...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Haruki Murakami

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
Eriko
Nowicjusz
Nowicjusz
Eriko


Liczba postów : 102
Age : 32
Registration date : 25/07/2007

Haruki Murakami Empty
PisanieTemat: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimePon Paź 06, 2008 10:02 pm

Nie wiem czy słyszeliście o tym pisarzu, ale jest on jednym z najpopularniejszych. Mam trochę jego książek i jestem zachwycona jego twórczością.
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Haruki Murakami Empty
PisanieTemat: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeSob Kwi 18, 2009 8:23 pm

Znam. Również posiadam jego książki, a najbardziej podoba mi się jego książka "Po zmierzchu". Mam też inne, ale ta mi sie podoba najbardziej Very Happy Rzeczywiście jest dość popularnym autorem. Jego książki znalazłam w empiku. Nie są nawet bardzo drogie. Polecam i zachęcam do czytania

Może dodam jakąś notke o nim Smile

W wieku 30 lat wydał swoją pierwszą powieść Hear the Wind Sing (1979).
Po napisaniu powieści wysłał ją na konkurs literacki i zajął pierwsze
miejsce, zdobywając nagrodę Gunzō. Kolejnymi utworami Murakamiego były:
Pinball, 1973 (1980) i Przygoda z owcą (1982).
Trylogia (tzw. Trylogia Szczura) została uhonorowana Nagrodą Literacką
Naoma dla Początkujących Pisarzy. Następne książki takie jak: Koniec Świata i Hard-boiled Wonderland (1985, nagroda Junichi Tanizaki), Tańcz, tańcz, tańcz (1988) i Na południe od granicy, na zachód od słońca (1992) ugruntowały jego pozycję jako pisarza, a także przyniosły mu sławę na Zachodzie, głównie w Stanach Zjednoczonych. W latach 1986-1988 mieszkał we Włoszech, gdzie napisał jedną z nielicznych powieści realistycznych w swoim dorobku, Norwegian Wood (1987). Książka odniosła oszałamiający sukces, a Murakami stał się gwiazdą mediów. Nie mogąc znieść złych stron sławy, w 1991 r. przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował na Uniwersytecie Princeton, a od 1993 na Uniwersytecie Williama Howarda Tafta w Santa Ana. Po trzęsieniu ziemi w Kobe, a także ataku gazowym sekty Najwyższa Prawda w tokijskim metrze w 1995 r. powrócił do kraju. W tym samym roku ukazała się Kronika ptaka nakręcacza, oceniana przez krytyków jako największe osiągnięcie literackie pisarza (nagroda Yomiuri w 1996 r.). W 1997 napisał Underground, w 1999 r. Sputnik Sweetheart, a w 2002 - Kafka nad morzem. Jest autorem kilku zbiorów opowiadań.


Hehe... Trochę dużo tego... lol! Ale co tam... Może nikt się nie obrazi Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Nanaka dnia Wto Wrz 22, 2009 11:42 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Haruki Murakami Empty
PisanieTemat: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimePon Wrz 21, 2009 6:49 pm

pamietam jego nazwisko napewno mam przynajmniej dwie jego ksiazki Very Happy jak wygrzebie z pośród reszty to napisze tytuły
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Haruki Murakami Empty
PisanieTemat: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeSro Sty 06, 2010 8:36 pm

A niedawno przeczytałam gdzieś w necie że w krakowie na UJ na japonistyce omawiają jego twórczość i ogólnie jego Smile
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Haruki Murakami Empty
PisanieTemat: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeCzw Sty 07, 2010 6:58 pm

No nieźle, podać jakiegoś pisarza a wy już macie przed sobą jego książki, a ja nic ^^"
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Haruki Murakami Empty
PisanieTemat: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitimeCzw Sty 07, 2010 8:46 pm

Ja mam jego książki z powodu takiego że brat też jest zafascynowany Japonią itd. więc on kupuje a ja czytam xD
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Haruki Murakami Empty
PisanieTemat: Re: Haruki Murakami   Haruki Murakami Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Haruki Murakami
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Literatura-
Skocz do: