...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 uczymy się razem czyli samoopomoc

Go down 
+18
Milo
Mayumi
Mikurusia :3
Chen Lii
Xiltyn
Nee
5ml
Nyu_xD
Nagisa
Yumitori
hahahaxD
Rinoa
Mihau-san
Molcia1994
shogun
nanaka
patsok
efree
22 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Next
AutorWiadomość
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeSob Paź 10, 2009 3:09 pm

Gramatyka w książce jest świetnie wytłumaczona. Jednakże autor skupił się na nauczeniu nas języka mówionego, więc nie znajdziemy tam kanji - wszystko zapisane w romaji Sad
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeSob Paź 10, 2009 3:23 pm

ciekawe kiedy wreszcie znajdzie sie wydawnictwo, ktore zrobi pod. do japonskiego tak jak sa do uczenia angieslkiego ;/
teraz jedna ksiazka specjalizuje sie w jednym, druga w drugim itd. i trzeba z 5 takich zebrac ;/
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeSro Paź 14, 2009 7:44 pm

nieprawda byla jedna bardzo dobra ksiazka specjalnie zrobiona aby zdac wszystkie etapy certyfikatu krajowego i to na dodatek po polsku ale przestali ja drukowac i nigdzie nie mozna znalesc, jak znajde to dam znac, i co dalej leciec z materialem bo cos sie nie odzywacie Very Happy pewnie juz wam sie znudzilo Very Happy
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeSro Paź 14, 2009 8:10 pm

Dawaj następną lekcje Razz
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 30
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeCzw Paź 15, 2009 3:13 pm

własnie;p dawaj next;p już nadrobiłam wszystko to można się dalej uczyc;p
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeCzw Paź 15, 2009 3:53 pm

jacy chetni do nauki wasi nauczyciele pewnie by was tu nie poznali Very Happy dobra po 20 cos napisze Very Happy
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimePią Paź 16, 2009 2:23 pm

no dobra to dalej jedziemy
w japonskim niema cechowania rzeczowników rodzajami takimi jak męski żeński dlatego jak tłumaczycie zdania na polski to musicie sami wiedziec jak tłumaczyć bo w japońskiej wersji nie zobaczycie różnicy np
kore-wa watashi-no hon desu= to jest moja książka
kore-wa watashi-no uchi desu = to jest mój dom
kore-wa watashi-no ringo desu = to jest moje jabłko

jak widzicie w każdym zdaniu jest watashi-no a w tłumaczeniu zdań w kazdym jest inaczej tzn moja mój moje, jak niezrozumiecie tego to powiedzcie powiem bardziej szczególowo, jak chcecie powiedzieć w skrócie ze cos do kogos nalezy to mozecie poprostu dodać partykóle "no" do osoby np
sensei-no enpitsu = ołewek nauczyciela

tanaka-san-no ie = dom pana tanaki
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimePią Paź 16, 2009 7:27 pm

a dlaczego w tym zdaniu z domem nie ma "uchi" tylko "ie"?
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimePią Paź 16, 2009 8:28 pm

bo uchi to dom ale ie to równiez jest dom
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeSob Paź 17, 2009 10:47 am

aha Very Happy
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeSob Paź 17, 2009 7:16 pm

a ja wiem, ze mozna takze z rzeczownikiem ;p
nihon-no daigaku
musume-no kuruma ;p
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeNie Paź 18, 2009 4:53 pm

no widze ze ktos sie tu uczy Very Happy powiedzcie jak sie nauczycie i jedziemy dalej Very Happy acha chyba niemusze muwic abyście sie tez uczyli słówek i zaczeli uczyć sie juz powoli kanji w miedzyczasie Very Happy
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeNie Paź 18, 2009 5:21 pm

Dzieki ze powiedziales Very Happy
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimePon Paź 19, 2009 7:02 am

oho, ja to już umiałam Razz to sie teraz na znaków uczę^^
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimePon Paź 19, 2009 7:52 pm

no wiem ze ty sie uczysz znaków Very Happy tylko zebys ich sie na serio uczyla a nie Very Happy tego akurat niemam jak zabardzo sprawdzic. a ty nanaka juz powoli zaczynaj Very Happy
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeWto Paź 20, 2009 1:53 pm

no zaczne... uh... to bedzie naprewde powoli Very Happy
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimePią Paź 23, 2009 7:20 pm

ja mam taka sytuacje, ze kanji jeszcze jakos wchodza mi do glowy a za japonie nie moge zapamietac katakany ;/
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 30
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimePią Paź 23, 2009 8:21 pm

no ja tez tak mam;p kanji mi jeszcze nawet wchodzi, ale z katakana jest o wiele gorzej;p jest poprostu okropna;/
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeSob Paź 24, 2009 1:12 pm

Ja narazie tak nie mam bo kanji sie nie ucze Razz
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeNie Paź 25, 2009 9:32 am

ale za to w później w trudniejszych znakach bedziecie mieli lepiej bo np okaze sie ze taki znak z 28 kresek który bardzo trudno zapamietac to tak naparwde zlepek kilku znaków katakany. ale jak sie uczycie znaków kanji to uczycie sie podwójnej wymowy prawda? zeby nie bylo ze uczycie sie tylko jednej połowy znaczenia znaku
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 30
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeNie Paź 25, 2009 9:43 am

no ja sie ucze wszystkiego co jest opisane przy znaku;p i też przykłady w jakich sie ten znak stosuje;p
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeNie Paź 25, 2009 9:52 am

ja narazie sie ucze co znaczy pojedynczy znak a pozniej jak sa dwa znaki np. rodzice
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeNie Paź 25, 2009 10:00 am

to robisz podwójną robote Razz nawet potrójna bo jeszcze bedziesz sie musiał nauczyć starej chinskiej wymowy bo ona dalej funkcjonuje
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeNie Paź 25, 2009 10:01 am

pech ;d
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitimeNie Paź 25, 2009 11:39 am

ano pech Very Happy ale rób jak uwarzasz a rusz tak jest dla ciebie latwiej Very Happy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Empty
PisanieTemat: Re: uczymy się razem czyli samoopomoc   uczymy się razem czyli samoopomoc - Page 13 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
uczymy się razem czyli samoopomoc
Powrót do góry 
Strona 13 z 26Idź do strony : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Nauka Japońskiego-
Skocz do: