...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Przepisy na japońskie potrawy

Go down 
+14
Rinoa
Nagisa
Kaze
Milo
Arisuss
Yuka
Otoshi
ANTAL
Eriko
Sandris
Nuria
Kari-chan=^^=
Admin
Kanarek
18 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimeWto Lut 22, 2011 2:33 pm

a, no ja od razu zastrzegam, że mówię o kasztanie jadalnym Razz Żeby mi tu nikt naszych pospolitych kasztanów nie wrzucił do piekarnika i nie zjadł Razz
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimeSro Lut 23, 2011 10:07 am

ja tam nie wiem.... chociaż niektórzy ludzie widząc tego demota mogli tak zrobić Smile
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimeSro Lut 23, 2011 2:39 pm

Znając możliwości naszego społeczeństwa - jestem niemalże pewna, że kilku takich się znalazło Very Happy

wracając do tematu: ma ktoś może przepis na szybki japoński deser (na słodko) ? Very Happy
Powrót do góry Go down
Kaze
Super Usher
Super Usher
Kaze


Liczba postów : 203
Age : 32
Localisation : Gliwice
Registration date : 29/08/2010

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimeSro Lut 23, 2011 2:59 pm

może coś znajdę daj mi trochę czasu Smile
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/Yukatago?feature=mhee
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimeSro Lut 23, 2011 3:16 pm

Nie chcę naciskać, ale cieszyłabym się, gdybyś znalazł jakiś wypróbowany przepis do piątku Wink Najlepiej taki bez pieczenia czy mrożenia, wiesz: mieszasz składniki et voila! Wink
Powrót do góry Go down
Kaze
Super Usher
Super Usher
Kaze


Liczba postów : 203
Age : 32
Localisation : Gliwice
Registration date : 29/08/2010

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimeSro Lut 23, 2011 3:17 pm

Dorayaki - naleśniki na słodko

składniki (na 4 porcje):
10 dag mąki
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
jedno duże jajo
2 łyżki wody
7-8 dag cukru trzcinowego
2 łyżki słodkiej pasty fasolowej (ew. jakiegoś dżemu)

etapy przygotowania
mieszamy mąkę i proszek do pieczenia - wsypujemy przez sitko do mieszaniny jajecznej (chodzi o to, żeby mąka była dobrze spulchniona i "napowietrzona")
na rozgrzaną (najlepiej suchą, nienatłuszczoną) patelnię wylewamy podłużnie porcje ciasta i smażymy jak naleśniki (powinniśmy otrzymać owalne placki)
gotowe placki smarujemy dżemem i zwijamy w ruloniki
podajemy z japońską zieloną herbatą

Ciastka ryżowe

składniki (na 4 porcje):
120 g joshinko (bardzo kleista mączka ryżowa)
3 łyżki sosu sojowego
2 łyżki mirin

etapy przygotowania:
mączkę wsypujemy do miseczki i stopniowo dolewając ciepłą wodę wyrabiamy ciasto - powinno być gładkie i jędrne
ciasto układamy na wilgotnej ściereczce w garnku do gotowania na parze i gotujemy przez 20 min. na dużym ogniu
kiedy ciasto się gotuje, w osobnym garnku zagotowujemy sos sojowy z winem mirin i gotujemy aż do powstania rzadkiego "syropu"
z ciasta formujemy 24 kuleczki; nadziewamy po trzy na szpikulce do szaszłyków i pieczemy na złoto pod bardzo gorącym grillem w piekarniku
smarujemy ciastka "syropem" i jeszcze raz podpiekamy
ciastka ryżowe można też doprawić herbatą lub cynamonem:
100 g joshinko mieszamy ze 100 g cukru;
wyrabiamy ciasto i gotujemy je wg przepisu powyżej;
dzielimy na 2 części;
do jednej dodajemy szczyptę cynamonu, do drugiej - 1/2 łyżeczki sproszkowanej zielonej herbaty; wyrabiamy ciasta z przyprawami, formujemy kuleczki, nadziewamy na szpikulce do szaszłyków; podpiekamy jak wyżej



Sandesz z wodą różaną

Sandesz wymaga przygotowania paniru - indyjski biały ser, przypominający trochę w smaku nasz polski twaróg.
Składniki na ok. 250g:
• 2 L mleka 2% (nie UHT)
• sok z cytryny (5 łyżek) lub kwasek cytrynowy
• sito, gaza lub ręcznik kuchenny
Przygotowanie:
Postępujemy jak w przypadku tofu. Mleko gotujemy, nie dopuszczając do wykipienia. Do gorącego mleka dodajemy przygotowany sok cytrynowy - mleko z biegiem czasu się zetnie, a od serwatki oddzieli gąbczasty panir. Ser z serwatką wylewamy na sito wyłożone gazą lub ręcznikiem kuchennym, następnie odstawiamy do odsączenia. Potrzebujemy miękkiego sera, więc zawiązujemy woreczek i odciskamy wodę.
Składniki na sandesz (ok.12 kulek):
• 250g sera panir
• 50 g cukru
• woda różana
• wiórki kokosowe do obtaczania
Sposób przygotowania:
1. Świeży ser wyrabiamy na stolnicy, do czasu aż stanie się gładki i znikną wszelkie grudki. Zajmuje to sporo czasu, bądźmy, zatem cierpliwi.
2. Ser dzielimy na 2 części, z czego jedną wyrabiamy z cukrem. Cześć wyrobioną z cukrem gotujemy w garnku na małym ogniu cały czas mieszając.. Gęsty sandesz stanie bardzo rzadki, a następnie ponownie zgęstnieje. Kiedy zgęstnieje i zacznie odchodzić od garnka, zdejmujemy garnek z ognia.
3. Łączymy sandesz gotowany z nie gotowanym. Dodajemy wody różanej (3 łyżeczki), wyrabiamy dokładnie ciasto. Formujemy kuleczki i obtaczamy w wiórkach kokosowych. Pozostawiamy do wystygnięcia.

proszę bardzo Razz Very Happy
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/Yukatago?feature=mhee
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimeSro Lut 23, 2011 3:21 pm

hm, naleśniki w miarę łatwe i szybkie Smile
Ale jak ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na szybki deser, to proszę pisać Smile
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimeCzw Lut 24, 2011 11:09 am

nagisa.... przypominam że tu jestem a wiem już o co ci chodzi więc poszukaj sama dobrze? najlepiej coś co już robiłaś Razz tu chodzi o coś co tobie smakuje

hmm Kaze... małe pytanko, próbowałeś te przepisy które wstawiasz? Very Happy nie to żebym się znał... dlatego zbytnio w tym temacie nie pisze.. ale jako kucharz z zawodu kilka punkcików mi w tych przepisach niezbyt pasuje, choć mogę się mylić jeszcze nie zdążyłem wypróbować
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimeCzw Lut 24, 2011 4:25 pm

efree, ale tobie też musi smakować Razz no cóż, i tak już mam pomysł Smile
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimeCzw Lut 24, 2011 5:05 pm

hmm no dobrze, zobaczymy. mi? to sprawa drugorzędna
Powrót do góry Go down
Nagisa
V.I.P
V.I.P
Nagisa


Liczba postów : 726
Age : 31
Localisation : Łódź
Registration date : 25/09/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimeCzw Lut 24, 2011 5:46 pm

ech i tak znasz moje zdanie na ten temat Razz A i tak choć kęsa zjesz Razz
A co do przepisów, to wcześniej ktoś dodał przepis na kuleczki ryżowe... i chyba zrobię i wam zraportuję, jak wyszły Smile
Powrót do góry Go down
Kaze
Super Usher
Super Usher
Kaze


Liczba postów : 203
Age : 32
Localisation : Gliwice
Registration date : 29/08/2010

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimePią Lut 25, 2011 7:14 am

to chyba ja Razz bardzo polecam sam robiłem i są bardzo dobre Very Happy
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/Yukatago?feature=mhee
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimePią Lut 25, 2011 10:16 am

ale używasz przepisu jako pomocnika a sam dozujesz itp czy wszystko według niego? hmm no ok, skuszę się i zrobię jeden przepis, napiszę później jak wyszło Very Happy
Powrót do góry Go down
Kei
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Kei


Liczba postów : 99
Age : 32
Registration date : 18/07/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimePią Lut 25, 2011 4:18 pm

Ja mam przepis na Japońską szarlotkę, ale jeszcze go nie wypróbowałem.

Japońska szarlotka

1 szklanka mielonego suchego maku
0,5 kostki masła
3 jajka
kasza manna - 3 łyżki stołowe
1 kg jabłek winnych
aromat rumowy według uznania
1 szklanke cukru
2 łyżki deserowe proszku do pieczenia

Wykonanie:
Obrane jabłka zetrzeć na dużych oczkach tarki. Miękkie masło zmiksować z cukrem i żółtkami na puszystą masę, dodać mak, starte jabłka, suchą kaszę manną, aromat, proszek do pieczenia i wymieszać. Dodać pianę ubitą na sztywno z białek i delikatnie, łyżką, wymieszać. Wylać ciasto do wysmarowanej tłuszczem i posypanej bułką tartą średniej tortownicy. Piec ok. 50 min w 175 stopniach. Wystudzić. Przed podaniem posypać cukrem pudrem albo polukrować gotową polewą białą lub czekoladową.
Powrót do góry Go down
Kaze
Super Usher
Super Usher
Kaze


Liczba postów : 203
Age : 32
Localisation : Gliwice
Registration date : 29/08/2010

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 12:06 pm

na szarlotkę powiadasz Smile to ja chętnie wypróbuje ten przepis Very Happy
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/Yukatago?feature=mhee
Kei
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Kei


Liczba postów : 99
Age : 32
Registration date : 18/07/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 5:16 pm

To jak zrobisz tą szarlotkę to daj znać czy wyszła i oczywiście czy smakowała Smile
Powrót do góry Go down
Kaze
Super Usher
Super Usher
Kaze


Liczba postów : 203
Age : 32
Localisation : Gliwice
Registration date : 29/08/2010

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 6:00 pm

oczywiście dam pełną recenzje tego ciasta Very Happy

widzę, że nie ma mąki podejrzewam, że ten mak pełni rolę mąki Razz
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/Yukatago?feature=mhee
Kei
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Kei


Liczba postów : 99
Age : 32
Registration date : 18/07/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 7:47 pm

No ja nie jestem cukiernikiem ale jakaś mąka powinna być, musisz sam pokombinować. Może znajdź przepis w necie i się upewnij Smile
Powrót do góry Go down
Hijikata
Dusza Towarzystwa
Dusza Towarzystwa
Hijikata


Liczba postów : 151
Age : 32
Registration date : 21/06/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 8:01 pm

Z makiem trzeba uważać Twisted Evil
Powrót do góry Go down
fardar
Nowicjusz
Nowicjusz
fardar


Liczba postów : 132
Age : 31
Registration date : 30/08/2010

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimePon Mar 21, 2011 9:24 pm

Znacie jakieś japońskie potrawy, do których nie są potrzebne jakieś składniki nie wiadomo skąd i które by się robiło szybko i łatwo?
Powrót do góry Go down
Kaze
Super Usher
Super Usher
Kaze


Liczba postów : 203
Age : 32
Localisation : Gliwice
Registration date : 29/08/2010

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimeWto Mar 22, 2011 6:46 pm

Hijikata no ty, że z makiem trzeba uważać Very Happy
Powrót do góry Go down
https://www.youtube.com/user/Yukatago?feature=mhee
Hijikata
Dusza Towarzystwa
Dusza Towarzystwa
Hijikata


Liczba postów : 151
Age : 32
Registration date : 21/06/2009

Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitimeWto Mar 22, 2011 7:20 pm

A trzeba, trzeba. Mak może być niebezpieczny clown
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Przepisy na japońskie potrawy   Przepisy na japońskie potrawy - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Przepisy na japońskie potrawy
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» KOMIKSY JAPONSKIE...

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Kulinaria-
Skocz do: