...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Tokyo

Go down 
+23
patsok
Nagisa
KontoUsunięte
Rinoa
Molcia1994
efree
romanka
Naggaroth
nanaka
Ridiia
Yoko
HI MIZU KAZE TSUCHI
slawek15
Aki kocha Hiro ^^
Tenshi
Misuzu
ChibiAki
Nuria
Kari-chan=^^=
Kanarek
Anko
Kamiru
Admin
27 posters
Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorWiadomość
Admin
Admin
Admin
Admin


Liczba postów : 121
Age : 32
Localisation : Chicago
Registration date : 03/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Tokyo   Tokyo Icon_minitimePią Maj 04, 2007 12:28 pm

Hmm... chyba najbardziej znane miasto Japoni w koncu stolica Smile Jakie macie zdanie o tym miescie ?!
Powrót do góry Go down
https://japanclub.forumpolish.com
Kamiru
Moderator
Moderator
Kamiru


Liczba postów : 56
Age : 33
Localisation : Tokyo
Registration date : 03/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Tokyo   Tokyo Icon_minitimePią Maj 04, 2007 12:41 pm

Miasto poprostu wywalone w kosmos. Nie warto pisac wiecej.
Chociaz ma dla mnie jeden minus - smog. Mogli by troche sie organiczyc i posiac trawke (bez skojarzen ) ;D
Powrót do góry Go down
Anko
Początkujący
Początkujący



Liczba postów : 4
Age : 33
Registration date : 04/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimePią Maj 04, 2007 6:36 pm

Tokyo na pewno jest super, i nawet mam w planach kiedyś tam pojechać tylko że jest zanieczyszczone, co jest największym minusem tego miasta.
Powrót do góry Go down
Kanarek
Moderator
Moderator
Kanarek


Liczba postów : 68
Age : 33
Localisation : Okinawa
Registration date : 04/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimePią Maj 04, 2007 7:45 pm

Taa, Tokio. Każdy mówi, ze jest to świetne miasto i nic więcej. Jednak w rzeczywistości jest całkiem inaczej. Gdy jedziemy na jednotygodniową wycieczkę do tego miasta wszystko jest spoko i jesteśmy źli tylko o to, że nie udało nam się wszystkiego zwiedzić. Życie codzienne wygląda jednak dużo inaczej. Wielki procent ludności Japonii mieszka w Tokio, przez co miasto jest conajmniej zagracone. Mieszkając tam można pomarzyć sobie o dużym mieszkaniu. Mają one naprawdę niewielkie rozmiary a ceną przewyższają domy jednorodzinne na jego obrzeżach lub w mniejszych miastach. No i co najgorsze, jest cholernie drogo, szczególnie dla turysty z Polski.
Co do innych minusów stałego mieszkania w Japonii. Nie jestem tego pewny, tak czytalem na innym forum. Podobno kupując samochód, nalezy od razu wykupić miejsce parkingowe przed domem lub garaż, a cena takiego przedsięwzięcia jest równa miesięcznej opłacie za małe mieszkanie. Chyba trochę drogo :/
Powrót do góry Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Liczba postów : 121
Age : 32
Localisation : Chicago
Registration date : 03/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeSob Maj 05, 2007 7:04 am

no tak ! zanieczysczenia sa tam ogromne Wink ale cos za cos xD

Tokyo 5ba8ad7808fbe119

Tokyo 051cbf9d564fc921

Tokyo to miasto które ciągle tętni życiem nawet w nocy:

Tokyo Af2aaaab25bf11c2
Powrót do góry Go down
https://japanclub.forumpolish.com
Kari-chan=^^=
Nowicjusz
Nowicjusz
Kari-chan=^^=


Liczba postów : 131
Age : 32
Localisation : Asahigawa xD
Registration date : 03/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeSob Maj 05, 2007 11:35 am

Ach..Tokyo ale wieś mojej babci jest lepsza
przeciesz mała Kari by się tam zgubiła kto by..ją potem znalazł Razz
Powrót do góry Go down
http://www.aikouka-zaiaku.blog.onet.pl
Kanarek
Moderator
Moderator
Kanarek


Liczba postów : 68
Age : 33
Localisation : Okinawa
Registration date : 04/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeSob Maj 05, 2007 11:44 am

Admin, świetne fotki. Szczególnie Tokyo nocą jest świetne. Ech... aż chce się żyć, żeby kiedyś to na żywo zobaczyć
Powrót do góry Go down
Nuria
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Nuria


Liczba postów : 73
Age : 31
Localisation : Nagasaki
Registration date : 04/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeNie Maj 06, 2007 11:20 am

Tak, coś pięknego... ale ja bym tam chyba nie wytrzymała za długo, w dużych miastach zawsze czuję się jak zwierzę w klatce... może znacie jakieś japońskie miasteczko, które było by bardziej zielone?
Powrót do góry Go down
http://arha-jinsei.blog.onet.pl
Admin
Admin
Admin
Admin


Liczba postów : 121
Age : 32
Localisation : Chicago
Registration date : 03/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeNie Maj 06, 2007 1:44 pm

Hehehe a co to za problem !? Odkladajcie sobie kase na bilet i w wiku 18 albo 19 bedziecie mieli na 2 tyg. Smile Teraz tylko sie uczyc Razz a pozniej od Waz zalezy gdzie chcecie mieszkac Razz
Powrót do góry Go down
https://japanclub.forumpolish.com
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeSob Maj 12, 2007 7:08 pm

Albo można dobrze sie uczyć + jezyki Ang. i Jap. i próbować znaleść TAM prace Very Happy Ostatnio Japonia zwiększyła zapotrzebowanie na wszelkiej maści animatorów i grafików. Chyba szykuje sie miejscówka dla mnie:D No ale narazie będę szlifował swoje umiejętności w kraju.

P.s. Odnośnie zakupu samochodu w Japonii to prawda że trzeba mieć najpierw miejsce parkingowe, a dokładniej potrzebne jest zaświadczenie że posiada sie takowy nabytek. Jeżeli kogoś interesuje ta sprawa mogę objaśnić dokładniej:)
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeSro Maj 30, 2007 1:31 pm

Super te fotki! JA bym kiedys chciała pojechac do Japonii. Do Tokyo albo jakiegoś innego miasta... chyba zaczne zbierać kasę i sie wybiore tak jak mówił Admin Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
Tenshi
Początkujący
Początkujący
Tenshi


Liczba postów : 33
Registration date : 22/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeCzw Maj 31, 2007 5:40 am

ostatnia fotka najbardziej mnie sie spodobała Smile niby miasto takie nasadzone tymi wieżowcami, zupelnie taka jak w USA, ale jenak jest zxupełnie inne. Ma swój klimat. Ja do Japonii pojechałabym, ale tylko po to by zwiedzać. Mieszkać bym nie chciała, bo ponoć z tego co wiem Japończycy są strasznei uprzedeni do białych ludzi. Zresztą nei tylko oni Chińczycy też... Sad
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeCzw Maj 31, 2007 1:36 pm

A ja słyszałam (Taka dziewczyna mi mówiła na moim forum czy tam na gg), że Japończycy bardzo lubią polaków! I opowiadała że jak nie wiem czy ona czy jej koleżanka jak powiedział coś po polsku przy Japończyku to on podbiegł do niej i sie pytał jaki to język bo bardzo mu sie podoba i przeważnie wszyscy lubią polaków! Very Happy ( ona mieszkała w Japonii i jeździ do niej wiec ma doświadczenie Very Happy)
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
Tenshi
Początkujący
Początkujący
Tenshi


Liczba postów : 33
Registration date : 22/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeCzw Maj 31, 2007 8:40 pm

nie chce niczego od raz unegować, ale sądze że to raczej gruba przesada
Powrót do góry Go down
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeCzw Maj 31, 2007 10:44 pm

Japończycy obecnie są dosyć przyjaźnie nastawieni do obcokrajowców... mowie obecnie bo jeszcze z 10 do 15 lat temu na widok Gaijin'a wytrzeszczali gały i albo wiali. A w ogóle poczytajcie "Bezsenność w Tokio" to sie dowiecie jak wtedy było ze szczegółami Smile W sumie czego sie spodziewać po kraju który zaledwie od około 100lat otworzył sie w pełni na świat.
Powrót do góry Go down
Tenshi
Początkujący
Początkujący
Tenshi


Liczba postów : 33
Registration date : 22/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimePią Cze 01, 2007 6:41 am

od dwóch osób słyszałam, że ponoć jak Japończycy widzą jakś grupę ludzi to są bardzo mili u przejmi etc. Ale to jest ponoc bardzo udawane- tak samo jest z Chińczykami. Jezeli ponoć ktoś jest tam sam i chce cos załatwic mzoe zostac zignorowany lub bardzo niemile potraktowany. Ponoc nawet Japonczycy moga nei chciec znim rozmawiac po angielsku. Osobisci nic nei mam do tych ludzi, uwielbiam ich kraj- ale przestrzegano mnie przed taka właśnie reakcja z ich troy, a mówiły mi to osoby, którym można wierzyć
Powrót do góry Go down
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimePią Cze 01, 2007 1:27 pm

To co słyszałas jest w sumie prawdą, japończycy muszą być mili dla grupki np: turystów żeby pokazać że są "ludzie". Całe to ignorowanie obcokrajowców jest sumą braku zrozumienia, japończyk boi sie kontaktu z gaijin'em bo go nie rozumie. Sytuacja wyglada zupełnie inaczej kiedy cały czas posługujemy sie japonskim chodzby nawet nie za dobrze ale przez to pokazujemy ze nie trzeba nas sie bac. TAK japonczycy nie lubia rozmawiac w innym jezyku niz ich wlasny, oni nie maja talentu do jezyków... niestety.

No cóż tylko my szaleni słowjanie mamy talent do wszystkiego lol!
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimePią Cze 01, 2007 6:09 pm

Co to gaijin?? Obcokrajowiec?

TAk tak my mamy talet do wszytkiego Very Happy ale japończycy są fajni Very Happy
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
Aki kocha Hiro ^^
Początkujący
Początkujący
Aki kocha Hiro ^^


Liczba postów : 20
Localisation : TOKYO ^_^
Registration date : 01/06/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimePią Cze 01, 2007 6:36 pm

Tenshi napisał:
od dwóch osób słyszałam, że ponoć jak Japończycy widzą jakś grupę ludzi to są bardzo mili u przejmi etc. Ale to jest ponoc bardzo udawane- tak samo jest z Chińczykami. Jezeli ponoć ktoś jest tam sam i chce cos załatwic mzoe zostac zignorowany lub bardzo niemile potraktowany. Ponoc nawet Japonczycy moga nei chciec znim rozmawiac po angielsku. Osobisci nic nei mam do tych ludzi, uwielbiam ich kraj- ale przestrzegano mnie przed taka właśnie reakcja z ich troy, a mówiły mi to osoby, którym można wierzyć

tu nie ma reguł, przecież w Polsce czy innym kraju jest tak samo, ludzie są różni. Na ogół Japończycy są mili, uprzejmi, ale nienawidzą wręcz, jeśli jakiś gaijin udaje Japończyka (np. ubiera się tak, ma japońską fryzurkę itp), pozatym, wielu gaijinów nie wie jak ma tam się zachować (lub pod wpływem stresu robi głupie rzeczy), oni tego nie lubią.
Powrót do góry Go down
http://www.nihonai.fora.pl
Tenshi
Początkujący
Początkujący
Tenshi


Liczba postów : 33
Registration date : 22/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeSob Cze 02, 2007 5:07 am

ChibiAki napisał:
. TAK japonczycy nie lubia rozmawiac w innym jezyku niz ich wlasny, oni nie maja talentu do jezyków... niestety.

myślę, że oni tak jak Francuzi sa p oprostu dumni i ślepo zapatrzenie w swój kraj.

Wiadomo, że od każdej regóły są wyjątki, a tak generalnie nie wolno uogólniać, ale ciesze sie że wiem jacy o ni potrafia być, nawet jeśli nie jest to postawa godna pochwały. Jadąc do danego kraju czy ucząc się o nim trzeba wiedzieć o nim wszystko i być na to przygotowanym
Powrót do góry Go down
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeSob Cze 02, 2007 5:46 pm

Znam osobiście jedną rodzine japońska i pare innych osób które koczowały w japoni dosyć długo i nie słyszałem zeby japończycy nie lubili jak ktos robi sie na "nich". Wręcz przeciwnie lubią i są bardziej otwarci kiedy zagadujemydo nich po japońsku itp.
Powrót do góry Go down
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec
slawek15


Liczba postów : 75
Age : 38
Localisation : WLKP.
Registration date : 02/06/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeSob Cze 02, 2007 6:08 pm

Kanarek napisał:
Taa, Tokio. Każdy mówi, ze jest to świetne miasto i nic więcej. Jednak w rzeczywistości jest całkiem inaczej. Gdy jedziemy na jednotygodniową wycieczkę do tego miasta wszystko jest spoko i jesteśmy źli tylko o to, że nie udało nam się wszystkiego zwiedzić. Życie codzienne wygląda jednak dużo inaczej. Wielki procent ludności Japonii mieszka w Tokio, przez co miasto jest conajmniej zagracone. Mieszkając tam można pomarzyć sobie o dużym mieszkaniu. Mają one naprawdę niewielkie rozmiary a ceną przewyższają domy jednorodzinne na jego obrzeżach lub w mniejszych miastach. No i co najgorsze, jest cholernie drogo, szczególnie dla turysty z Polski.
Co do innych minusów stałego mieszkania w Japonii. Nie jestem tego pewny, tak czytalem na innym forum. Podobno kupując samochód, nalezy od razu wykupić miejsce parkingowe przed domem lub garaż, a cena takiego przedsięwzięcia jest równa miesięcznej opłacie za małe mieszkanie. Chyba trochę drogo :/
Co do cen mieszkania - zgadza się, cholernie drogo.
Z miejscem parkingowym też się zgadza.
Ale co do wielkości mieszkań, hmmm...
Czytałem, że średnia wielkość tokijskiego mieszkania to ok 60 mkw. Czy to mało? Mnie się wydaje, że nie. Oczywiście wszystko zależy, ile osób w nim mieszka, ale metrażowo nie jest to chyba aż tak mało.

A ogólnie miasto fajne, choć nie podobało mi się na pierwszy rzut oka, ale im więcej człowiek odkrywa, tym bardziej wciąga.
Powrót do góry Go down
Tenshi
Początkujący
Początkujący
Tenshi


Liczba postów : 33
Registration date : 22/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeSob Cze 02, 2007 6:53 pm

niestety to drogi kraj..... Sad
Powrót do góry Go down
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec
slawek15


Liczba postów : 75
Age : 38
Localisation : WLKP.
Registration date : 02/06/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeSob Cze 02, 2007 6:58 pm

Ale niektóre rzeczy są relatywnie tanie, np. elektronika, KitKaty (100 jenów) i parę innych by się znalazło
:-)
Powrót do góry Go down
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitimeSob Cze 02, 2007 6:59 pm

W Tokyo 1 mata (1m z hakiem) mieszkania kosztuje od 200zł do 300zł (wynajecie jak i kupno).

Czy jam wiem czy 2,30 za KitKata to tanio xD
Z Japonią tak sam jak np: z Anglią, wiecej od nas zarabiaja i wszystko tam wiecej kosztuje. Chcesz pomieszkac w japoni to znajdz tam prace.

A my Polacy mamy dziurę budżetową ponad 3 miliardy i dlatego taka biede klepiemy ;/ Japonia ma taki duży wskażnik PKB że mogą sobie pozwolić na coroczne odnawianie np: stolicy xD


Ostatnio zmieniony przez dnia Sob Cze 02, 2007 7:10 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Tokyo Empty
PisanieTemat: Re: Tokyo   Tokyo Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Tokyo
Powrót do góry 
Strona 1 z 6Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Fast and Furious - Tokyo Drift
» Relacje z Tokyo Game Show - tylko w Hyper!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Miasta Japonii-
Skocz do: