...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Studia - japonistyka

Go down 
+28
Akarui_Misaki
Kaze
Rinoa
Nee
Mikurusia :3
Mayumi
Nagisa
Juliab4
efree
rafal
nanaka
romanka
Naggaroth
Ridiia
xg
Arczi
The Raven
Mara_pl
Aki kocha Hiro ^^
slawek15
Tenshi
ChibiAki
Misuzu
Kari-chan=^^=
Nuria
Yvetta
Admin
Kanarek
32 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorWiadomość
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec
slawek15


Liczba postów : 75
Age : 38
Localisation : WLKP.
Registration date : 02/06/2007

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeCzw Cze 12, 2008 12:59 pm

Wiesz, jak rozumiem, że młoda jesteś, masz marzenia, itp.
Ale 3 lata w życiu ci nie starczą na opanowanie japońskiego w stopniu umożliwiającym studiowanie, chyba że na japonistyce.
Na studia do Japonii? Powodzenia, ale jedyny warunek jest taki, że musisz spać na kasie, jeśli tak jest, to droga wolna..
A co do pracy w Japonii po studiach, to jeśli nie jesteś wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie, najlepiej coś z IT, to zapomnij o pracy tam. Ewentualnie można znaleźć pracę bez sponsoringu ze strony pracodawcy, ale musiałabyś biegle znać japoński, co da ci np. japonistyka, choć gwarancji pracy nie ma, nie ma pracy, nie ma wizy, nie ma wizy, to po 3 miesiącach do domu.
Powrót do góry Go down
romanka
Początkujący
Początkujący
romanka


Liczba postów : 38
Age : 32
Registration date : 08/06/2008

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimePią Cze 13, 2008 5:49 pm

Nie wiedziałam ze to wszystko skomplikowane jest Shocked Tak myslałam ze nie opanuje japonskiego przez te 3 lata...szkoda
Powrót do góry Go down
Naggaroth
Początkujący
Początkujący
Naggaroth


Liczba postów : 49
Localisation : Gryfino
Registration date : 01/04/2008

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeWto Cze 17, 2008 12:01 pm

A ten jak zwykle wszystkich z tropu zbija i pokazuje ze nic nie wiedza.. Rolling Eyes

Ja wychodze z zalozenia CHCIEC TO MÓC.

A studia w japonii to nie takie trudne.. wystarczy dobrze poszukac i poczytac i okazuje sie, ze nie trzeba nawet kasy miec Cool
no ale oczywiscie wymagana jest znajomosc japonskiego.

A Ty jak sie Slawku znalazles w Japonii? Spisz na kasie, jestes specjalista w swojej dziedzinie czy co? Smile
Powrót do góry Go down
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec
slawek15


Liczba postów : 75
Age : 38
Localisation : WLKP.
Registration date : 02/06/2007

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeWto Cze 17, 2008 2:23 pm

Naggaroth napisał:
A ten jak zwykle wszystkich z tropu zbija i pokazuje ze nic nie wiedza.. Rolling Eyes

Ja wychodze z zalozenia CHCIEC TO MÓC.

A studia w japonii to nie takie trudne.. wystarczy dobrze poszukac i poczytac i okazuje sie, ze nie trzeba nawet kasy miec Cool
no ale oczywiscie wymagana jest znajomosc japonskiego.

A Ty jak sie Slawku znalazles w Japonii? Spisz na kasie, jestes specjalista w swojej dziedzinie czy co? Smile
Że What?

Naprawdę uważasz, że studia w Japonii nie są takie trudne? A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo sobie poczytałaś coś na necie? A może masz jakieś doświadczenia, bo jeśli nie, to nie opowiadaj bzdur, bo się dzieci za bardzo podniecą.
Chcieć, to móc, prawda, ale bez kasy ANI RUSZ.

Co do mnie, to ja nie jestem teraz w Japonii. A byłem tam dwa razy (3 miesiące i 4 miesiące). Nie śpię na kasie, dlatego najpierw musiałem sobie trochę zarobić, by móc jechać do Japonii i tam pracując zarabiać dalej. Taki niestety jest nasz materialistyczny świat. Mi też się to nie podoba, ale cóż zrobić?
Powrót do góry Go down
Naggaroth
Początkujący
Początkujący
Naggaroth


Liczba postów : 49
Localisation : Gryfino
Registration date : 01/04/2008

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeWto Cze 17, 2008 3:24 pm

Nie mówie, że nie jest trudne, bo wymaga odpowiedniego przygotowania, ale jest to jednak łatwiejsze niż Ty opisałeś.
Szczerze, to nie chciałam o tym pisac, żeby nie robić sobie konkurencji, ale niech będzie Razz
Np. Ambasada Japonii w Polsce prowadzi pewien program.. Jesli zaliczy się wewnetrzne egzaminy przez nich przeprowadzane (sprawdzane przez ich ministra edukacji) to Ambasada ufunduje i zorganizuje ci studia w Japonii. Tak więc w tym momencie kwestia pieniędzy własciwie znika, a pozostaje tylko uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć Wink
Powrót do góry Go down
slawek15
Stały Bywalec
Stały Bywalec
slawek15


Liczba postów : 75
Age : 38
Localisation : WLKP.
Registration date : 02/06/2007

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeWto Cze 17, 2008 4:47 pm

No, ambasada ma taki program, zadzwoń tam więc i dowiedz się, ile jest miejsc i jaka jest konkurencja.
Wiesz, ja nie mówię, że wyjazd do Japonii na studia jest niemożliwy, bo stypendium, owszem można dostać, ale twierdzić, że
Cytat :
A studia w japonii to nie takie trudne.. wystarczy dobrze poszukac i poczytac i okazuje sie, ze nie trzeba nawet kasy miec
jest po prostu bzdurą, bo nie wystarczy poszukać, ale trzeba też przejść trudny proces rekrutacji i m.in. być lepszym od zastępu innych chętnych. Pomijam fakt dobrej, ba, bardzo dobrej znajomości języka, bo roczny kurs w Japonii nie wystarcza do podjęcia studiów. Nie bez powodu na ten program zazwyczaj jeżdżą ludzie z japonistyki (choć nie wiem, jak było np. rok temu, może wcale nie z japonistyki)
Uważasz, że to nie takie trudne? Otóż trudne, tak samo jak chęć dostania stypendium do innych tak obleganych krajów.
Rozumiem, że chcesz się o ten grant ubiegać. I dobrze, życzę szczerze powodzenia, ale nie wypisuj bzdur, jak to łatwo jest studiować w Japonii, bo widzę, że nie masz o tym pojęcia.
Bo to nie jest takie hop-siup, jadę sobie do Japonii na studia, bo to wymaga przygotowań, kasy (własnej lub stypendium, ale zawsze kasy) i pewnego przygotowania, bo jeśli nie byłaś jeszcze w Japonii, to nie wierz, co cię tam czeka i jak trudna bywa aklimatyzacja (rokrocznie są częste przypadki przerywania studiów, bo ludzie nie potrafią się w Japonii odnaleźć. Można mówić, że jasne, mnie to nie dotyczy, bo ja dużo wiem o Japonii, Japończykach i ich mentalności, ale dopóki tam nie pojedziesz, nie pomieszkasz, to mało wiesz - ja broń Boże nie piszę tego do ciebie osobiście, tylko ogólnie)
Cytat :
ufunduje i zorganizuje ci studia w Japonii
Ufundować, ufunduje, ale z tą organizacją to bym nie przesadzał. Jasne, zginąć ci nie pozwolą, ale i tak rzeczy najważniejsze trzeba będzie załatwić samemu.
Powrót do góry Go down
romanka
Początkujący
Początkujący
romanka


Liczba postów : 38
Age : 32
Registration date : 08/06/2008

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeWto Lip 29, 2008 1:42 pm

Mam do was pytanie Smile Czy jak chcesz isc na studia na japonistyke o musisz znac juz język czy tam sie uczysz go od podstaw Question
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimePią Gru 12, 2008 2:31 pm

Tez mam pytanie... Na japonistyce podręczniki są w języku angielskim? Niedawno ktos mi mowil tak... Bo jak tak zaczelam czytac temat to widze ze trzeba angielski znac... No i mi sie tak zlozylo ze jak angielski trzeba znac to do zrozumienia podrecznika... Ale nie wiem czy dobrze kojarze... Moze tak poprostu do czegos innego potrzebny...?

Ja tez mysle zeby pojsc na japonistyke... Ale nie jestem pewna... Mam jeszcze dużo czasu na decyzje...
Powrót do góry Go down
rafal
Początkujący
Początkujący



Liczba postów : 1
Age : 34
Registration date : 15/12/2008

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimePon Gru 15, 2008 3:44 pm

Ja też mam pytanie... Która waszym zdanie uczelnia jest lepsz jeśli chodzi o japonistekę: WSSM czy PJWSTK?

Wybierałem się na WSSM, ale teraz sam już nie wiem.Czytałem ostatnio dużo negatywnych komentarzy na temat japonistyki na tej uczelini (fakt komentarze te były napisane przed rozpoczęciem roku akademickiego a dotyczyły min. wątplikwej kadry na tej uczelinii). A jesli chodzi o PJWSTK to w ogóle cieżko znaleść jakieś opinie poparte argumentami.....

Jest tutaj może ktoś kto studjuje na któreś z tych uczelinii?? Wiem że są to młode kierunki... ale może są jacyś pierwszoroczniacy, którzy mogli by się wypowiedzieć, jak to wygladą w rzeczywistości? ile godzin praktycznej nauki japonskiego? jacy wykładowcy? atmosfera?jakie odczucia?

I jesze jedna sprawa do zorjętowanych w temacie... czy magistra można tylko zrobić na państwowych uczelniach? tj.UAM UJ i UW?


Dziękuję za wszelkie konsruktywne odpowiedzi Smile
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSob Mar 28, 2009 7:53 pm

slawek15 napisał:
Wiesz, jak rozumiem, że młoda jesteś, masz marzenia, itp.
Ale 3 lata w życiu ci nie starczą na opanowanie japońskiego w stopniu umożliwiającym studiowanie, chyba że na japonistyce.
Na studia do Japonii? Powodzenia, ale jedyny warunek jest taki, że musisz spać na kasie, jeśli tak jest, to droga wolna..
A co do pracy w Japonii po studiach, to jeśli nie jesteś wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie, najlepiej coś z IT, to zapomnij o pracy tam. Ewentualnie można znaleźć pracę bez sponsoringu ze strony pracodawcy, ale musiałabyś biegle znać japoński, co da ci np. japonistyka, choć gwarancji pracy nie ma, nie ma pracy, nie ma wizy, nie ma wizy, to po 3 miesiącach do domu.

czasami chodze po forach i je sobie czytam. po przeczytaniu twojego posta niewytrzymałem i założyłem konto aby ci odpisać. zdenerwowało mnie to że muwisz ludziom jakieś bzdury a oni ci wierzą. chodzi mi o to że przez 3 lata niemożna się nauczyć języka japońskiego ja sam uczę się go cztery lata i przez ten czas zdałem trzy krajowe egzaminy ( w grudniu zamierzam podchodzić do ostatniego) jeśli ktoś naprawde to lubi to przez trzy lata można się spokojnie tego języka nauczyć, ni muwie że perfekcyjnie ale spokojnie można się dogadać oraz dość płynnie pisać i czytać (ja sam przez ten czas nauczyłem się ok1000 znakuw kanji)
Powrót do góry Go down
Juliab4
Początkujący
Początkujący
Juliab4


Liczba postów : 14
Registration date : 01/04/2009

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 8:59 am

Też wątpie abym się dostała...
Kanarek wiesz jaką ochotę mi zrobiłeś?!
"Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu " ;((
Nie mam planów na przyszłość więc pójdę śladami brata => Informatyka, studia na UAM... I to tak blisko japonistyki Studia - japonistyka - Page 3 Icon_sad
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 5:43 pm

na japonistyke sie wybieram to pewne
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 6:38 pm

to dlatego nie chciales powiedziec Very Happy
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 6:41 pm

niewazne to i tak tylko jeden krok:D
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 6:48 pm

ale jaki duuuuzy Very Happy xD
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 7:03 pm

raczej jaki malutki wzgledem innych planuw Very Happy
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 7:14 pm

no innych planow jeszcze nie znam Smile
podkreslam jeszcze Very Happy
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 7:24 pm

to mozesz nie podkreslac Very Happy bo nic sie nie zmieni
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 7:30 pm

zmieni sie zmieni Smile tylko wszystko z czsem Very Happy
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 7:30 pm

zobaczysz ze sie nie zmieni.
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 7:38 pm

wiesz co wydaje mi sie ze odchodzimy od teamtu Very Happy
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 7:39 pm

no wiem Very Happy dobra koniec przestajemy odchodzic od tematu
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 7:42 pm

to o czym piszemy?? xD Very Happy
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 7:47 pm

w tym temacie juz o niczym bo ty do studiuw masz jeszcze kupe czasu
Powrót do góry Go down
nanaka
V.I.P
V.I.P
nanaka


Liczba postów : 1012
Age : 28
Registration date : 24/05/2008

Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitimeSro Wrz 23, 2009 8:21 pm

No dobra...
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Studia - japonistyka - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 3 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Studia - japonistyka
Powrót do góry 
Strona 3 z 7Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Nauka Japońskiego-
Skocz do: