...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Kupno gitary

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Hijikata
Dusza Towarzystwa
Dusza Towarzystwa
Hijikata


Liczba postów : 151
Age : 32
Registration date : 21/06/2009

Kupno gitary Empty
PisanieTemat: Kupno gitary   Kupno gitary Icon_minitimeWto Maj 03, 2011 3:58 pm

Witam clown
Od jakiegoś czasu planuje zakup gitary akustycznej ( mojej pierwszej of course). Jako że nie jestem doświadczony w tej sprawie, mam do was kilka pytań. Buszowałem już po różnych forach i najczęsciej doradzano kupno Yamachy F310. Niestety nie ma tego modelu w moim miescie i rozważam zakup przez internet. I tutaj mam pytanie: czy zamawialiscie już kiedyś gitarę w sklepie internetowym (ktoś może ma złe doświadczenia związane z takimi zamówieniami?) Może doradzicie mi jakiś inny model?
Chwalić się kto gra na akustyku clown
Bede bardzo wdzięczny za wszystkie rady udzielone mi tutaj Wink

Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Kupno gitary Empty
PisanieTemat: Re: Kupno gitary   Kupno gitary Icon_minitimeWto Maj 03, 2011 5:24 pm

Gram na akustyku. Przez internet nigdy nie zamawiałam i raczej odradzam, bo w sklepie możesz sobie spróbować, na której gitarze gra ci się najlepiej. A jeśli to pierwsza gitara, to raczej byłoby ciężko spróbować ;P Osobiście posiadam Crafter`a D8/TS i uważam, że jest bardzo dobry, ma świetne brzmienie Wink
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Kupno gitary Empty
PisanieTemat: Re: Kupno gitary   Kupno gitary Icon_minitimeSro Maj 04, 2011 8:22 pm

hmm a jaki typ muzyki chcesz grac? bo jeśli np później i tak masz zamiar przesiąść się na elektryka to czy jest sens na te dwa czy trzy miesiące kupować akustyka ? hmm ja od razu zacząłem nauką gry od gry na elektryku (po części również dlatego że nie ma aż takich funduszy aby najpierw kupić jeden sprzet a potem drugi)

a jeśli chodzi o kupno instrumentu przez internet... polecałbym dwie opcje. albo kupić w porządnym renomowanym sklepie np riff, rockman, fan itp itd. albo z allegro ale z twojej miejscowości lub pobliskich twojej, abyś mógł sam odebrać sprzęt i sprawdzić go czy jest w takim stanie jakim faktycznie miał być, a jeśli byś kupował coś z wyższej półki np Gibson to czy nie jest to podróba bo to niestety się zdarza Sad
Powrót do góry Go down
Hijikata
Dusza Towarzystwa
Dusza Towarzystwa
Hijikata


Liczba postów : 151
Age : 32
Registration date : 21/06/2009

Kupno gitary Empty
PisanieTemat: Re: Kupno gitary   Kupno gitary Icon_minitimePią Maj 06, 2011 6:42 pm

nanaka napisał:
Gram na akustyku. Przez internet nigdy nie zamawiałam i raczej odradzam, bo w sklepie możesz sobie spróbować, na której gitarze gra ci się najlepiej. A jeśli to pierwsza gitara, to raczej byłoby ciężko spróbować ;P Osobiście posiadam Crafter`a D8/TS i uważam, że jest bardzo dobry, ma świetne brzmienie Wink

Właśnie mam ten problem że nie mogę sobie spróbować clown Co do Twojej gitary to jest ona raczej poza moim budżetem i raczej takiej super hiper gitary nie potrzebuje narazie clown



efree napisał:
hmm a jaki typ muzyki chcesz grac? bo jeśli np później i tak masz zamiar przesiąść się na elektryka to czy jest sens na te dwa czy trzy miesiące kupować akustyka ? hmm ja od razu zacząłem nauką gry od gry na elektryku (po części również dlatego że nie ma aż takich funduszy aby najpierw kupić jeden sprzet a potem drugi)

a jeśli chodzi o kupno instrumentu przez internet... polecałbym dwie opcje. albo kupić w porządnym renomowanym sklepie np riff, rockman, fan itp itd. albo z allegro ale z twojej miejscowości lub pobliskich twojej, abyś mógł sam odebrać sprzęt i sprawdzić go czy jest w takim stanie jakim faktycznie miał być, a jeśli byś kupował coś z wyższej półki np Gibson to czy nie jest to podróba bo to niestety się zdarza Sad

Na początek chcę się nauczyć na akustyku i tak jak wyżej pisałem nie musi to być gitara z najwyższej półki. W przyszłosci napewno będe chciał kupić również elektryka. Co do kupna przez internet, własnie tego się obawiam tego że gitara może dotrzeć uszkodzona albo jakaś wadliwa. Efree kupowałeś kiedyś gitare w ten sposób na tych portalach które wymieniłeś? Czytałem na różnych forach o tym ale chciałem się Was również zapytać.
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Kupno gitary Empty
PisanieTemat: Re: Kupno gitary   Kupno gitary Icon_minitimeSob Maj 07, 2011 12:21 pm

hmm to sa jedyne sklepy w których sprzęt kupuję zarówno ja jak i koledzy z zespołu:
http://www.rockman.com.pl/

http://www.fan.com.pl/sklep/

http://www.riff.net.pl/

chociaż najbardziej polecam ten pierwszy sklep. na temat innych nie mogę się wypowiedzieć.
jeśli kupujesz akustyka tylko do nauki gry aby potem i tak przesiąść się na elektryka a akustyka używać tylko sporadycznie albo na wypadach ze znajomymi to kupno czegokolwiek powyżej 500zl jest nieopłacalne bo ty jako początkujący i tak nie zauważysz różnicy jak będziesz trzymać w ręku akustyka za 280 jak i za 900zł a zarówno na tym tańszym też doskonale da się grać jeśli nie masz zamiaru tworzyć na nim własnych kompozycji lub nagrywać coveru...
ja np gram już kilka lat i zamierzam się do kupna jakiegoś akustyka bo przyda się w lato i nie mam zamiaru kupić nic powyżej 500zł... zastanawiam się też nad używanym Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Kupno gitary Empty
PisanieTemat: Re: Kupno gitary   Kupno gitary Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Kupno gitary
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Hyde Park-
Skocz do: