...::: Japan Club :::...
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

...::: Japan Club :::...

Najlepsze Forum O Japonii ! Najlepsze tematy , najlepsi użytkownicy :) Odkryj na nowo Kraj Kwitniącej Wiśni razem z Japan Club ! Zapraszam !!!
 
IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów?

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
marcinsan
Stały Bywalec
Stały Bywalec
marcinsan


Liczba postów : 82
Age : 32
Localisation : irland
Registration date : 11/03/2011

Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Empty
PisanieTemat: Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów?   Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Icon_minitimeWto Mar 15, 2011 3:57 pm

Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów w szkole ,wsrod bliskich badz w pracy?
Powrót do góry Go down
fardar
Nowicjusz
Nowicjusz
fardar


Liczba postów : 132
Age : 31
Registration date : 30/08/2010

Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Empty
PisanieTemat: Re: Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów?   Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Icon_minitimeWto Mar 15, 2011 5:27 pm

W sensie że wojowników czy ludzi z samurajskimi zasadami?
Powrót do góry Go down
marcinsan
Stały Bywalec
Stały Bywalec
marcinsan


Liczba postów : 82
Age : 32
Localisation : irland
Registration date : 11/03/2011

Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Empty
PisanieTemat: Re: Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów?   Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Icon_minitimeWto Mar 15, 2011 6:32 pm

bardziej chodzi o ludzi z takimi zasadami ale i ci drudzy tez ok
Powrót do góry Go down
Kei
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Kei


Liczba postów : 99
Age : 32
Registration date : 18/07/2009

Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Empty
PisanieTemat: Re: Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów?   Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Icon_minitimeWto Mar 15, 2011 7:44 pm

Prawdziwych wojowników pewnie nie spotkasz, nie licząc tych którzy ćwiczą kendo, ale ludzi wyznających zasady samurajów już prędzej, ich kodeks będzie zawsze żywy. Np. ja wyznaję niektóre ich zasady Smile
Powrót do góry Go down
marcinsan
Stały Bywalec
Stały Bywalec
marcinsan


Liczba postów : 82
Age : 32
Localisation : irland
Registration date : 11/03/2011

Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Empty
PisanieTemat: samuraj   Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Icon_minitimeWto Mar 15, 2011 8:40 pm

hmm... ja tez wyznaje pewne zasady z kodeksu samurajow najbardziej
przestrzegam walke do konca w czym kolwiek i nigdy sie nie poddaje
Powrót do góry Go down
efree
V.I.P
V.I.P
efree


Liczba postów : 1171
Registration date : 28/03/2009

Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Empty
PisanieTemat: Re: Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów?   Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Icon_minitimeWto Mar 15, 2011 9:32 pm

co do ludzi z takowym charakterem i zasadami na świecie jest takich sporo... co do prawdziwych samurajów. oczywiście są nadal. ale jest to tytuł przyznawany najlepszym, każdy z nich zapisany jest na honorowej liście.
Powrót do góry Go down
marcinsan
Stały Bywalec
Stały Bywalec
marcinsan


Liczba postów : 82
Age : 32
Localisation : irland
Registration date : 11/03/2011

Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Empty
PisanieTemat: Re: Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów?   Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Icon_minitimeWto Mar 15, 2011 9:53 pm

moze to zabrzmiec glupio ,ale mam czasami, a nawet kazdego dnia odczucie jakby
moim przeznaczeniem mialo byc zostanie samurajem
Naruto san mowil: zostane hokage i dazy do tego ,
troche jak w moim przypadku, bo wiem ze ta sila samuraja siedzi gdzies we mnie i czasem sie pojawi,
tylko nie umiem jej wydobyc
Neutral
Powrót do góry Go down
Karol
Nowicjusz
Nowicjusz
Karol


Liczba postów : 126
Age : 32
Registration date : 28/01/2011

Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Empty
PisanieTemat: Re: Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów?   Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Icon_minitimeWto Mar 15, 2011 11:39 pm

Samuraj, bushido - tak cos zaczynam kojarzyć...
Samuraj kroczył ścieżką zgodna z kodeksem - czyli według pewnych wartości i zasad.
Sam mam swoje zasady - dla jednych głupie, dla innych mądre. Trzymam sie ich, i pru\óbuję nie łamać - bo po coś je sobie wyznaczyłem. Dlatego też w jakis sposób mozna mnie do SAMURAJA porównać. Według mnie każdy, kto ma jakieś zasady ma w sobie cząstke samuraja - bez względu czy potrafisz władać mieczem czy też nie:P Ważne sa priorytety i wierność im, a nie zmienianie pod wpływem presji otoczenia itp.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Empty
PisanieTemat: Re: Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów?   Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów? Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Czy w dzisiejszych czasach mozemy spotkac samurajów?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
...::: Japan Club :::... :: Japan Club-
Skocz do: