...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Japońskie zwyczaje

Go down 
+4
Rinoa
Molcia1994
efree
Yuko
8 posters
Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Yuko
Początkujący
Początkujący
Yuko


Liczba postów : 49
Registration date : 03/02/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeSob Lut 07, 2009 8:24 pm

W tym temacie każdy może powiedzieć jakie zwyczaje japońskie mu się podobają, a jakie nie. Evil or Very Mad czy Twisted Evil
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeSro Kwi 08, 2009 7:40 pm

bardzo podoba mi się:
- wielki szacunek do historii oraz swoich przodków.
-różnej maści tradycje jak np słynne parzenie herbaty (sam miałem przyjemność towarzyszyć temu zjawisku było super ale po dłurzym siedzeniu po japońsku to nogi mi trochę ścierpły)
- przywiązanie do firmy w której pracujesz. japończycy bardzo serio traktują prace są szczęśliwi kiedy mogą zrobić co dla firmy)

co mi się nie podoba
hmm nie podoba mi się kilka żeczy lecz wymienie tylko tą najwarzniejszą bo reszta to błachstki do których można się przyzwyczaić)
- hierarchia nie tylko w pracy lecz ogólnie w życiu nie podoba mi się że ludzie są oceniani i jednego traktuje się lepiej a drugiego gorzej np kobiety. odnosimy się do nich tak samo jak do dzieci czyli bez żadnych zwrotów grzecznościowych lecz np do starszej osoby lub dyrektora firmy używamy grzecznych i kulturalnych form. oczywiście powoli się to zmienia szczególnie w młodym pokoleniu lecz wciąż jest to na pożądku dziennym. moim zdaniem żaden człowiek niema prawa oceniać drugiego człowieka np po wyglądzie ubiorze czy właśnie hierarchi społecznej

jak jeszcze coś wymyśle to napisze Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry Go down
Molcia1994
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Molcia1994


Liczba postów : 79
Age : 30
Registration date : 18/06/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeWto Cze 23, 2009 6:53 pm

Podobają mi się mundurki w szkołach, fajne stoliki ( niskie; nie ma krzeseł, tylko poduszki, ns których się siedzi )
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeSro Cze 24, 2009 7:02 pm

podobają ci się mundurki?? może to z zewnątrz wydaje się fajne ale pomyśl chciałabyś aby od przedszkola kazano ci się ubierać tak jak wszyscy?? a własny styl można nosić tylko po szkole ? to praktycznie przez połowe swoich młodych lat ktoś decyduje za ciebie co masz nosić i jak masz się strzyc
Powrót do góry Go down
Molcia1994
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Molcia1994


Liczba postów : 79
Age : 30
Registration date : 18/06/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimePią Cze 26, 2009 12:58 pm

Nie mówiłam nic o fryzurze...
Może i co jest w tym, co mówisz...ale jednak.... ostatnio ( a właściwie ) w tamtym roku miałam w szkokle mundurek... albo raczej - to była wstrętna szmata!!!
Więc jeśli miałabym je nosić ( bo już na szczęście nei trzeba ) to wolałąbym takei jak w Jasponii...
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimePią Cze 26, 2009 4:44 pm

no tak ale inaczej byś patrzał jakbyś musiał się jednakowo ubierać od małego Very Happy a o tej fryzurze napisałem machinalnie bo oni muszą mieć jednakowe (przynajmniej w szkole)
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 30
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimePon Lip 13, 2009 2:45 pm

efree ale nawet jeśli by był mundurek, to i tak można do niego jakieś coś od siebie dodaćSmile

chociaż ja właśnie nie przepadam za mundurkami:P wole się ubierać tak, jak chce:)
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimePon Lip 13, 2009 7:21 pm

jakies cos ot nawet w japoni mozna dodac do mundurka ale niemoze byc to zbyt duze ani zbyt ostre (jesli chodzi o kolory) poniewaz nie mogo przyslaniac cech mundurka. (kazdy mundurek w japoni ma jakies cechy należności do danej szkoly.
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeWto Sie 25, 2009 5:13 pm

mnie sie podobaja "lozka" w japonii ;p
co do mundurkow
Cytat :
podobają ci się mundurki?? może to z zewnątrz wydaje się fajne ale pomyśl chciałabyś aby od przedszkola kazano ci się ubierać tak jak wszyscy?? a własny styl można nosić tylko po szkole ? to praktycznie przez połowe swoich młodych lat ktoś decyduje za ciebie co masz nosić i jak masz się strzyc
to jest typowy odbior polaka xD W japonii jest to na porzadku dziennym, wszyscy uczniowie maja mundurki, wszyscy sie przyzwyczaili. W Polsce ten pomysl nie wypadl z wielu wzgledow
- dziwne szmaty zamiast mundurkow
- nakazane tylko w szkolach podstawowych (dobrze, ze mialem tylko rok...)a w gimnazjach i szkolach wyzszych bylo zalezne od dyrekcjii
- w ogole, ze to pomysl giertycha, mowi za siebie ;d

ale czy tam trzeba miec odpowiednia fryzure?
zwykle do mundurkow sa chyba dodawane emblematy szkoly
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeWto Sie 25, 2009 6:11 pm

ha i to dopiero jest odpowiedz polaka Very Happy własnie dlatego młodzież japońska stworzyła takie dziwne mody ulioczne bo chcieli sie w koncu wyróżnić z tłumu. z tą identyczną fryzurą ciut przesadziłem ale w każdej szkole są wymogi co do uczesania długości włosów koloru itp więc i tak wszyscy wyglodajo bardzo podobnie
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeSro Paź 07, 2009 8:23 pm

Skupiliście się strasznie na mundurkach. A ja zmienię temat Razz
Bardzo podoba mi się zwyczaj mówienia "wychodzę!" lub "wróciłem!" podczas wychodzenia/wchodzenia do domu. Co o tym myślicie?
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeCzw Paź 08, 2009 5:38 am

Samo krzyczenie mi sie podoba xD Ale tak głupio... ja np. nie zawsze chce zeby wszyscy wiedzieli ze wychodze... xDDD

A jak bym miała mówić gdzie to juz wgl...
Powrót do góry Go down
patsok
Nowicjusz
Nowicjusz
patsok


Liczba postów : 131
Age : 29
Localisation : Jaworzno
Registration date : 26/04/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeCzw Paź 08, 2009 2:25 pm

ciekawe to jest napewno
raczej to sie uzywa oficjalnie a jak chcesz czmychnac z domu to nie mowisz, proste ;d
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeCzw Paź 08, 2009 5:11 pm

Heh... To chyba młodzież za często tego nie używa xDDD
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 30
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimePią Paź 09, 2009 7:23 am

ja bym tego zabardzo nie używała;p wole, żeby moja mama nie wiedziała, kiedy wychodze i kiedy wracam;p
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimePią Paź 09, 2009 4:47 pm

Mi sie zwyczaj ogolnie bardzo podoba Smile

Ale chyba nie jest za czesto uzywany xD
Chyba tylko w anime xD
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimePią Paź 09, 2009 8:44 pm

ten zwyczaj jest prawie w kazdym domu bo to nie muwi sie za bardzo do osób kture w nim mieszkajo (również ale nie w duzej mieze) ale bardziej do samego domu i osób zmarłych (japonczycy maja w domach posążki i zdiecia swoich bliskich zmarłych) jest to stara tradycja i milo popatrzec ze pomimo uplywu czasu dalej jest powszechnie uzywana. no to wiadomo iza Very Happy znowu by cie mama okrzyczala ze za dlugo w kosciele siedzisz
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 30
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeSob Paź 10, 2009 2:04 pm

niee;p jak chodze do kościoła <lol> to na mnie nie krzyczy:D
hahaxD
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeNie Paź 11, 2009 7:56 am

juz mnie nie oszukasz Very Happy
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 30
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeNie Paź 11, 2009 9:18 am

nie oszukuje:d tylko mówie prawde:D
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeNie Paź 11, 2009 9:58 am

Ogólnie w Japonii wyjście z domu bez słowa jest uważane za bardzo niegrzeczne. 90%, jeśli nie 100% japończyków informuje domowników, że wszedł/wychodzi z domu. Można powiedzieć, że jest to swoisty rytuał. Wygląda to mniej więcej tak:
1)
Osoba wychodząca: itte kimasu - wychodzę, dosł. 'idę i wrócę'
Osoba zostająca: itte rasshai - uważaj na siebie, dosł. 'idź i wróć'
2)
Osoba przychodząca: tadaima - już jestem
Osoba przebywająca w domu: okaeri nasai - dobrze, że jesteś
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeNie Paź 11, 2009 10:22 am

racja szkoda tylko ze mlodzi powoli juz zapominajo o wielu ich tradycjach, tak samo jak z praca, powoli japonia ma problem
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeSob Paź 17, 2009 5:31 pm

a jakie inne tradycje wam się jeszcze podobają?
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeSob Paź 17, 2009 5:36 pm

Noszenie kimona na uroczystosciach. Bardzo mi sie podobaja te stroje Smile Tylko szkoda ze japonczycy juz nie są tacy tradycyjni jak kiedys.
Bo przeciez wczesniej noszono je na co dzien a teraz juz to wygasa.

A wy co o tym myslicie? Very Happy
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 30
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitimeSob Paź 17, 2009 7:29 pm

no mi tez się strasznie podobaja kimona;p szkoda ze w polsce nie ma takiej tradycji jak u nich;p zawaliście by było;d
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Japońskie zwyczaje Empty
PisanieTemat: Re: Japońskie zwyczaje   Japońskie zwyczaje Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Japońskie zwyczaje
Powrót do góry 
Strona 1 z 4Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» KOMIKSY JAPONSKIE...

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Kultura-
Skocz do: