...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Studia - japonistyka

Go down 
+28
Akarui_Misaki
Kaze
Rinoa
Nee
Mikurusia :3
Mayumi
Nagisa
Juliab4
efree
rafal
nanaka
romanka
Naggaroth
Ridiia
xg
Arczi
The Raven
Mara_pl
Aki kocha Hiro ^^
slawek15
Tenshi
ChibiAki
Misuzu
Kari-chan=^^=
Nuria
Yvetta
Admin
Kanarek
32 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorWiadomość
Misuzu
Super Usher
Super Usher
Misuzu


Liczba postów : 220
Age : 29
Localisation : Bledzianów
Registration date : 29/05/2007

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 5:58 pm

Ja ze stron mogę polecić www.japonka.pl
Fajna stronka. Chciałam się porządnie nauczyć japońskiego, ale jakoś mi nie wyszło i nauczyłam się tylko kilku znaków hiragany. Jednak stronkę mogę polecić, bo widziałam jak wszytko jest fajnie wytłumaczone Razz
Powrót do góry Go down
http://www.misuzu.mojeforum.net
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeWto Cze 01, 2010 11:15 am

Misuzu napisał:
Ja ze stron mogę polecić www.japonka.pl
Fajna stronka. Chciałam się porządnie nauczyć japońskiego, ale jakoś mi nie wyszło i nauczyłam się tylko kilku znaków hiragany. Jednak stronkę mogę polecić, bo widziałam jak wszytko jest fajnie wytłumaczone Razz
O,dobra strona.!
Właśnie na niej się uczę tych znaczków tongue
Powrót do góry Go down
Mayumi
Początkujący
Początkujący
Mayumi


Liczba postów : 24
Age : 32
Registration date : 27/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeWto Cze 01, 2010 2:46 pm

Nee możesz podać jakiś link gdzie można zamówić ten słownik WP Smile?

Patrzyłam na warunki rekrutacji na japonistykę na UW i UJ...
i patrzcie co wyczytałam:
potrzeba zdawać jedynie język polski i angielski rozszerzony (zgodnie z nową maturą) :-O !!

UW https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=DZ-OR-JA&kategoria=studia_1

UJ https://www.erk.uj.edu.pl/studia/karta/493

a może czegoś nie dopatrzyłam/ nie doczytałam Wink??
Powrót do góry Go down
Nee
Początkujący
Początkujący
Nee


Liczba postów : 40
Age : 34
Localisation : Kraków
Registration date : 18/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeWto Cze 01, 2010 3:35 pm

Nee napisał:

Akurat do Krakowa nie jest potrzebny trzeci przedmiot. Wystarczy polski i angielski, oba na rozszerzonym poziomie i powyżej 90%, zwłaszcza angielski.
Mówiłam przecież ;]

A słownik tutaj:
http://www.qpuj.com/-id-1290.aspx

choć naprawdę najlepiej ściągnąć sobie napierw ZKanji
http://zkanji.sourceforge.net/
i wakana
http://wakan.manga.cz/
przejrzeć je i potem zdecydować czy faktycznie ten papierowy słownik jest wam do czegokolwiek potrzebny ;]
....choć na półce wygląda pięknie. I jednak przykładowe zdania i komentarz gramatyczny się przydaje. Hm.
Powrót do góry Go down
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeWto Cze 01, 2010 4:20 pm

Na allegro kupiłam^^
Powrót do góry Go down
Mayumi
Początkujący
Początkujący
Mayumi


Liczba postów : 24
Age : 32
Registration date : 27/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Cze 02, 2010 2:05 pm

a tak masz rację mówiłaś Nee ;-) ale nie sądziłam, że na UW również bo wszędzie była mowa o geografii i historii...mam nadzieję, że za rok nie ulegnie to zmianie...
ale geografia i tak mi się przyda i na studia i na kurs -> http://www.goldwings.pl/stewardessy_ceny.html
What a Face
Powrót do góry Go down
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Cze 02, 2010 2:07 pm

!?
Chcesz stewardessą zostać .?
Smile
Powrót do góry Go down
Mayumi
Początkujący
Początkujący
Mayumi


Liczba postów : 24
Age : 32
Registration date : 27/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Cze 02, 2010 3:29 pm

hmmm...tzn. nie jest moim marzeniem latać i latać...ale po takim kursie mam pracę 'w kieszeni', uważam, że to musi być fajna przygoda, ale nie chce tego robić wiecznie ;-) gdy będę potrzebowała zarobić nie będę miała z tym problemu i do tego zarobie serio dużo kasy za kilka lotów w miesiącu ;-)) ale po japonistyce mam zamiar zająć się czymś co jest z nią związane ;-) a JAK BÓG DA to może połączę obie profesje ;-D
Powrót do góry Go down
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Cze 02, 2010 3:44 pm

No własnie Smile
Powrót do góry Go down
Nee
Początkujący
Początkujący
Nee


Liczba postów : 40
Age : 34
Localisation : Kraków
Registration date : 18/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimePon Cze 07, 2010 10:09 pm

Tak odbiegając trochę od tematu- Chidori, na którym uniwersytecie studiował Twój brat? Bo właśnie zamiast się uczyć przeglądam uniwerki, na które możnaby pojechać w ramach stypendium Monbukagakushou..;]
Powrót do góry Go down
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeWto Cze 08, 2010 10:26 am

Osaka kyouiku daigaku.
Właśnie w tym
Chociaż nie wiem czy dobrze wpisałam...
A ty gdzie bedziesz studiować??
Powrót do góry Go down
Mayumi
Początkujący
Początkujący
Mayumi


Liczba postów : 24
Age : 32
Registration date : 27/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeWto Cze 08, 2010 5:40 pm

Nee jesteś tak dobra, że 'grozi Ci' stypendium ^^?
Woooow. ja też chcę !!
Powrót do góry Go down
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Cze 09, 2010 9:01 am

Nee,jak chodziła do szkoły...musiała dostawać same szóstki xD
Ale nie żartuję...zna cały japoński...Ale szczęściara!
Wink
Powrót do góry Go down
Mayumi
Początkujący
Początkujący
Mayumi


Liczba postów : 24
Age : 32
Registration date : 27/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Cze 09, 2010 1:37 pm

Nee jesteś na jakim uniwerku ? Może opowiesz jak to wszystko wyglądało ^^?
Tzn. Twoja przygoda z japońskim, dlaczego to a nie co innego i jak Ci się wiodło i wiedzie na studiach :3
Powrót do góry Go down
Nee
Początkujący
Początkujący
Nee


Liczba postów : 40
Age : 34
Localisation : Kraków
Registration date : 18/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Cze 09, 2010 2:26 pm

Niee, jeszcze tak dobra nie jestem Sad zwłaszcza jeśli chodzi o kanji, niestety jestem zupełnie pozbawiona pamięci wzrokowej..ale już od przyszłego roku mam prawo podejść do egzaminu na stypendium, więc trzeba będzie posiedzieć nad książkami na własną rękę. Trudno, ale czego się nie robi dla roku w Japonii :].
Co do szóstek-jasne, w podstawówce. Potem mi się odechciało. A w liceum miałam ciągle problemy, bo zmiast cokolwiek robić przerabiałam na matematyce czy historii ćwiczenia z japońskiego..
....
..było warto Very Happy. Choć świadectwem końcowym się chwalić nie mogę, hehe. Oceną z zachowania też nie.
Chidori, cokolwiek masz na myśli mówiąc, że "znam cały japoński"..mylisz się :]. Nie znam teraz i nigdy znać nie będę, bo język cały czas ewoluuje i nawet gdy przerobię już cały materiał praktycznego japońskiego (a do tego jeszcze baardzo daleko)to i tak będzie to tylko wstęp do właściwej nauki. Jeśli ktoś twierdzi, że zna "cały język", to po prostu nie zdaje sobie sprawy z własnej niewiedzy.
Mayumi, jestem na UJ. A co do przygody z japońskim, to mam o wiele krótszą historię niż większość osób tutaj...po prostu po 1 klasie liceum wpadłam na stare nagrania Sailor Moon Razz i stwierdziłam, że język brzmi fantastycznie. Akurat szukałam czegoś takiego, bo po paru latach nauki zaczęła mi się nudzić łacina..więc przerzuciłam się na japoński. W 3 klasie próbowałam zdać Nihongo Nouryoku Shiken 3kyuu (zabrakło 0,25% Very Happy), potem za pierwszym podejściem nie udało mi się dostać na japonistykę, poprawiłam maturę i oto jestem Twisted Evil . A ponieważ trochę umiałam już przed dostaniem się, po pierwszym semestrze i zdaniu cholernego NNS dołączyłam na zajęciach z praktycznego japońskiego do drugorocznych. Tyyle.
Dlaczego japonistyka? Nie wiem :] Chyba dlatego, że jako jedyna z moich obsesji przetrwała próbę czasu. Jestem zdecydowanie bardziej językowcem niż filologiem; ani kultura, ani literatura Japonii nie wzbudzają we mnie większych emocji, więc bałam się, że sam japoński może mi się znudzić..ale wszelkie próby obrzydzenia sobie języka przez nadmiar nauki niczego nie zmieniły i po 4 latach nadal uważam nihongo za niesamowicie przyjemny twór.
Może za szybko to mówię, bo mam za sobą dopiero rok na tym kierunku, ale nawet przez moment nie zdarzyło mi się żałować wyboru. A po ostatnim obozie japonistycznym to już w ogóle wszystkich kocham i obóstwiam cheers i kadrę i współstudentów. Amen.
Powrót do góry Go down
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Cze 09, 2010 2:45 pm

Znasz łacinę!?
A powiedziałabyś coś??
Wink
Ja właśnie przeglądam katalogi o japońskich uniwersytetach.
Myślę że łatwo pójdzie bo w szkole dostaję same dobre oceny.a w dodatku po głowie mi chodzi taka myśl że mogę pobierać naukę od jednego nauczyciela,który uczy angielskiego a zarazem umie cały japoński..
Powrót do góry Go down
Nee
Początkujący
Początkujący
Nee


Liczba postów : 40
Age : 34
Localisation : Kraków
Registration date : 18/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Cze 09, 2010 4:10 pm

Zna cały japoński, co.. Suspect
Oceny sobie, a matura sobie. Na maturze sprawdzają też czytanie ze zrozumieniem. Ekhm.
A przy okazji, zapytaj brata czy kojarzy gościa imieniem Yamaki Kentarou (八巻健太郎); podobno mieliśmy takiego wykładowcę z Osaka Kyouiku Daigaku do niedawna:)
Powrót do góry Go down
Mikurusia :3
Extra Usher
Extra Usher
Mikurusia :3


Liczba postów : 311
Age : 28
Localisation : Radom
Registration date : 29/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Cze 09, 2010 4:54 pm

Yamaki Kentarou...
Nie pamieta go...
Powrót do góry Go down
Mayumi
Początkujący
Początkujący
Mayumi


Liczba postów : 24
Age : 32
Registration date : 27/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Cze 09, 2010 5:06 pm

Nee jesteś chyba z jakiejś większej miejscowości czy się mylę? Bo chyba masz dostęp do wielu udogodnień ^^
Możesz powiedzieć jak wyglądała Twoja nauka japońskiego NA WŁASNĄ RĘKĘ? I gdzie można odbyć egzaminy z tych wszystkich 'kyuu'...nie znam się nic na tym nawet nie wiem co to do końca oznacza, ale już widziałam nie raz nie dwa wypowiedzi ja to mam 2 kyuu 5 kyuu itp. ;-p
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Cze 09, 2010 5:29 pm

Oj, Nee, tak cicho cię podziwiam za te ironiczne gdzieniegdzie "kąski" Razz
Powrót do góry Go down
Nee
Początkujący
Początkujący
Nee


Liczba postów : 40
Age : 34
Localisation : Kraków
Registration date : 18/05/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeWto Cze 15, 2010 11:23 pm

Mayumi napisał:
Nee jesteś chyba z jakiejś większej miejscowości czy się mylę? Bo chyba masz dostęp do wielu udogodnień ^^
Możesz powiedzieć jak wyglądała Twoja nauka japońskiego NA WŁASNĄ RĘKĘ? I gdzie można odbyć egzaminy z tych wszystkich 'kyuu'...nie znam się nic na tym nawet nie wiem co to do końca oznacza, ale już widziałam nie raz nie dwa wypowiedzi ja to mam 2 kyuu 5 kyuu itp. ;-p
Teraz mieszkam w Krakowie, ale jestem z Bielska; 180tys ludzi, więc szału nie ma ;] A praktycznie wszystkie książki kupiłam jeszcze przed dostaniem się na nippoński.
Uczyłam się jakiś czas na własną rękę głównie pod kątem stypendium, o którym kiedyś była mowa na stronie ambasady japońskiej w Polsce (polecam śledzenie działu o edukacji, często pojawiają się jakieś informacje o różnych takich programach)..wtedy umożliwiało wyjazd do Japonii na krótki czas, ale warunkiem było posiadanie 3kyuu i zdanie egzaminu wewnętrznego, plus NIEbycie japonistą :]. Więc juz nawet nie mogę skorzystać, trudno.
A wszystkie kyuu to poziomy Nihongo Nouryoku Shiken, Czyli Japanese Language Proficiency Test, który tradycyjnie zdaje się w pierwszą niedzielę grudnia (ale od niedawna też latem, choć szczegółów nie znam), akurat w Polsce w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie. Od tego roku zamiast 4 kyuu jest ich 5- pomiędzy baardzo się różniącymi od siebie dotychczasowymi 2kyuu i 3kyuu pojawił się dodatkowy poziom; teraz zresztą nazywa się je N1-N5, a nie kyuu ;]. Koszt takiego egzaminu to w całości 110 zł, informacja o tym, kiedy składać papiery pojawi się na stronie ambasady
Na necie można znaleźć duużo materiałów i baz danych o tym co jest potrzebne na każdy poziom..choć teraz może się to nieco zmienić, bo sami organizatorzy nie podają chyba wymagań; to uczestnicy zbierali te dane na przestrzeni lat, a skoro poziomy się zmieniły to jest nieco trudniej wszystko ustalić :].
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 30
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeCzw Lip 08, 2010 4:41 pm

ja wczoraj patrzylam na japonistykę w poznaniu albo łodzi;p koszt całego semestru to około 5000zł + oczywiście mieszkanie i wyżywienie;p juz coraz bardziej o tym mysle, ale też trochę sie boje;/ rozmawiałam ze znajomą i mówiła, że ma koleznake, która studiowala japonistykę i ze teraz nie ma zabardzo gdzie prazy znaleźć;/ a poza tym trzeba by b yło jechac do japonii na praktyki ale byłoby strasznie ciężko;/ kurde juz sama nie wiem, czy na to iśc czy nie;/ a wy jak myślicie?? japonistyka to dobre studia życiowe??
myślałam heszcze, ze jakbym już zdała japonistyke to mogłabym pracować np w ambasadzie albo coś w rodzaju stosunków międzynarodowych
Powrót do góry Go down
Rinoa
Super Usher
Super Usher
Rinoa


Liczba postów : 226
Age : 30
Localisation : Lubaczów
Registration date : 06/07/2009

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Wrz 29, 2010 4:45 pm

ma do was pytanie, zastanawialam sie, czy nie pójść na studia na stosunki międzynarodowe i w tym samym czasie robić kursy japońskie, myslicie, że to sobry pomysł??
Powrót do góry Go down
Kaze
Super Usher
Super Usher
Kaze


Liczba postów : 203
Age : 32
Localisation : Gliwice
Registration date : 29/08/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Wrz 29, 2010 6:49 pm

to zależy czy dasz rade z taką ilością nauki
jak dobrze się uczysz to dobry pomysł Smile
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/Yukatago?feature=mhee
Kaze
Super Usher
Super Usher
Kaze


Liczba postów : 203
Age : 32
Localisation : Gliwice
Registration date : 29/08/2010

Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitimeSro Wrz 29, 2010 7:32 pm

ale najpierw zdaj dobrze mature
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/Yukatago?feature=mhee
Sponsored content





Studia - japonistyka - Page 5 Empty
PisanieTemat: Re: Studia - japonistyka   Studia - japonistyka - Page 5 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Studia - japonistyka
Powrót do góry 
Strona 5 z 7Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Nauka Japońskiego-
Skocz do: