkujący
natural_mistic


Liczba postów : 7
Registration date : 27/10/2007

Last Samurai Empty
PisanieTemat: Re: Last Samurai   Last Samurai Icon_minitimePią Lis 09, 2007 10:47 pm

Przede wszystkim należy podkreślić że totalnym ignoranctwem ze strony twórców tegoż filmu jest pokazanie japończyków jako nieobeznanych w posługiwaniu się bronią palną. która dotarła do nich kilkaset lat wcześniej i bardzo szybko zostałą przez nich zaadaptowana. Byłą nawet taki okres w ich zamieszchłej histori kiedy to produkowali więcej broni palnej niż którekolwiek państwo europejskie w tym samym czasie. Ten błąd zraził mnie najbardziej bo w dużej mierze to na nim opiera się fabuła. Jest ich oczywiście o wiele więcej, a wszystkie dają świadectwo temu iż jest to kolejna wielkobudżetowa
produkcja dla bezmyślnego masowego odbiorcy.
Powrót do góry Go down
Ptaah
Początkujący
Początkujący



Liczba postów : 10
Localisation : Wałbrzych / Omiya wannabe
Registration date : 11/09/2007

Last Samurai Empty
PisanieTemat: Re: Last Samurai   Last Samurai Icon_minitimeSob Lis 17, 2007 8:17 am

natural_mistic napisał:
Przede wszystkim należy podkreślić że totalnym ignoranctwem ze strony twórców tegoż filmu jest pokazanie japończyków jako nieobeznanych w posługiwaniu się bronią palną. która dotarła do nich kilkaset lat wcześniej i bardzo szybko zostałą przez nich zaadaptowana. Byłą nawet taki okres w ich zamieszchłej histori kiedy to produkowali więcej broni palnej niż którekolwiek państwo europejskie w tym samym czasie. Ten błąd zraził mnie najbardziej bo w dużej mierze to na nim opiera się fabuła. Jest ich oczywiście o wiele więcej, a wszystkie dają świadectwo temu iż jest to kolejna wielkobudżetowa
produkcja dla bezmyślnego masowego odbiorcy.

+1. nic dodac, nic ujac.
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

Last Samurai Empty
PisanieTemat: Re: Last Samurai   Last Samurai Icon_minitimeCzw Lis 22, 2007 8:59 am

JA tego filmu nie oglądałam ale teraz przynajmniej wiem\, że jest do kitu i nie będe go ściągać heheh
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Last Samurai Empty
PisanieTemat: Re: Last Samurai   Last Samurai Icon_minitimePią Kwi 03, 2009 9:18 am

ChibiAki napisał:
Faktiko może i czegoś brakowało.

Ps. Ja nie stwierdziłem że był "Ostatnim Samurajem". Tytuł może być przenośnią Razz


moim zdaniem tytułowym ostatnim samurajem był katsumoto a nie ten amerykanin
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Last Samurai Empty
PisanieTemat: Re: Last Samurai   Last Samurai Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Last Samurai
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Filmy-
Skocz do: