...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 X Japan

Go down 
+2
Misuzu
5ml
6 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
5ml
Stały Bywalec
Stały Bywalec
5ml


Liczba postów : 57
Age : 37
Registration date : 16/04/2010

X Japan Empty
PisanieTemat: X Japan   X Japan Icon_minitimeNie Maj 02, 2010 7:08 am

Mam pytanko odnośnie efektów jakie stosowali gitarzyści z X. Jeśli ktoś wie wyczytał to prosił bym o info. Przykład o jakie brzmienie mi chodzi to można usłyszeć podczas solówki w kawałku Weekend
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimePon Maj 03, 2010 10:34 am

Mmmm.... weekend... jeden z moich ulubionych utworów Smile bosko... No ciężko jest uzyskach ich brzmienie. Niestety nie wiem jakie efekty stosowali, ale wiem, ze teraz takie brzmienie rzadko się słyszy, bo to jest taki z lat 80 Razz hehe
Wiem, że (ale pewnie ty też już to wiesz) Hide używał gitar takich jak Fernandes i nie wiem, czy tez nie czasem B.C. Rich i ESP, bo kiedyś mi się tak obiło. A wzmacniacz to Peavey.

Aside from guitars, the majority of amps and effects were never publicly mentioned.

To jest zdanie z wikipedii. Jest napisane, ze większość wzmacniaczy i efektów nigdy nie zostały wymienione publicznie, więc trudno będzie znaleźć taki efekt.
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
5ml
Stały Bywalec
Stały Bywalec
5ml


Liczba postów : 57
Age : 37
Registration date : 16/04/2010

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimeWto Maj 04, 2010 10:16 am

Co do B.C. Richa sam nie jestem pewien. Ja akurat kupiłem B.C i jestem z niego zadowolony, ale Hide używał raczej Fernandes --> http://www.fernandes.co.jp/pub/gm/0805_hide_koukoku.jpg <-- mimo to ze wygląda dokładnie tak samo jak B.C --> http://profile.ultimate-guitar.com/profile_mojo_data/2/4/9/7/249775/pics/_c434096_image_0.jpg <--
Ja tam różnic nie widzę, co nie znaczy, ze nie chciał bym choć jednej kopii gitary z sygnatur Hidego. On mnie zaraził tym korpusem Smile za co mu dziękuję.
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimeCzw Maj 06, 2010 2:26 pm

No one są bardzo podobne. Też marzę o gitarze tej marki, ale no... niestety jest bardzo droga... Czyli mówisz, że B.C i Fernandes mają podobne brzmienia?
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
5ml
Stały Bywalec
Stały Bywalec
5ml


Liczba postów : 57
Age : 37
Registration date : 16/04/2010

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimePon Maj 10, 2010 12:31 pm

Tego nie wiem czy mają podobne brzmienia, wydaje mi się, ze raczej zależy to od tego jakich przystawek używasz i strun, a przede wszystkim od rodzaju drewna. To co się dowiedziałem to Fernandes, to inaczej podróbka B.C., więc raczej Fernandes powinien być tańszy (tak tylko mi się wydaje Very Happy), ale ściągać go z Japonii?? raczej nie opłacalne, wyjdzie cię tyle samo jak byś tutaj kupiła B.C. Ja za swojego dałem 1400 (nówka), chyba najtańszy jakiego widziałem Very Happy. Podejrzewam, że jak bym miał okazje kupić Fernandes to bym to zrobił Smile
Spotkałem się z Fernandes na allegro ale ceny raczej nie zachęcały, a i model inny tak, ze ... Crying or Very sad
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimePon Maj 10, 2010 7:58 pm

jeśli kupujesz z orginalnymi przystawkami a i strun używasz tych samych to brzmienie jest dość podobne, no chyba że właśnie będzie użyte inne drewno no i oraz czy to lakier czy mat bo to rownież dużo daje do dźwieku ponieważ każda firma ma swoje sekretne receptury na wszystkie lakiery i inne podkłady do instrumentów jakie nakładają na drewno, hmm no ale już nic nie mowie bo mało się znam
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimePon Maj 10, 2010 9:31 pm

ja was tak tu słucham i cieszę się że wiem co to są struny, gryf i gitara. Do szczęścia mi nic więcej nie trzeba Smile A wy to chyba w muzyce siedzicie non-stop, takie tu specjalistyczne określenia padają...
ciekawe kto ci uwierzy efree, że mało się na tym znasz. To tak samo, jak się wcale i w ogóle nie znasz na japońskim Razz

A utwór weekend lubię Very Happy
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimeSro Maj 12, 2010 7:31 pm

1400zł? To naprawdę niewiele jak na taka gitarę. Gdzieś ty ja kupił? xD No ściągać z Japonii opłaca się tylko, jeśli masz za dużo kasy i zależy ci na jakimś rzadko spotykanym egzemplarzu Razz hehe
Szczerze to nie wiedziałam, że lakier może znacznie zmienić brzmienie.
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimeSro Maj 12, 2010 8:46 pm

hmm no cena faktycznie okazyjna Very Happy hmm co do lakieru to ma i to bardzo duże tzn w tych lepszych gitarach bo za 600zł to nie za bardzo, aczkolwiek takie firmy jak np yamaha czy fender to do swoich porządnych modeli sprzętu mają zastrzeżone receptury i składniki każdej mieszanki i warstwy jaką kładą na drewno no i również cały proces nakładania ma swoje podpunkty itp można by pisać o tym godzinami
Powrót do góry Go down
5ml
Stały Bywalec
Stały Bywalec
5ml


Liczba postów : 57
Age : 37
Registration date : 16/04/2010

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimeCzw Maj 13, 2010 9:58 am

Zamawiałem na allegro w jakimś sklepie. Już nie pamiętam jak się nazywał sklep, wiem tyle, że mieści się w poznaniu. Jeśli chcesz sprawdzić taki model na allegro, to wpisz "B.C. Rich mockingbird", a tutaj link:
--> http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=B.C.+Rich+mockingbird <--
Powrót do góry Go down
5ml
Stały Bywalec
Stały Bywalec
5ml


Liczba postów : 57
Age : 37
Registration date : 16/04/2010

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimeCzw Maj 13, 2010 10:07 am

[quote]Szczerze to nie wiedziałam, że lakier może znacznie zmienić brzmienie./quote]
Jak grałem na perkusji, a nie czyściłem talerzy dosyć długo, tylko się kurzyły i kurzyły i jeszcze raz kurzyły, to po przeczyszczeniu... brzmiały rewelacyjnie!!
Moim zdanie każda warstwa czegoś wpływa na dźwięk Smile, niekiedy nawet na nie pożądany... Razz
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimeCzw Maj 13, 2010 11:34 am

Dzięki, obejrzę je Razz

Podsumowując każda warstwa czegoś źle wpływa na brzmienie Razz hehe chyba, ze jest to specjalna warstwa.

A co tam o X-Japan? W końcu to temat o tym. Sprawy efektów nie rozwiązaliśmy.
A może dowiemy się kto na tym forum jest ich zagorzałym fanem?
Ja i 5ml to pewne Razz
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
5ml
Stały Bywalec
Stały Bywalec
5ml


Liczba postów : 57
Age : 37
Registration date : 16/04/2010

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimeCzw Maj 13, 2010 12:48 pm

Wiedziałem, że filozofem nie jestem Very Happy, a i to dobrze Very Happy:D
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimeSro Cze 30, 2010 3:47 pm

5ml a ty umiesz grac cały kawałek Weekend? W ogóle co umiesz grac jeśli chodzi o X-Japan? wymień mi tez jeśli umiesz wyrywki jakieś Razz
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
5ml
Stały Bywalec
Stały Bywalec
5ml


Liczba postów : 57
Age : 37
Registration date : 16/04/2010

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimeCzw Lip 01, 2010 8:27 am

Kiedyś, kiedyś, próbowałem ich grać Smile a mianowicie, Kurenai, i Weekend, nawet tam coś to szło, ale miałem taby do tego (talenciakiem nie jestem, że zez słuchu:P), zresztą na tej gitarze co miałem pożyczoną, nie dało się grać, struny wysoko nad gryfem, to była normalnie masakra, ale dzisiaj mam swojego B.C. Rich-a i z graniem coraz lepiej Very Happy
Jak masz guitar pro Smile to mogę ci na maila zapodać taby bo jakieś się zachowały Smile,
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimeCzw Lip 01, 2010 2:16 pm

A tam struny wysoko nad gryfem to nie problem Razz Zalezy czy uczyłes sie grac od poczatku na klasycznej.
Mam guitar pro i taby, wiec spoko, ale dzieki.
Ja umiem na klasycznej całe Forever Love zagrac i jak jeszcze nie miałam elektrycznej to uczyłam sie grac kurenai i weekend do prefekcji, ale do pewnego momentu. Na kurenai jestem w połowie solówki, bo wiesz dopóki nie wyćwiczę to nie ide dalej, a w weekend w refrenie, ale to i tak potem sie tam powtarza. I wiesz teraz jak z klasycznej na elektrycznej gram te kawałki to samo idzie, bo wiesz jaka jest klasyczna. Potem sie troche zaciełam, bo musiałam sie przyzwyczaić do wąskiego gryfu.
A tak to jeszcze kawałek z Rose of Pain ze słuchu umiem. Kiedys przypadkowo jak brzdękałam sobie to mi sie trafiło hehe Pewnie cos tam jeszcze, ale nawet sama juz nie pamietam czy kiedys grałam czy nie Razz
Ale ogólnie kawałki X-Japan jak tak patrze na to guitar pro sa strasznie trudne, ale dobrze mozna sie na nich wyćwiczyć. Jak jestes na jakims trudnym momencie i bedziesz to tak długo cwiczył, az sie nie nauczysz porzadnie, to potem techniki sie powtarzają i juz jest łatwiej Smile
Ale poemat mi wyszedł heh
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
5ml
Stały Bywalec
Stały Bywalec
5ml


Liczba postów : 57
Age : 37
Registration date : 16/04/2010

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimePią Lip 02, 2010 6:21 am

Można powiedzieć, że miałem Klasyczną, ale ze strunami do akustyki Very Happy, normalnie marzenie, gryf w cale nie był prosty, jak się grało na 16 progu Smile struny centymetr nad gryfem, sam nie pamiętam skąd te badziewie dorwałem Very Happy

Ja nie lubię Guitar-pro Very Happy dlatego go nie włączam ale w końcu będę musiał, bo mam multum tabów, a co do solówki Kurenai, nie jest trudna tyle, że szybka, ale z pomocą tego filmiku można się szybciej nauczyć http://www.vguitarlessons.com/e_course/part76_59.htm (ten kurs zawiera 12 nie płatnych lekcji, jak chcecie linki to wam podam,).
Nie śmiać się z tego typa Razz (chociaż sam się śmiałem Very Happy), może i to nie jest Japończyk, ale tłumaczy tak prosto, zresztą sama zobacz. Jest jeszcze skala bluesowa A dosyć podobnie wyglądająca, też fajnie solówki się na niej buduje Smile

Wracając do tabów, na guitar pro, to daj mi listę tabów X. i jak możesz to podaj jakie jeszcze kapele masz Question bo może bym coś od ciebie ukradł Very Happy

Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimePią Lip 02, 2010 3:38 pm

ok zobacze ten filmik, ale póxniej. Zaraz musze sie iść pakować.
Ja umiem jońską i dorycką, ale cięzko mi ja w praktyce zastosować ehhh....

Co do tych tabów to podam ci, ale później, bo jestem na nie swoim komputerze i tutaj tego nie mam. Poza tym nie mam za wiele tych tabów, bo dopiero sie rozkręcam heh. Gitare mam ponad tydzień i nie znalazłam jeszcze za dużo ciekawych kawałków. Bo szukam takich zeby się od deski do deski nauczyc.
A ty jak masz cos ciekawego to tez mi podaj Smile
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
5ml
Stały Bywalec
Stały Bywalec
5ml


Liczba postów : 57
Age : 37
Registration date : 16/04/2010

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimePon Lip 05, 2010 12:38 pm

Mam kilka fajnych, niektóre szybko wchodzą. Mam całą listę filmików jaka jest na tej stronce --> http://www.vguitarlessons.com/ <-- nabyłem za free Very Happy. wiecie Torrent Razz. zapodam Ci także linka do torrenta, bo niestety tego Ci nie prześle bo to około 2 GB, więc takie coś na pocztę wysłać, to nie mamy tak naprawdę o czym rozmawiać Razz.
Link
--> http://rapidshare.com/files/405073243/vGuitarLessons___48_HIGH_QUALITY_GUITAR_LESSONS_.torrent <--
Link nie jest skierowany tylko do Misuzu Razz, wszystkich początkujących zapraszam do skorzystania z lekcji, może komuś się przydać Wink

Wracając do tematu X. https://www.youtube.com/watch?v=Rc-Uq2nPQXM
Bo narobiłaś mi smaka na Rose of Pain najlepszy fragment jest w minutach 03:59-04:10 tego filmiku i mogli by go jak dla mnie zagrać 2 razy a nie 1 raz (sorry dokładnie to go zagrali 1,5 razy, bo nowe rozpoczęte, było przejściem do zakończenia solówy).

Nie wiem gdzie się pakujesz, ale... udanych wakacji Smile
Powrót do góry Go down
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimePon Lip 05, 2010 1:41 pm

No właśnie,udanych wakacji xD
Nie wiem o czym gadacie ale X-Japan? eee tam,nie słyszałam xD
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimeSob Lip 10, 2010 8:37 am

Ja byłam w Zakopanem Very Happy na wycieczce Razz
Ja na kompie mam chwyty takie(nie wszystkie z X umiem):
Weekend, Kurenai, Rose of Pain ( ale to jest tylko ten wstęp bo nigdzie nie da sie znaleźć), X, forever Love (ale na klasyka), Love replica, znalazłam nawet nuty do Endelss Rain! ale to chyba na fortepian, ale jak zagrasz na gitarze to tez pewnie wiele nic sie nie stanie Razz, Moonlight sonata (tez klasyk). I to tyle z X.
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
5ml
Stały Bywalec
Stały Bywalec
5ml


Liczba postów : 57
Age : 37
Registration date : 16/04/2010

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimePon Lip 12, 2010 8:50 am

Ściągnąłem większość tabów z X-ów ostatnio(no i naprawdę jest ich sporo). Endless Rain, już dawno temu miałem całą wersje, Rose of Pain teraz ściągnąłem w 2 wersjach, jedna jest znośna a druga jakaś taka nie wyjśnięta. Tyle, że te taby mam w domu, więc dopiero jutro Ci je zapodam jak będziesz chciała oczywiście.

A te lekcje wideo, podobały się?? Czy jeszcze nie patrzyłaś??

Po za tym, pochwal się jak tam było w Zakopanem Smile
Powrót do góry Go down
5ml
Stały Bywalec
Stały Bywalec
5ml


Liczba postów : 57
Age : 37
Registration date : 16/04/2010

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimePon Lip 12, 2010 2:02 pm

A jednak udało mi się, ponownie je ściągnąć, więc zapodam całym pliczkiem. Ważoy on zaledwie 400 kilo a nawet i mniej Smile
--> http://rapidshare.com/files/406533406/x_japan.rar.html <--
Życzę miłego grania Razz
Powrót do góry Go down
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimePon Lip 12, 2010 6:08 pm

wiesz dopiero teraz tylko luknęłam na te lekcje, bo ja mam taki zarąbisty internet, ze nic się nie da zrobić, a dzisiaj jestem wykończona i nawet nie chce mi się grac xD Ale fajne, fajne. Tylko po ang nie wszystko czaje Razz Ale gosciu fajny taki zakręcony Smile Ale teraz tak patrze, ze same obrazki na tych lekcjach skakają i to trzeba wykupić łeee
I masz taby do Rose of Pain! Człowieku ja ich tak poszukiwałam xD Dzieki wielkie w ogóle za ten cały plik :* będę miała z czego wybierać. Może się w końcu czegoś porządnego nauczę Smile
Apropo tabów to znasz może jakąs fajna piosenke, albo utwór na elektryka tak co by sie podobało wszystkim? Głównie chodzi mi o rodzinkę, bo zawsze jak sie namęczę i zagram cos superowego to mama mówi żebym zagrała cos normalnego i znanego a nie tylko brzdękoliła xD

No w Zakopanem było zarąbiscie. Aż mi sie nie chciało wracać. Tak smiesznie i w ogóle. Prawie wszytskie nocki zarwane, ale atrakcje tez niesamowite Smile
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitimePon Lip 12, 2010 7:28 pm

Ja nie lubię gór xDD
Powrót do góry Go down
Sponsored content





X Japan Empty
PisanieTemat: Re: X Japan   X Japan Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
X Japan
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Miss Japan Club !!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Muzyka-
Skocz do: