...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Koji Suzuki

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Kamiru
Moderator
Moderator
Kamiru


Liczba postów : 56
Age : 33
Localisation : Tokyo
Registration date : 03/05/2007

Koji Suzuki Empty
PisanieTemat: Koji Suzuki   Koji Suzuki Icon_minitimeSro Maj 09, 2007 7:45 pm

Dobra to ja wrzuce dość znanego japonskiego autora książek, których adaptacje (myśle) znacie.

Kōji Suzuki (jap. 鈴木光司, Suzuki Kōji; urodzony 13 maja 1957 w Hamatsu, prefektura Shizuoka) – japoński pisarz horrorów, twórca takich książek jak słynne Ringu.
W Japonii stał się sławny w wieku 34 lat, kiedy w 1991 napisał horror Ringu. Książka odniosła sukces w całej Japonii. Po czteroletniej przerwie postanowił kontynuować historię rozpoczętą w Ringu i napisał część drugą, Rasen (らさん; pol. Spirala). W 1996 ukończył swój drugi horror, Honogurai mizu no soko kara (仄暗い水の底から; w tłumaczeniu: W otchłaniach ciemnej wody), który odniósł kolejny sukces i doczekał się amerykańskiej ekranizacji (Dark Water: Fatum). W 1998 ukazała się trzecia część historii, Uzumaki (うずまき; pol. Wir). Kōji Suzuki grał także role w filmowych wersjach swoich książek.
Jego hobby to motocykle oraz rowery. W ostatnich latach zorganizował kilka rowerowych rajdów wokół Tokio, gdzie aktualnie mieszka.


Książki


  • Ringu – wydana w 1991
  • Rasen (Spirala) - wydana w 1995
  • Honogurai mizu no soko kara (W otchłaniach ciemnej wody) – wydana w 1996
  • Uzumaki (Wir) – wydana w 1998
  • Narodziny (zbiór krótkich historii, wyjaśniających wątki zawarte w poprzednich tomach) – wydana w 1999
Na język polski przetłumaczona została jedynie książka pod nazwą Ring.

Adaptacje filmowe i telewizyjne książek


  • Ringu: Kanzenban (japoński serial telewizyjny na podstawie Ringu) – emitowany w 1995
  • The Ring: Krąg (na podstawie Ringu) – nakręcony w 1998
  • Rasen (na podstawie Rasen) – nakręcony w 1998
  • Ring: The Spiral (australijski seral telewizyjny na podstawie Rasen) – emitowany w 1998
  • The Ring: Krąg 2 (na podstawie Rasen i Uzumaki) – nakręcony w 1999
  • Ringu: Saishu-sho (japoński serial telewizyjny na podstawie Rasen i Uzumaki) – emitowany w 1999
  • Ring Virus (na podstawie Ringu) – nakręcony w 1999
  • The Ring: Krąg 0 – Narodziny (na podstawie Narodzin) – nakręcony w 2000
  • Dark Water (na podstawie Honogurai mizu no soko kara) – nakręcony w 2002

    Suzuki grał większe lub mniejsze role we wszystkich powyższych filmach oraz ich amerykańskich remake’ach (oprócz Ring Virus). Dodatkowo zagrał jeszcze w dwóch filmach opowiadających o powstawaniu jego książek, nakręconych w 2005.

    Zmobilizuje się, zaoszczędzę i zamówię jego książke ;P
    Czekam na opinie co do autora i do adaptacji.
Powrót do góry Go down
Yoko
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Yoko


Liczba postów : 79
Age : 30
Registration date : 27/07/2007

Koji Suzuki Empty
PisanieTemat: Re: Koji Suzuki   Koji Suzuki Icon_minitimeSob Sie 04, 2007 6:23 pm

Czytałam Ringa. Wspaniała książka:) Jak dla mnie lepsza od wszystkich adaptacji. Mam nadzieję, że w końcu dopadnę Dark Watera, bo film był świetny:D
Powrót do góry Go down
Eriko
Nowicjusz
Nowicjusz
Eriko


Liczba postów : 102
Age : 32
Registration date : 25/07/2007

Koji Suzuki Empty
PisanieTemat: Re: Koji Suzuki   Koji Suzuki Icon_minitimePią Sie 10, 2007 9:40 am

Ja tez czytałam ringa, chociaż adaptacja tez mi sie podoba.
Powrót do góry Go down
Yoko
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Yoko


Liczba postów : 79
Age : 30
Registration date : 27/07/2007

Koji Suzuki Empty
PisanieTemat: Re: Koji Suzuki   Koji Suzuki Icon_minitimePią Sie 10, 2007 2:40 pm

Adaptacja jest niezła, ale ksiażce niedorówna:) W zasadzie to żałowałam, że w filmie zmienili niektore fakty z ksiazki.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Koji Suzuki Empty
PisanieTemat: Re: Koji Suzuki   Koji Suzuki Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Koji Suzuki
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Literatura-
Skocz do: