...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Gitarka Elektryczna

Go down 
+8
nanaka
Nagisa
Rinoa
Molcia1994
efree
The Raven
ChibiAki
Kanarek
12 posters
Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorWiadomość
Kanarek
Moderator
Moderator
Kanarek


Liczba postów : 68
Age : 33
Localisation : Okinawa
Registration date : 04/05/2007

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeSob Cze 23, 2007 1:25 pm

Siemka wszystkim. Dawno mnie nie było, ale szczerze mówiąc zapomniałem o forum Embarassed

Mam takie pytanko: Czy ktoś z Was gra na gitarce elektrycznej?? Bo ja chciałbym zacząć, tylko szczerze mówiąc kompletnie się na tym nie znam i chodzi mi o to, jaki sprzęt (oprócz gitary oczywiście) jest potrzebny żeby w ogóle można było grać. Ważne jest też, żeby wyszło to jak najtaniej, bo nie chcę wydawać kasy na coś, co może mi się znudzić.
Jeśli chodzi o sam sprzęt, to co polecacie na początek, żeby nie trzeba było się męczyć z samymi ustawieniami.

Aha, jakbym chciał podłączyć gitarę do kompika, to co muszę mieć w kompie (jakieś odpowiednie karty dźwiękowe i te takie bajery) i co oprócz gitary.

Z góry dzięki za pomoc. Liczę na was Smile
Powrót do góry Go down
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeSob Cze 23, 2007 5:48 pm

Na początek trzeba Ci wiosło i piec (gitarę i wzmacniacz) + kostka (niektórzy wolą grać palcami zwłaszcza na klasycznych gitarach), stroik gitarowy i dodatkowy komplet strun (tak na zapas). Co do gitary + PC chyba wystarczy karta dzwiekowa ktora oczywiscie ma możliwość podłączenia git. Ja osobiście nie robiłem takiej kombinacji. Aha jak podłączysz gitarke do PC do bedziesz mógł strić za pomocą oprogramowania co jest bardzo dokładne, ale stroik zawsze sie przydaje jak nie można uzyć PC. Jak coć to pisz, mam nadzieje że pomogłem lol!
Powrót do góry Go down
Kanarek
Moderator
Moderator
Kanarek


Liczba postów : 68
Age : 33
Localisation : Okinawa
Registration date : 04/05/2007

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeSob Cze 23, 2007 6:50 pm

Dzięki wielkie, jasne, że pomogłeś. Niestety jeszcze trochę Cię pomęczę Very Happy

Taka pierwsza sprawa, to mógłbyś napisać takim zrozumiałym językiem do czego co służy?? Bo jak na razie to te urządzonka to dla mnie czarna magia Embarassed

I jeszcze jedno pytanko. Jaki byłby mniej więcej koszt takiego podstawowego sprzętu?? Bo napaliłem sie, ale znając moje szczęście to mnie na to nie stać.
Powrót do góry Go down
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeSob Cze 23, 2007 7:12 pm

Gitara wszyscy wiemy do czego to służy xD Wzmacniacz czyli Głośnik z wzmacniaczem. Podłanczasz do kontaktu + gitara i jazda. Kostka czyli takie piurko plastikowe do szarbania strun. Stroik to takie elektroniczne użadzonko ktore po tonie struny pokazuje w jakim stopniu jest rozstrojone. No i co tu by jeszcze hmm.... co do sprzetu PC to juz trzeba pogrzebac na stronach o komputerach albo w google. Ale i bedzie kosztować to ja nie wiem bo zalezy czy trzeba ci duża gitare czy mała ,a moze srednia. wszystko zalezy od tego jak jestes zbudowany itp. co do wzmacniacza to na poczatek najlepiej cos małego ale teraz nie orjentuje sie w cenach. Sam grałem ale ze 4 lata temu. Wole fortepian Very Happy Pużniej cos dokładniej napisze na temat sprzetu bo musze udac sie w dal hen hen za góry xD
Powrót do góry Go down
Kanarek
Moderator
Moderator
Kanarek


Liczba postów : 68
Age : 33
Localisation : Okinawa
Registration date : 04/05/2007

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeSob Cze 23, 2007 7:19 pm

Ooo, ChibiAki jesteś wielki Smile Tak teraz stwierdziłem, że jest tego mniej niż się spodziewałem. Gitarki na początek nie potrzeba porządnej, wiec myśle, że się w 700zł zamknie, a wzmacniacz to można używany kupić Smile

Jeszcze raz dzięki
Powrót do góry Go down
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeSob Cze 23, 2007 9:30 pm

Dokładnie na początek nie musisz mieć zestawu a'la Jimi Hendrix lol! Tylko pamietaj żeby przy wyborze gitary ograć parę modeli i rodzaji od akustyków po elektryki. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz Very Happy Nie kupuj gitary patrząc na wygląd bo jak będzie żle dopasowana to wpłynie ujemnie na granie i możesz przez taka glupstwo stracić zapał, a tego byśmy nie chcieli Very Happy
Powrót do góry Go down
The Raven
Początkujący
Początkujący
The Raven


Liczba postów : 22
Age : 38
Localisation : Warszawa
Registration date : 12/06/2007

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeCzw Cze 28, 2007 3:45 am

Nie wiem czy dobrze to piszę... Ile przeciętnie kosztuje gitara Fendera (Tak to się piszę?) Używana albo nowa?Też się zastanawiam nad szarpaniem strun.
Powrót do góry Go down
http://www.blackraven.com
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimePią Cze 29, 2007 2:17 am

Jeżeli chodzi Ci o Fender'a Stratocaster to na nowego nie bedzie Cie stać (chyba że masz min. 1000zł, a używany MOŻE by sie znalazł za jakieś 700zł może wiecej może mniej. Kopia Fender'a kosztuje ok 500zł (cena uśredniona +/-). Polecam przejżeć aukcje Allegro, teraz mnóstwo sjklepów sprzedaje przez aukcje i mozna nawet taniej kupić niż w sklepie. Oczywiście gwarancja etc. też jest Smile

Tutaj link do aukcji sklepu muz. z wystawionym "FENDER SQUIER" kopia Fendera: http://www.allegro.pl/item209723202__gitara_elektryczna_fender_squier_raty_0_.html
Powrót do góry Go down
The Raven
Początkujący
Początkujący
The Raven


Liczba postów : 22
Age : 38
Localisation : Warszawa
Registration date : 12/06/2007

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeSob Cze 30, 2007 1:24 am

Nawet ładnie ta kopia wygląda Razz A warta jest w ogóle tych 440 złotych?Nie rozleci się miesiącu w pył?Chcę od czegoś zacząć i może później przeboleję te min. 1000 na nową Razz
Powrót do góry Go down
http://www.blackraven.com
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeSob Cze 30, 2007 1:24 pm

Wiesz co trudno powiedzieć czy warto... sam na takiej akurat nie grałem. Może poszukaj jakichś opini o tej gitarze na googlach. A tak wogóle to mi sie przynajmniej wydaje że powinno sie zaczynać na akustyczne... No ale co kto woli Smile
Powrót do góry Go down
The Raven
Początkujący
Początkujący
The Raven


Liczba postów : 22
Age : 38
Localisation : Warszawa
Registration date : 12/06/2007

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeNie Lip 01, 2007 5:05 am

Mam akustyczną w domu.A czasem jak na niej pobrzdąkam to usypiam z nudów Razz Trzeba będzie sprawdzić tę kopię tak jak mówisz.
Powrót do góry Go down
http://www.blackraven.com
ChibiAki
Moderator
Moderator
ChibiAki


Liczba postów : 79
Age : 39
Localisation : Neverland
Registration date : 12/05/2007

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeNie Lip 01, 2007 11:10 am

Tylko jak kupisz tą kopie i Ci sie nie spodoba to nie krzycz na mnie że Ci tą aukcje pokazałem Smile Jak to mówi mój świetej pamieći dziadek... "Chcesz mieć dobrą żone? Najpierw wypróbuj!! Twisted Evil
Powrót do góry Go down
The Raven
Początkujący
Początkujący
The Raven


Liczba postów : 22
Age : 38
Localisation : Warszawa
Registration date : 12/06/2007

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeNie Lip 01, 2007 4:36 pm

Hehe.Poradzę sobie i nie będę na nikogo winy zwalał Razz Wygląda zacnie, nie powiem.Wybrałem sobie taki zestaw na początek.

Wzmacniacz -

http://allegro.pl/item211264391_gmm_wzmacniacz_gitarowy_marshall_mg_15cd_nowy_.html

Gitara - http://allegro.pl/item209723202__gitara_elektryczna_fender_squier_raty_0_.html

Jeszcze się przyda oczywiście do zestawu kostka, struny i słuchawki dla własnej wygody ale te 2 rzeczy najważniejsze Smile Da radę na początek? ^^
Powrót do góry Go down
http://www.blackraven.com
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeSob Kwi 11, 2009 5:08 pm

na tym sprzęciku spokojnie sobie na początek pobrzdękaż lecz jak się wprawisz to radze wymienić piecyk
Powrót do góry Go down
Molcia1994
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Molcia1994


Liczba postów : 79
Age : 30
Registration date : 18/06/2009

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeWto Cze 23, 2009 8:37 pm

Niestety nie gram, ale baaaaaaaaaaaaaaardzo bym chciała.
Uwielbiam te rytmy;)
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimePią Lip 03, 2009 4:44 pm

a co przeszkadza ci w tym aby spróbować??
Powrót do góry Go down
Molcia1994
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Molcia1994


Liczba postów : 79
Age : 30
Registration date : 18/06/2009

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimePią Lip 03, 2009 5:35 pm

Nie mam kasy na gitaręSadSadSad
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeSob Lip 04, 2009 10:06 am

no ale na pierwszy raz sprzęt niemusi być jakiś super Very Happy można znaleść dobrą używaną gitare za nieduże pieniądze
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 31
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimePon Lip 13, 2009 2:40 pm

aaaaaa ja będę mieć niedługo gitarę!!!Very Happy miałam jechac do pracy i sobie sama zarobić, ale nie wiem co się stało i mama mi kupi:d ale zawaliście:D:D a jak się już naucze grać, to kupie sobie elektrycznąVery Happy
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimePon Lip 13, 2009 7:44 pm

wow gratulacje Very Happy a kto cie bedzie uczyl?? internet-san??
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 31
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeWto Lip 14, 2009 8:47 am

narazie tak, ale później zamierzam się zapisać albo do szkoły muzycznej, albo na korki do kogoś Smile
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeSro Lip 22, 2009 9:32 am

no jak bedziesz ćwiczyła i lubiłą to to nawet internet-san wystarczy Very Happy dla chcącego nic trudnego
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeWto Paź 20, 2009 9:15 am

Potwierdzam. Sama uczę się grać na gitarze (na razie klasycznej. Elektryczną kupią mi rodzice na osiemnastkęWink) i korzystam tylko z internetu Wink
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 31
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeWto Paź 20, 2009 3:24 pm

no ja własnie sie ucze z internetu i mi wychodzi;d teraz myśle, że lepiej sie nie zapisywać do szkoły muzycznej tylko samej wszystkiego sie uczyc;p najlepszy sposób;p
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitimeWto Paź 20, 2009 4:05 pm

ile tu samouczków Very Happy aż was nie poznaje
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Gitarka Elektryczna Empty
PisanieTemat: Re: Gitarka Elektryczna   Gitarka Elektryczna Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Gitarka Elektryczna
Powrót do góry 
Strona 1 z 7Idź do strony : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Hyde Park-
Skocz do: